CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m

Další obrázky

AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m

3 049,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Pod záštitou vynikající značky spatřila světlo světa HDMI série vysokorychlostních high-endových kabelů HDMI-HDMI. Cinnamon dostal název podle svého příjemně skořicového zabarvení,  jeho další výsadou je materiálové složení. Díky všem zdokonaleným konstrukčním a přenosovým vlastnostem je velmi žádaným kabelem, proto se také vyrábí v různých délkách (0,6 m, 1m, 1,5m, 3m, 10 m). Vodiče z bezkyslíkaté velmi čisté mědi jsou potaženy vrstvou 1,25% stříbra.

Vodiče s pevným jádrem

HDMI 2.0 se pevným jádrem vodičů a jejich postříbřením liší od svých předchůdců. Také je využito vysokohustotní polyethylenové izolace a přesné geometrie. Výrobce se zaměřil na maximalizaci výkonu HDMI, takže výkon takto modifikovaných kabelů je diametrálně vyšší. Vodiče eliminují nežádoucí interakce mezi vlákny a redukují přenosový rozptyl (jitter). Jsou ideální pro různě náročný přenos vysokých frekvencí (Ethernet audio), vysokofrekvenční signály jsou přenášeny výhradně po povrchu vodičů. Postříbřený měděný kabel má potom téměř shodné dispozice s celostříbrným, vyjde však mnohem levněji.

Hard-Cell Foam Insulation

Pěnovou polyethylenovou izolaci využívá AudioQuest u všech video a audio digitálních kabelů. Veškerá izolace drátů absorbuje energii, tudíž způsobuje ztráty. Část této energie se ukládá, později se uvolňuje jako rušení a způsobuje tak zkreslení přenosu. Typ pěnové PE izolace plněné vzduchem (vzduch neabsorbuje téměř žádnou energii a polyethylen je nízkoztrátový) pomáhá účinně snižovat ztráty i fázové zkreslení u přenášeného signálu. Méně zkreslený zvuk je mnohem efektivnější, nežli s použitím obvyklých materiálů.

Datový přenos a přenosová rychlost

Cinnamon patří k těm HDMI kabelům, které až do délky 10 m mají stejnou a nebo dokonce vyšší přenosovou rychlost 10.2Gpbs, tedy nejvyšší možnou rychlost přenosu dat pro HDMI. Jsou proto schváleny a uznány jako kabely vysokorychlostní s ethernetem. U kabelů dlouhých 12 – 20 m je užíváno označení HDMI kabely standardní rychlosti s ethernetem. Umějí přenášet přenos 100% objemu dat, který je třeba k současným audio video funkcím (i multikanálové audio s vysokým rozlišením, 1080p a 4K videa, 3D videa a Blu-ray). Všechny AudioQuest HDMI kabely jsou schopny doručit 100% dat potřebných pro 120Hz/ 240Hz/ 600Hz displeje.

Co přináší směrovost

Veškeré HDMI kabely od AudioQuest fungují jako směrové, což znamená, že jedním směrem jsou jejich vlastnosti (signálové i přenosové) lepší, než vedou-li směrem opačným. Tento vhodnější směr neboli správný směr použití je na kabelech označen šipkou, jenž značí vedení informací např. z Blu-ray do AV receiveru nebo z AV receiveru do TV. Všechny signální vodiče jsou kontrolovány pro správný směr digital audio procesu, v Audio-return kanálu jsou vedeny opačným směrem, což má zajistit co nejoptimálnější výkon této aplikace.  

AudioQuest a jeho přínos

Na začátku vzniku společnosti stál William „Bill" Low a jeho zájem o hudbu a audio zařízení. Brzy pochopil, že propojovací kabely jsou hlavním zdrojem různých druhů zkreslení v signálu. Pohrával si s různými technikami konstrukce, zkoumal materiály kabelu, dokázal, že i malé změny konstrukce kabeláže mohou mít velký vliv na zvuk audio systému. V roce 1980 začíná ve velkém produkovat kabely v Jižní Kalifornii. Také zakládá společnost AUDIOQUEST a současně rozšiřuje distribuci do USA, následně do celého světa. Nyní se společnost řadí ke špičkám, produkujícím vysoce výkonné, kvalitní audio, video kabely a příslušenství.

Důležité informace

  • Ověřený High Speed HDMI kabel
  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC) a potažen stříbrem (stříbro tvoří 1,25% vodiče)
  • Kabel dosahuje minimálně 18 Gb/s datového toku
  • Podpora 1080/120Hz4K UHD a 3D
  • Ethernet a Audio-Return Channel (ARC)


Poradna (0)


Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?


Položte dotaz našim profíkům.

  • * Veškeré osobní údaje jsou neveřejné a v dotazu se nezobrazují.
Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 2 m
Barva Červená