CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Audio-Technica AT-LP1240-USB
Audio-Technica AT-LP1240-USB Audio-Technica AT-LP1240-USB Audio-Technica AT-LP1240-USB Audio-Technica AT-LP1240-USB Audio-Technica AT-LP1240-USB Audio-Technica AT-LP1240-USB Audio-Technica AT-LP1240-USB

Audio-Technica AT-LP1240-USB

Běžná cena: 11 580 Kč

Special Price 10 990 Kč

Dostupnost: Není skladem


Popis

Není gramofon jako gramofon a mezi mnohými jsou dozajista velké rozdíly.

Jejich prapůvodní účel i potenciál má smysl a je úžasný.Ať jen milovník hudby nebo hifista profesionál, každý by rád ve svůj prospěch využíval kvalitní, moderní přístroj šitý právě jemu na míru. Model LP1240-USB od společnosti Audio-Technica s přímým náhonem, výstupem USB, hliníkovým unašečem, elektronickou brzdou, zpětným chodem a dalšími vychytanými specifiky splňuje všechna očekávání i těch náročnějších.

Vynikající vlastnosti a řada funkcí

Tento produkt japonského výrobce, jenž má již desítky let praxe v tomto oboru, je třístupňového typu, s plně manuálním ovládáním.Bez 16 pólového třífázového bezkartáčového motoru by nebylo síly, která vyprodukuje velký točivý moment, přičemž je garantován tichý chod a stabilita při otáčkách. Dalším užitečným faktem je obousměrný chod a tři rychlosti – 33 a 1/3, 45, 75 RPM (revolutions per minute neboli otáček za minutu), se stroboskopickým indikátorem rychlosti a ovládáním rychlosti jezdcem (Pitch control). Možnosti připojení gramofonu jsou díky zabudovanému předzesilovači a výstupům Phono, Line, USB – ten zajistí propojení s počítačem a případnou digitalizaci nahrávky. Vyspělý software Audacity se umí postarat o převod nahrávek do digitální podoby, ekvalizaci, a také dokáže účinně eliminovat případné praskání v nahrávkách.

I vám záleží na tom, jak vypadáte

Profesionalita gramofonu je přímo úměrná s jeho vizáží, neotřelý vzhled, který vyvolává dokonalý styling, lesklý černý a stříbrný design současnosti mu dává punc originálního produktu. Zaslouží si uznání, hodí se do každého prostředí, jehož je navíc funkční, atraktivní ozdobou. Protiskluzová podložka Slipmat i horní ochranný průhledný kryt mají jistě svůj účel, avšak nejdůležitějšími elementy nejsou. Otočný 332 mm talíř z litého hliníku a s unikátním přilnavým povrchem a raménko ve tvaru S s přenoskou, to je to, co uživatele zajímá. Nastavitelný přítlak hrotu, výšky raménka pro ideální dosednutí hrotu jehly na povrch gramofonové desky, zámek Quartz a funkce Anti-skating (slouží k vyvážení dostředivé síly) přispívají ke kladným prvkům, které zajišťují bezchybný chod gramofonu v akci.

Parametry je dobré znát

S umístěním přístroje v interiéru to nebude nic složitého, díky jeho kompaktnímu tvaru a rozměrům (450 x 353 x 166,5 mm) si najde své místo celkem snadno i přesto, že není nejlehčí. Váží celých 12,5 kg. V bohatém příslušenství lze nalézt mimo jiné také na příklad 45 RPM adaptér, protiváhu, napájecí kabel, USB kabel a jinou potřebnou kabeláž, osvětlení hrotu a další. Pro skutečného znalce hifi sortimentu nebude zatěžko zjistit si všechna neméně důležitá fakta, každý DJ se také nejprve seznámí se svým přítelem a pracovním nástrojem, aby nedošlo k případným kolizím. Tento modelový gramofon je vyroben tak, aby uspokojil všechny nároky hudební klientely. Vždyť staré desky mají své osobité kouzlo, při kterém se dá příjemně zavzpomínat na doby dávno minulé. Ovšem i mladší zájemci se rádi podívají do historie, aby porovnali pokrok, týkající se nejenom vyspělejších technologií a audio zařízení, ale také progresi v podobě gramofonových desek. Častým jevem je v této problematice návrat ke starším formám, důsledkem jsou stylové či dobové retro gramofony.

Potěšte své ego

V době plné spěchu, hektického životního tempa a mnohdy těžko zvladatelného biorytmu hledáme čím dál častěji možnosti relaxace, úniku do klidu a harmonie. Hudba je jednou z možných léčebných i zábavných programů, na které jsme nerezignovali, ba naopak, přijímáme je a vyhledáváme je. V klidu a bezpečí domova nebo ve velkém sále plném lidí, vyberte si, všude máme šanci k tomu dát průchod tomu, co máme rádi. Třeba se pustit na toulky se svým přítelem gramofonem do světa hudby…

Technické parametry:

 • USB výstup (funkce plug-&-play)
 • Přímý náhon, 16-pólový, 3-fázový
 • Točivý moment: > 4,5 kg.cm
 • Rychlosti 33/45/78 RPM
 • Obousměrný chod
 • Nastavení rychlosti (pitch): posuvným jezdcem, zámek Quartz
 • Stroboskopický indikátor rychlosti
 • Hliníkový unašeč s výjimečně přilnavým povrchem o průměru 332 mm
 • Elektronická brzda Odstup signál-šum: > 55 dB
 • Wow and Flutter: < 0.1% WRMS při 33 RPM
 • Vestavěný předzesilovač:
 • "PHONO" - 2.5 mV / 1 kHz, 5 cm/sec
 • "LINE" - 150 mV / 1 kHz, 5 cm/sec USB připojení (A/D, D/A - 16 bit 44.1 kHz nebo 48 kHz USB)
 • Rozhraní USB 1.1 pro Windows XP, Vista nebo MAC OSX
 • Rozměry: 450.0 mm x 353.0 mm x 166.5 mm
 • Gramofon je bez přenosky
 • Hmotnost: 12,5 kg

Obsah balení:

 • Slip mat Průhledný horní kryt
 • Talíř; adaptér 45 RPM; protizávaží; držák přenosky
 • Napájecí kabel; USB kabel;
 • kabelový adaptér 2x RCA (samice) na 3.5 mm mini-Jack stereo (samec);
 • kabelový adaptér 2x RCA (samice) na 3.5 mm mini-Jack stereo (samice);
 • kabel 2x RCA (samec) s integrovaným zemnícím vodičem;
 • osvětlení hrotu CD software Audacity

Recenze gramofonu Audio-Technica AT-LP120-USBPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den, lze v tomto gramofonu provozovat přenosky Ortofon řady 2M (Blue, Bronze, Black)? Podle jejich hmotnosti (7,2 g) by to jít mělo.
0


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Audio-Technica AT-LP1240-USB

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Audio-Technica
Odstup signál / šum (dB) >55
Wow & flutter (%) <0,1
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Vybaven přenoskou
Přenoska -
Vybaven předzesilovačem
Barva Černá
Šířka (mm) 450
Výška (mm) 353
Hloubka (mm) 166,5
Hmotnost (kg) 12,5
Příslušenství Podložka / kryt / 45 RPM adaptér / USB kabel / dual RCA (F) <-> 3,5 mm (M) adaptérový kabel / dual RCA (F) <-> 3,5 mm (F) adaptérový kabel / dual RCA kabel se zemněním / CD s nahrávacím softwarem