CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Cambridge CXU
Cambridge CXU Cambridge CXU Cambridge CXU Cambridge CXU

Cambridge CXU

Prodej produktu byl ukončen
Litujeme, ale tento produkt byl vyprodán
Jako alternativu bychom Vám rádi nabídli:

Popis

Blu-ray přehrávač 3D, SACD, HDCD, WiFi, síťový přehrávač

Osvědčený britský výrobce audiotechniky Cambridge Audio uvedl v tomto roce na trh zcela novou řadu produktů s jednoduchým označením CX, u které se rozhodl přejít na zkrácený název Cambridge. Komponenty série CX navazují na úspěch léty prověřené řady Azur. Nová série přináší výraznou inovaci vzhledu, který působí modernějším dojmem, než tradiční vizáž zavedených předchůdců. Posledním „přírůstkem" je nový model CXU. Jedná se univerzální Blu-ray přehrávač osazen chip setem Mediatek MTK 8580 zajišťující bleskurychlý výkon. Vestavěná špičková technologie DARBEE pro zpracování videa má za úkol zpracovávat brilantní obraz špičkové kvality. To vše i při upscalingu na nejnovější 4K rozlišení. Nový blu-ray přehrávač CXU v sobě skrývá celkem pět D/A převodníků Wolfson WM 8740, které dokáží převzorkovat veškeré audia do rozlišení 192kHz/24bit. Dále je zde pak technologie ATF starající se o co nejvěrnější zvukový přednes společně s eliminací jitteru . Blu-ray přehrávač můžete využít jako předzesilovač a připojit k němu přímo výkonový zesilovač nebo aktivní reproduktory.

 

Cambridge Audio představuje výrazný posun oproti předchozím modelům. Mezi nejdůležitější novinky patří podpora rozlišení obrazu 4K, upscaling videa až do rozlišení 4K a převod obrazu z režimu 2D do 3D. Díky tomu budete moci sledovat starší DVD v mnohem vyšší kvalitě. Samotný provoz a načítání se výrazně zrychlilo díky novému chip setu Mediatek. Díky tomu přístroj rychle startuje a disky se načítají dříve. Nechybí podpora certifikace DLNA 1.5, díky čemuž máte vylepšené možnosti streamování hudby, videí a fotek včetně přehledného uživatelského grafického rozhraní. CXU byl navržen tak, aby uspokojil i ty nejnáročnější požadavky na kvalitní analogový audio výstup. Převod signálu má na starosti celkem pět D/A převodníků Wolfson WM 8740 a dokáže přehrát většinu dostupných audio a video formátů a včetně SACD, HDCD, DVD-Audio disků. Samozřejmostí je podpora 3D obsahu s možností duálního výstupu HDMI do dvou samostatných zobrazovačů s dokonalým zpracováním obrazu s DARBEE technologií.

 

Podporované formáty

Model CXU podporuje téměř všechny moderní audio a video formáty včetně DVD, SACD, HDCD, Kodak Picture CD, AVCHD, MPEG-2, MPEG-4, DivX-HD, AVI, MKV a další audio/video/obrazové soubory uložené na CD/DVD/BD discích neboUSB discích. K síti se můžete připojit přes LAN kabel, nebo přes bezdrátové připojení Wi-Fi. To znamená, že můžete své audio, video nebo fotografie můžete libovolně sdílet ve své domácí síti (UPnP, DLNA, NAS). Přehrávač také plně podporuje bezztrátové hudební soubory WAV, FLAC a DSD64 ve vysokém rozlišení. Blu-ray přehrává Super Audio CD (SACD) a podporuje stereo i multi-kanálové audio nahrávky. Uživatel si také může vybrat nativní výstup v režimu DSD (Direct Stream Digital) nebo konverzi do režimu PCM. Dále nabízí podporu přehrávání DVD-Audio disků a můžete přehrávat stereo i multi-kanálové audio nahrávky. Můžete si zvolit, zda budete přehrávat DVD-Audio, nebo DVD-Video část disku.

