AudioQuest GroundGoody Saturn 1,5m

SKU
qgroundgoo15
849 Kč
Skladem

Při propojování přístrojů a zařízení je kabelová cesta tou nejschůdnější a nejsnazší. Důraz je kladen především na správný výběr typu kabeláže. Společností na výrobu kabelů je mnoho, ke spolehlivým značkám však bezkonkurenčně náleží Audioquest. GroundGoody Series obsahuje dva typy kabelů, Jupiter a Saturn. Na první pohled jsou stejné, specificky se však liší, přesto je jejich potenciál při propojení jedinečný.

 

  • Spojení s jakýmkoliv AudioQuest RCA kabelem pro vytvoření nízko-zkreslujícího gramofonového kabelu s ochornou proti radio-frekvenčnímu rušení
  • Vodičem je meď s perfektním povrchem - PSC+
  • Systém pro odstranění šumu
  • Přímé, stříbrem plátované 4,8 mm vidlice

 

Přednosti a výhody

Hlavní předností těchto kabelů je, že pozemní cestou lze výrazně vylepšit zvukový efekt. Audioquest dokázal vyvinout takové kabely, které jsou ideální při zachování nízko-úrovňových signálů. Neadekvátní jsou pouze zemnící vodiče, což je řešeno vysoce výkonnými ochrannými vodiči s odpovídajícími konektory. Analogové kabely této značky přinášejí menší zkreslení a účinné řešení pro audio signál, totéž lze přiřknout GroundGoody kabelům, které fungují ve prospěch uzemnění. K výrobě je užito těch nejspolehlivějších a nejčistších materiálů, přičemž by tento typ měl značně vylepšit zemnící dráhu směrem ke zvýšení zvukové kvality.

Jupiter a Saturn

Oba dva jsou partneři, kteří dokáží vytvořit Tonearm kabely z jakýchkoli kabelů. Ve finále eliminují zkreslení, chrání před RFI (parazitními složkami signálu). SATURN je pevný kabel s perfektním měděným povrchem (PSC+) vodiče, platí zde Noise-Dissipation System (rozptyl hluku a šumu). JUPITER je konstruován technologií Solid Perfect-Surface Silver (PSS), týkající se vodiče. Je tedy kabelem se stříbrným povrchem, jenž podporuje vynikající tón, rozlišení a rychlost. I pro něho platí systém rozptylu hluku a šumu. Oba dva disponují technologií řízeného směrování k vypouštění RF šumu a přímou postříbřenou koncovkou (4,8 mm).

 

Zašifrováno: PSC+, PSS

Technologie hýbou světem. Každá je jiná, každá má jiný cíl, smysl a účel. Užívají se při výrobě audio elementů, taktéž i při výrobě Audioquest kabeláže. Solid Perfect-Surface Copper+ neboli PSC+ značí vodiče z pevné látky, které brzdí počínající interakci coby hlavní příčinu zkreslení. Čistý, hladký povrch je příčinou unikátní jasnosti, což znamená omezení vlivů deformací, jenž způsobují hranice zrn. Perfect-Surface Silver neboli PSS vodičů zase pracuje s ultra vysokou čistotou stříbrného povrchu vodiče, což souvisí s nezávislým stíněním Counter-Spiral HyperLitz.

 

Co o sobě prozrazuje značka Audioquest

Když se kolem roku 1970 pan William „Bill“ Low začal zabývat modifikací a výzkumem hi-fi sektoru, ještě málokdo o něm věděl. Hudební nadšenec s cílem zdokonalit audio video kabely se v roce 1980 skutečně rozmáchl – začal s distribucí audio video techniky. Moderní kabely se nejdříve rozlétly po Jižní Kalifornii, a poté se rozšířily do všech světových stran. Firemní strategie vycházela se zakladatelovy filozofie, jenž potvrzuje, že „propojovací kabely mohou být hlavním zdrojem zkreslení v signálu“. Společnost Audioquest však vyrábí také další elementy a komponenty, včetně doplňků a příslušenství. Série specifických kabelů od Williama „Billa“ Lowa jsou výsledkem jeho mnohaletého audio výzkumu, na jehož základě stojí nové postupy, druhy i výrobní technologie. S vynikajícím marketingem ukázal Low světu, jak dosáhnout úspěchu, jak jít s dobou a být pokrokový. S firemním know-how zastal funkci silného výrobce audio sortimentu. I na první pohled málo důležité komponenty lze později brát jako velké, významné „detaily“, bez kterých se prostě neobejdeme. Dle profesionálních referencí je třeba pořídit si ty správné, protože na výběru kabelů závisí celý akustický efekt.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 1,5
Vaše hodnocení