DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

AudioQuest HDMI Chocolate 1,0m

SKU
qchoc0010h
2 990 Kč
Do 5 dnů

HDMI kabely s puncem této značky zvou zájemce k porovnání. Podobně, jako kolegové ze série HDMI kabelů, se i tento tváří velmi uvědoměle a směle. Využívá pevnosti vysoce hustého polyetylénu izolace a staví na precizní geometrii kabelu. Pevné jádro a o 2,5% více stříbra, než u jeho předchůdců, si žádá zvláštní pozornost. Výkon „čokoládových“ HDMI kabelů je optimální, akustický výkon zvedají do nové, vyšší dimenze.

 

  • Ověřený High Speed HDMI kabel
  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC) a potažen stříbrem (stříbro tvoří 2,5% vodiče)
  • Kabel dosahuje minimálně 18 Gb/s datového toku
  • Podpora 1080/120Hz, 4K/60Hz, 8K/30Hz a 3D
  • Podpora HDR, HDR10, HDR10+, Dolby Vision
  • Ethernet a Audio-Return Channel (ARC) i eARC

 

HDMI

High-Definition Multi-media Interface představuje rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu, které je určeno k přenosu digitálního obrazu i zvuku. Data nejsou nijak upravována – HDMI je předkládá v originální, nezměněné podobě. Oproti analogu jsou digitální data zvuku i obrazu vedena společně. Dále je zde záruka bezchybnosti přenosu, kontrolní kanál zase zajišťuje informace pro okamžitou rekonstrukci dat, v případě jejich poškození. Také v něm může probíhat obousměrná komunikace propojených přístrojů.

 

Kvalita kabeláže

Není nezajímavé, že fakta a technické vlastnosti týkající se HDMI přijali shodně téměř všechny významné výrobní společnosti. Je tedy možné, že v budoucnu bude k přenosu obrazu, zvuku i doprovodných dat potřeba jediného kabelu. Tento typ HDMI 2.0  disponuje technologií SOLID 2,5% Silver Conductors. Plné vodiče eliminují zkreslení z interakcí a snižují chvění. Kromě toho jsou pevné, postříbřené, ideální pro vysokofrekvenční aplikace - HDMI audio a video. Signální cesty vedou téměř výhradně po povrchu vodiče a protože povrch je vyroben z vysoce čistého stříbra, výkon je nadstandardní a náklady na způsob výroby efektivní. Výsledkem jsou velmi kvalitní kabely HDMI.

 

Pěnová polyetylénová izolace

Typ Chocolate HDMI využívá k izolaci vodičů pěnovou polyethylenovou izolaci plněnou vzduchem, jelikož vzduch nepohltí téměř žádnou energii. Navíc platí, že polyetylén je nízkoztrátový a vhodný ke snížení zkreslení. Zvuk poté není tak zkreslený, jako je tomu např. při použití běžných materiálů.

 

Datový přenos

HDMI kabely této značky (až do 10 m) dosahují a dokonce i přesahují přenosovou rychlost 10.2Gbps, tedy maximální rychlost přenosu dat pro HDMI. Jde tudíž o vysokorychlostní propojení s ethernetem.  Značka AudioQuest se podílí na přenosu 100% objemu dat právě takového, který potřebují všechny současné audio/video funkce, včetně multi-kanálového audio systému s vysokým rozlišením, 1080p a 4K i 3D videa a Blu-ray.

 

Co znamená směrovost

U audio kabelů AudioQuest platí, že všechny jsou směrové. Správný směr je dán vodičem v každém kabelu obsaženém. Signální vodiče jsou pod kontrolou, správný směr digital-audia je žádoucí, Audio-return kanál je naopak veden opačným směrem, a tak zajišťuje optimální výkon této aplikace. Každý kabel je opatřen šipkami, podle kterých je směr použití zřejmý na první pohled.

 

Luxusní kabel v barvě čokolády

Jak to jen ve společnosti AudioQuest dělají, že jejich produkty jsou designově na úrovni a cenově ještě přitažlivější! Pan William „Bill“ Low, zakladatel firmy, ani netušil, co svými plány na počátku úporného snažení a experimentování o kvalitnější kabeláž později spustí za lavinu modifikací, inovací, změn a vylepšování. Akustická dokonalost zvuku není s takto vybavenou a precizní kabeláží nemožná, to už dnes ví celá audiofilská obec. A to nejen v USA. Světově proslulá značka zve široké masy k vyzkoušení a porovnání, oko i ucho má na výběr – máte-li rádi kvalitu za dostupnou cenu. 

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 1,0
Vaše hodnocení