DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m
AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m

AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m

1 800 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Pod záštitou vynikající značky spatřila světlo světa HDMI série vysokorychlostních high-endových kabelů HDMI-HDMI. Cinnamon dostal název podle svého příjemně skořicového zabarvení,  jeho další výsadou je materiálové složení. Díky všem zdokonaleným konstrukčním a přenosovým vlastnostem je velmi žádaným kabelem, proto se také vyrábí v různých délkách (0,6 m, 1m, 1,5m, 3m, 10 m). Vodiče z bezkyslíkaté velmi čisté mědi jsou potaženy vrstvou 1,25% stříbra.

Vodiče s pevným jádrem

HDMI 2.0 se pevným jádrem vodičů a jejich postříbřením liší od svých předchůdců. Také je využito vysokohustotní polyethylenové izolace a přesné geometrie. Výrobce se zaměřil na maximalizaci výkonu HDMI, takže výkon takto modifikovaných kabelů je diametrálně vyšší. Vodiče eliminují nežádoucí interakce mezi vlákny a redukují přenosový rozptyl (jitter). Jsou ideální pro různě náročný přenos vysokých frekvencí (Ethernet audio), vysokofrekvenční signály jsou přenášeny výhradně po povrchu vodičů. Postříbřený měděný kabel má potom téměř shodné dispozice s celostříbrným, vyjde však mnohem levněji.

Hard-Cell Foam Insulation

Pěnovou polyethylenovou izolaci využívá AudioQuest u všech video a audio digitálních kabelů. Veškerá izolace drátů absorbuje energii, tudíž způsobuje ztráty. Část této energie se ukládá, později se uvolňuje jako rušení a způsobuje tak zkreslení přenosu. Typ pěnové PE izolace plněné vzduchem (vzduch neabsorbuje téměř žádnou energii a polyethylen je nízkoztrátový) pomáhá účinně snižovat ztráty i fázové zkreslení u přenášeného signálu. Méně zkreslený zvuk je mnohem efektivnější, nežli s použitím obvyklých materiálů.

Datový přenos a přenosová rychlost

Cinnamon patří k těm HDMI kabelům, které až do délky 10 m mají stejnou a nebo dokonce vyšší přenosovou rychlost 10.2Gpbs, tedy nejvyšší možnou rychlost přenosu dat pro HDMI. Jsou proto schváleny a uznány jako kabely vysokorychlostní s ethernetem. U kabelů dlouhých 12 – 20 m je užíváno označení HDMI kabely standardní rychlosti s ethernetem. Umějí přenášet přenos 100% objemu dat, který je třeba k současným audio video funkcím (i multikanálové audio s vysokým rozlišením, 1080p a 4K videa, 3D videa a Blu-ray). Všechny AudioQuest HDMI kabely jsou schopny doručit 100% dat potřebných pro 120Hz/ 240Hz/ 600Hz displeje.

Co přináší směrovost

Veškeré HDMI kabely od AudioQuest fungují jako směrové, což znamená, že jedním směrem jsou jejich vlastnosti (signálové i přenosové) lepší, než vedou-li směrem opačným. Tento vhodnější směr neboli správný směr použití je na kabelech označen šipkou, jenž značí vedení informací např. z Blu-ray do AV receiveru nebo z AV receiveru do TV. Všechny signální vodiče jsou kontrolovány pro správný směr digital audio procesu, v Audio-return kanálu jsou vedeny opačným směrem, což má zajistit co nejoptimálnější výkon této aplikace.  

AudioQuest a jeho přínos

Na začátku vzniku společnosti stál William „Bill" Low a jeho zájem o hudbu a audio zařízení. Brzy pochopil, že propojovací kabely jsou hlavním zdrojem různých druhů zkreslení v signálu. Pohrával si s různými technikami konstrukce, zkoumal materiály kabelu, dokázal, že i malé změny konstrukce kabeláže mohou mít velký vliv na zvuk audio systému. V roce 1980 začíná ve velkém produkovat kabely v Jižní Kalifornii. Také zakládá společnost AUDIOQUEST a současně rozšiřuje distribuci do USA, následně do celého světa. Nyní se společnost řadí ke špičkám, produkujícím vysoce výkonné, kvalitní audio, video kabely a příslušenství.

Důležité informace

  • Ověřený High Speed HDMI kabel
  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC) a potažen stříbrem (stříbro tvoří 1,25% vodiče)
  • Kabel dosahuje minimálně 18 Gb/s datového toku
  • Podpora 1080/120Hz4K UHD a 3D
  • Ethernet a Audio-Return Channel (ARC)


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: AudioQuest HDMI Cinnamon 0,6m

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 0,6 m