DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
AudioQuest Type 4 2,0m
AudioQuest Type 4 2,0m AudioQuest Type 4 2,0m

AudioQuest Type 4 2,0m

6 489 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Kvalitní poslech je mimo jiné podmíněn také dobrou kabeláží. High-endové reproduktorové kabely v provedení full-range 4-Series jsou velkým úspěchem AudioQuest. Přesto, že se to zdá nereálné, vývoj tohoto produktu sahá do osmdesátých let minulého století. Stěžejním je u tohoto typu unikátní geometrie a organizace vodičů, která světlo světa spatřila již v roce 1995. Ovšem jakákoli úprava či změna v sérii 4 by byla zjevně na škodu, utrpěl by výkon a nepolepšily by si ani vlastnosti kabelu.

 

  • Průměr: 15AWG - 1,65mm2
  • Vodiče: pevné - měděné s dlouhými zrny LGC
  • Dielektrikum: Pěnový PE se vstříknutým dusíkem
  • Karbonový NDS (Noise-dissipation system) - systém na odstranění šumu zabraňuje radio-frekvenčnímu rušení
  • Hvězdicová geometrie - vyšší dynamika (a menší ztráta informací než při paralelním vedení)
  • Banánky lze na zakázku zaměnit za vidličky
  • Cena za pár kabelů

 

Do No Harm

Americká výrobní společnost AudioQuest má za sebou  pár desítek úspěšných let. Je známá coby prestižní výrobce kabeláže, ale na svědomí má i jiné skvělé audio produkty. Jejím heslem je strategické "Do No Harm", což je míněno především jako snaha co nejméně uškodit původnímu signálu. Typ 4 představuje kabel nadstandardně kvalitní, který má svůj základ ve vysoce čisté výběrové OFHC mědi s dlouhými zrny (LGC). Long-Grain Copper technologie totiž znamená méně přechodů v rámci struktury materiálu, a tedy i citelně nižší zkreslení zvuku. I další uvedené technologie a postupy souvisejí s co nejvyšší kvalitou vedeného signálu.

 

Carbon-Based Noise Dissipation a Cross-Talk Dissipation

Tyto dvě technologické novinky představují účinné systémy pohlcování šumu a přeslechů. Vše spočívá v potažení negativních vodičů speciální vrstvou částečně vodivého polyethylenu, který obsahuje uhlík. Materiál je vskutku unikátní svojí schopností tlumit ruchy, jenž poté nejsou přenášeny nazpět do zesilovače. K izolaci kladných vodičů je využito polyethylenové pěny se vstříknutým dusíkem (je vzhledem k ruchům a zkreslení signálu nízkoztrátová).

 

Star-Quad Geometry

Díky modifikované geometrii se změnila vzájemná poloha vodičů i jejich uspořádání, jenž jsou základem elektrických vlastností kabelu – kapacity a indukčnosti. I když jsou tyto vlastnosti vedeny v harmonii a rovnováze, tak i tehdy vzájemná poloha vodičů může mít velký vliv na výsledný zvuk. Star-Quad koncepce kabelu Typ 4 uvádí mnohanásobně lepší vlastnosti, než kdyby stejné vodiče byly uspořádány paralelně.

 

Spread Spectrum Technology

SST technologie znamená, že každý vodič má velmi specifický profil ruchu, odpovídající velikosti a tvaru. Je metodou, která poměrně hodně omezuje vznik nedokonalostí signálu, což se daří díky precizní kombinaci různě velkých vodičů.

 

Konektory

Dalším aspektem ovlivňujícím komplexní výsledek jsou koncovky kabelu. Výrobce nabízí široký výběr velmi kvalitních konektorů, i v případě Typu 4 má štěstí, protože ty mohou být bezpečně připojeny k libovolnému typu zařízení. Kvalita je viditelná, respektive slyšitelná. Koncovky mohou být provedené v matu, stříbře či zlatu, přičemž potažení kovem je aplikováno přímo na tělo konektoru.

 

Shrnutí

Při kompletním resumé platí, že žíly jsou samostatně izolované, společně svedeny a oplášťovány do jednoho vodiče. Užitým materiálem je polotuhý soustředěný shluk měděných vodičů s dlouhými vlákny. Průměr je dán  4×15 AWG (1,65 mm²). Zakončení může mít podobu banánků nebo vidliček. Sada obsahuje jeden pár kabelů. Solidně postavená konstrukce, vybraný kvalitní materiál a specifické zpracování činí z tohoto typu žádoucí produkt, jenž i přes svoji cenu odvádí vynikající výsledky na poli audio kvality. Společnost, na jejímž začátku figuroval zakladatel William „Bill“ Low, stojí v žebříčku spolehlivých výrobců kabeláže hodně vysoko. Výrobky splňují očekávání klientů a nutno uvést, že odvádějí skvělou práci. Ta AudioQuest činí prestižní značkou.

 

Ukázka kabeů AudioQuest Type 4Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: AudioQuest Type 4 2,0m

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 2,0

Dokumentace

Produktový list