DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

AudioQuest Forest USB A↔Lightning 0,75m

SKU
qforusb0075alight
1 790 Kč
Skladem

I nejnáročnější klienti si přijdou na své a vynikající akustický výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. V řadě USB Lightning je jedním ze čtyř typů propracovaný high-endový kabel s konektory USB A samec a iPOD Lightning samec. Je věrným a přesným návrhem, jenž vychází z modifikací předchozích typů kabeláže a koncovek. Pevné, stříbrně potažené vodiče nabízejí jasnost a dynamiku, spolehlivost a dokonalost. Kochat se jimi není zakázáno, ba naopak, pozornost zvenčí je vítána.

 

  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC) a potažen stříbrem (stříbro tvoří 0,5% vodiče)
  • Pěnová polyethylenová izolace

 

USB 2.0 

Zkratka USB neboli Universal Serial Bus je vlastně jakousi univerzální sériovou sběrnicí, která vede ke smysluplnému propojení zařízení, např. hard disků, tiskáren, fotoaparátů a audio komponentů. Společnost Audioquest svými postupy a výrobou směřuje k produktům, které ctí schopnosti USB podat co nejmodernější výkon v této sekci.

 

Základním stavebním prvkem je materiál

Faktem je, že při výrobě je zásadním dobrý výběr kvalitních materiálů. Vodiče z dlouhých vláken 0,5% stříbra jsou pevné a zcela eliminují mezivláknové interakce, včetně chvění a dalších běžných zdrojů rušení. Postříbřením získávají další precedens, jsou ideální pro použití vysokofrekvenčních signálů. Je dobré vědět, že signály díky této “vysokofrekvenčnosti” cestují hlavně po povrchu vodiče. To, že je povrch z ultra čistého stříbra má svůj význam -  výkon lze konfrontovat s výkonem kabelu z čistého stříbra. Vítaným rozdílem je příznivá cena, jenž se přibližuje spíše kabelu z mědi. Proto je takový  způsob výroby velmi výhodný, výsledný efekt – USB kabeláž – je taktéž na velmi vysoké úrovni.

 

Izolace, jak má být

V případě USB Lightning Forest je využita technologie pěnové polyethylenové izolace Hard-Cell Foam Insulation, kde je náplní vzduch. Je známo, že neabsorbuje téměř žádnou energii a také polyethylen je nízkoztrátový. Proto tedy PE izolace je z hlediska zkreslení ideální úpravou. Vybrané materiály, izolanty i technologie mají velký podíl na koncovém výsledku. Zvuk je zkreslený minimálně, s použitím běžných materiálů by výsledek rozhodně nebyl tak efektivní.

 

Metal-Layer Noise Dissipation System

NDS je systém, který pohlcuje či rozptyluje hluk, ruchy, nežádoucí vlivy zvenčí, včetně rádiového rušení. Omezení velkého množství RFI má na svědomí více kovových vrstev, je vytvářen štít k ochraně a zemnící bod, čímž je rozptylový systém dokonalejší.

 

Konec dobrý, všechno dobré

Dalším důležitým faktorem, který nelze opomenout, je ukončení kabeláže. Koncovka neboli konektor může být různých typů a druhů, vzhledem k jejich dalšímu upotřebení. Pozlacené kolíčky jsou velmi šetrně připájeny ke kabelu kvalitním pájecím drátem. Velký vliv má i výběr toku a metalurgie, použitá pájka a technologie pájení, která podporuje co nejmenší zkreslení a co nejkvalitnější spojení. Jestliže pájecí drát disponuje menším obsahem stříbra, lépe se provádí opravdu pevné připojení konektoru.

 

Les a jeho poselství

Americká společnost AudioQuest si pro svoje precizní produkty propůjčuje názvy z přírody a jedním z důkazů je právě modul USB Lightning Forest. Pojmenováním je evokována přirozenost, bezpečí a harmonická stránka modulu, ze které souhra a v dnešní době tolik vzácný soulad přímo čiší. Bezproblémový chod tohoto druhu příslušenství je zaručen již renomovanou značkou, kterou s nebývalým elánem a nadšením budoval zakladatel společnosti, pan William “Bill” Low. Výsledky jeho práce jsou podepřeny letitým výzkumem, zkušenostmi a precizní prací.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 0,75
Vaše hodnocení