CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Audio-Technica ATH-AD500X
Audio-Technica ATH-AD500X Audio-Technica ATH-AD500X Audio-Technica ATH-AD500X

Audio-Technica ATH-AD500X

4 490,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Tento model z části jiných, inovovaných sluchátek udělá radost všem milovníkům netradičního poslechu v dostatečně komfortním kabátku. Vzdušný zvuk díky otevřené konstrukci z opravdu velkých náušníků, kabeláž z OFC mědi v nadměrné kvalitě, opěrný systém 3D Wing jsou nejdůležitějšími znaky sluchátek, která umějí vyprodukovat unikátní a maximálně přirozený akustický proud s působivými basy a příjemnou vokální projekcí. To vše bez nežádoucího tlaku na uši, rušivých vlivů, za to s pocitem jedinečného emotivního prožitku.

Navrženo s citem a nápadem

Technické zázemí japonského výrobce s historií, tradicí a praxí to tentokrát rozbalilo v úplně jiné dimenzi. Novodobé produkty AD řady se honosí vznosným vzhledem i konstrukcí, která je však korunována nejednou vychytanou modifikací předchozích modelů. Celé audio zařízení je založeno na inovovaných měničích o průměru 53 mm, které disponují CCAV vinutím s vysokou citlivostí. Kabeláž je vyrobena z čisté bezkyslíkaté mědi s pružným TPE pláštěm, který zabraňuje zamotání kabelu, kompletně dodávána je v délce 3 m. Měkké, speciálním velurem lemované a flexibilní mušle jsou pohodlně tvarované, komunikují s podpůrným samonastavovacím systémem 3D křídel a dávají posluchači možnost pohodlné variability dle aktuálních dispozic každého uživatele.

Pohled z technického hlediska

Každého alespoň minimálně znalého audiofila zcela jistě zaujme série technických údajů a parametrů. Kvalita zvuku startuje z circumaurálních náušníků zejména díky vyztužení z lehkého hliníkového dílce, a je podpořena i dalšími, nedílnými pozitivy. Systém sluchátek jako takových nabízí frekvenční odezvu v rozsahu 5 – 25 000 Hz, s maximálním příkonem 500 mW. Citlivost zvuku dosahuje hraniční hodnoty 100 dB, impedance je 48 ohmová. O hmotnosti 235 g je tento set velmi výmluvným, nikomu a ničemu nevadí, nepřekáží, neobtěžuje, nezatěžuje. Poslech je tedy komfortní a nabízí velice autentický obraz i přednes zvolené audio produkce, s možností přenést se s tímto zařízením téměř všude.

Vyvážené basy i výšky

Autentický poslech může vyznít tak, jak je produkován, bez jakýchkoliv vlivů z okolí. Celé pásmo je využito efektivně a znamená harmonicky vyváženou hudební složku, ve které basy ani nechybějí ani nevyčnívají, výšky neutlačují ani nevadí, středové pásmo je přirozené a komplexní vnímání hudby tak naprosto bezchybné. Křišťálově čistý a zřetelný zvuk není ochuzen o dynamickou složku, díky otevřenosti však má hudební exploze únikovou zónu, takže snížená izolace je znatelná. Není to na škodu přirozenosti a pohodlí, záleží pouze na zvyku, návycích a potřebách uživatele, volbě využití a okolní atmosféře. Díky vzhledu, designu, provedení, lehkosti, moderní úpravě, alternativních postupech kombinovaných s moderními technologiemi, životnosti, a konečně také příhodné cenové relaci je tato varianta soudobých sluchátek pro mladé i starší velmi oblíbeným doplňkem v jejich každodenním programu.

Klady versus zápory

Veškeré výše uvedené skutečnosti jsou obhajobou modelu ATH-AD500x, na pomoc přichází samozřejmě i bezkonkurenční komfort, jiskřivý a opravdový, plnohodnotný akustický proud a velká výhoda v horním hladkém konci. V závěrečném defilé je třeba neopomenout vhodnost modelu zejména pro větší hlavy, takže drobnější děti by mohly mít se stabilním upevněním menší problém. Vybírat je tedy potřeba s rozumem a hlavně alespoň s minimálními informacemi, zcela ideálně pak ruku v ruce s profesionálním poradcem, asistentem nebo po telefonické poradě s odborníkem z oblasti elektroniky.

Technické parametry:

 • Konstrukce: Otevřená
 • Velikost měniče: 53 mm
 • Frekvenční rozsah: 5 - 25.000 Hz
 • Citlivost: 100 dB/mW
 • Impedance: 48 Ohmů
 • Zatížitelnost: 500 mW
 • Hmotnost: 235 g
 • Kabel 3 m
 • Konektor: Jack 3,5 mm přímý zlacený s redukcí Jack 6,3 mm zlacený

Rozbalení sluchátek Audio-Technica ATH-AD500xPoradna (1)


Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?


Položte dotaz našim profíkům.

 • * Veškeré osobní údaje jsou neveřejné a v dotazu se nezobrazují.


Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jsou tyto sluchátka stále vyráběná v Japonsku, případně v jiné zemi? Děkuji. S pozdravem Martin Halacz mhalacz@centrum.cz
9. října 2017
O:
Dobrý den,
tuto informaci nemáme ihned k dispozici, ale jelikož např. sluchátka Audio-Technica ATH-A700X, které jsou o čtvrtinu dražší, jsou vyráběny v Číně, tak lze usuzovat, že ATH-AD500X jsou v Číné vyráběny taktéž. Designováno a navrhováno v Japonsku.
Luxusní elektronika odpověděl 9. října 2017


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Audio-Technica ATH-AD500X

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Audio-Technica
Citlivost (dB) 100 dB
Délka kabelu (m) 3 m
Frekvenční odezva od (Hz) 5 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 25000 Hz
Impedance (Ω) 48 Ω
Konstrukce Otevřená
Barva Černá
Hmotnost (kg) 235 g