Acoustic Energy AE120 - Ořech

SKU
ae120wal
Hodnocení:
100%
29 990 Kč
Skladem
Cena za pár

Sloupové reproduktory

  • Výkonné dostupné reproduktory
  • Slim design s kompaktním rozměrem
  • Výkonné měniče s rozšířeným výjezdem zajistí basy i při menším průměru měniče
  • Hroty zajistí stabilitu a sníží přenos vibrací
  • Magneticky přichycené tkané mřížky
  • Vyztužený MDF kabinet
  • Zadní bass reflex pomáhá nízkým frekvencím
  • Cena za pár

Vezměte to od podlahy

Výrobce to s vlajkovým modelem v sérii 100 myslí vážně, nejlepším cenově dostupným podlahovým reproduktorem je tento velikán. Ve srovnání s řadou sourozenců a 2,5- pásmovým podlahovým reproduktorem AE109 lze totiž získat větší skříň reproduktorů a 3 pásma, což je docela velký krok vpřed.

Množství hudby zvládne hravě

Uživatel tak získá více měničů, které zvládnou velké množství hudby. Je to jako s velkým vozem se silným motorem - v konečném důsledku zní více dospěleji a rafinovaněji, protože takový je. Složitější vyhybka modelu AE120 však vyžaduje vysokou úroveň sladění, aby byl zvuk přesný.

Sloupy mají potřebné dispozice

Každý podlahový reproduktor potřebuje hlavně kvalitní kabinet, který je slušně vyztužený a tlumený, aby zvuk zněl dobře. Tento reproduktor je vysoký 900 mm, má stěny z MDF o tloušťce 18 mm, jsou robustnější, než by se dalo očekávat, což vysvětluje hmotnost 19 kg.  Povrchové zpracování z vinylu s dezénem ořechu nebo v černé saténové barvě dává klientovi možnost výběru barvy.

Konstrukční charakteristika

Model AE120 je osazen originálním 25 mm výškovým reproduktorem s měkkou kopulí, vybaveným speciálním vlnovodem WDT (Wide Dispersion Technology). S ním kooperují tři 110 mm vláknité kuželové měniče z buničiny, nejvyšší z nich přechází z výškového reproduktoru na 2,4 kHz a klesá na 450 Hz, tak zvládá většinu středních a vyšších basů. Dvěma spodním basovým měničům pomáhá zadní bass-reflexní port. Reproduktor je dodáván s diskrétním saténovým černým soklem, který zajišťuje vyšší stabilitu. K příslušenství náleží magneticky připojitelná mřížka.

Technická specifika

Tento podlahový set reproduktorů pracuje jako třícestný systém. Každý sloup je vyroben podle rozměrů 200 x 900 x 300 mm a váží 19 kg. Citlivost zvuku je 90 dB / 1W /1m, 8 Ohm. Zařízení má nárokovanou manipulaci s výkonem 200 W, frekvenční charakteristika se pohybuje od 40 Hz do 35 kHz. 

V čem spočívá kvalita zvuku

Zvuk AE120 nenese úplné překvapení. Je však znatelně rozdílný. Hlavní novinkou je, že vydává velký a silný zvuk, odpovídající velikosti a ceně, se širokou zvukovou scénou, perspektivou hloubky a působivým rozšířením basů. Ohromující je otevřené a výrazné střední pásmo, díky kterému hudba poskytuje poutavý a uspokojující zážitek. Překvapivá je taktéž hladká tonalita tohoto reproduktoru a přirozená soudržnost, což znamená, že nikdy nenastane pocit, že by zvuk byl ukřičený. AE120 přináší překvapivě vyrovnaný zvuk v plném rozsahu, avšak bez nadměrného převisu basů, ale s uspokojivě hedvábnými výškami. Hudba má rovnoměrný a všestranný charakter, který takový zůstane bez ohledu na to, jak je nastavena hlasitost.

Závěrečné shrnutí

Se zvukem Acoustic Energy obecně přichází civilizovaná a opravdu dobrá zábava. AE120 dokazuje, že se nejvíce angažuje v dynamickém podání hudby se skutečnou rychlostí a silou. Drží pospolu, zní rytmicky soudržně a poutavě. Tyto reproduktory obratně zachycují emoce skladeb a skvěle spojují všechny základní rytmické části znějící rychle s dobrým dynamickým stínováním - zejména při jemných akcentech. Výrobce tak dosahuje inteligentní rovnováhy mezi rozšířením výkonu a basů, prostorným zvukovým obrazem, slušným vyhledáváním detailů, rychlostí a dynamikou. Výsledkem je rafinovaný hudební podlahový stojan, který je mnohem lepší, než jeho předchůdci.

Ukázka reproduktorů ze série AE100

Výrobce Acoustic Energy
Počet pásem 3
Měniče Výškové: 25 mm Ø
Středo-basové: 3 x 110 mm Ø
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 35000
Dělící frekvence (Hz) 2400
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 90
Nominální vstupní výkon (W) 200
Maximální výkon - SPL (dB) 114
Barva Ořech
Šířka (mm) 200
Výška (mm) 900
Hloubka (mm) 300
Hmotnost (kg) 19
Vaše hodnocení