 

Dokonalý zvuk

Blu-ray přehrávač je osazený pěti 24bit D/A převodníky Wolfson WM 8740 se separátními převodníky pro každý kanál zvlášť. Anagram Technology Q5 DSP pro převzorkování časově proměnlivou filtrací s redukcí jitteru s upsamplingem skladeb do vysokého rozlišení 24-bit/192kHz. Uživatel může využít vestavěného variabilního filtru umožňujícího jemné doladění charakteru zvuku dle požadavků uživatele. Ve výbavě nemůže chybět podpora nejnovějších formátů Dolby True HD, která přináší bezztrátovou kompresi audio signálu srovnatelnou se studiovou master nahrávkou. Signál také může být dekódován do formátu LPCM a přenášen HDMI výstupem, nebo pomocí analogových výstupů až v režimu 7.1. Režimy Dolby Digital a Dolby Digital Plus jsou podporovány také. DTS-HD Master Audio přináší poslechový zážitek odpovídající špičkové kvalitě High Definition obrazu s podporou režimu 7.1, které jsou do posledního detailu shodné se studiovou master nahrávkou.

 

Bezkonkurenční konektivita

Dva HDMI výstupy nabízí široké možnosti zapojení. Jeden HDMI výstup přehrávače CXU můžete zapojit do 3D LED TV a druhý můžete použit pro zvuk do vašeho A/V receiveru. Zákazníci používající projektor mohou také využít dvou HDMI výstupů a současně připojit svůj projektor a TV. Pro případné multi-room aplikace dovoluje přehrávač využít obou HDMI výstupů zároveň a to pro 2D i 3D obsah. Dvojice HDMI vstupů pro připojení externích zařízení například satelitní přijímač, set-top box, DVD přehrávače je možné využít pro zpracování obrazu a zvuku přehrávačem, který využije pro reprodukci vestavěných obvodů. Jeden HDMI vstup je umístněný na zadní straně přehrávače a druhý na čelním s podporou MHL.

 

Bezdrátové připojení

Wi-Fi V příslušenství najdete Wi-Fi adaptér, díky kterému připojíte váš přehrávač k domácí síti, případně můžete využít i klasický ethernetový port RJ45. Díky připojení k internetu budete moci využívat služeb BD-Live, dívat se na oblíbené videa na Youtube nebo si přehrávat obsah uložený na vašem PC nebo NAS serveru. Přehrávač je vybaven celkem třemi USB porty. Dva jsou na zadním panelu a jeden na čelní straně přehrávače pro pohodlné připojení telefonu. Přehrávač je vybavený analogovým audio výstupem 7.1 pro oddělené analogové výstupy. Toto řešení je ideální pro připojení k reproduktorovému systému v režimu 7.1, nebo 5.1. Přehrávač CXU vám přináší výborné zvukové podání a ještě dokonalejší prostorový zážitek. Pro posluchače stereo systémů umožňuje přístroj nastavit down-mix režim pro stereo poslech. Ve výbavě nechybí digitální optický a koaxiální výstup pro jednoduché připojení k A/V receiveru nebo zesilovači.

 

Komfort obsluhy

Přehrávač CXU je dodáván s ergonomickým dálkovým ovladačem s logickým rozložením tlačítek, které jsou plně podsvícené. Přehrávač je možné pohodlně ovládat přes mobilní aplikaci, kdy máte dostupnou většinu běžných funkci přímo z vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikace běžící na všech zařízeních s operačním systému Android a iOS a lze si ji stáhnout zdarma na stránkách výrobce. Přehrávač dokáže k přehrávané hudbě nebo filmu zobrazovat doplňující informace jako je obal disku, jeho přesný název, interpret, případně typ hudby a to díky připojení k databázi, která je dostupná na internetu. Blu-ray přehrávač je dodávány v černé povrchové úpravě, s čelními panely z kartáčovaného hliníku.

 

Technické specifikace:

Podporované disky:

 • BD-3D, DVD, DVD-A, AVCHD, SACD, CD, HDCD, CD-R/RW, DVD-R/RW, BD-R/RE
 • D/A převodník: 5x Wolfson WM8740
 • Dekoder: Mediatek MTK8580
 • Zpracování zvuku: Anagram Technologies Q5 upscaling do 24bit/192kHz
 • Zpracování obrazu: DARBEE Visual Presence

Vstupy:

 • HDMI 2x (1x přední panel podpora MHL)
 • Optický vstup 1x
 • Koaxiální vstup 1x

Výstupy:

 • HDMI 2x (specifikace 1.4a)
 • Optický výstup 1x
 • Koaxiální výstup 1x
 • Analogový CINCH
 • Analogový 7.1

Ostatní:

 • USB 3x (1x přední panel)
 • LAN 1x
 • Wifi 802.11 b/g/n
 • RS-232C 1x
 • Příkon: 35w
 • Standby: 0,5w
 • Rozměry: 82 x 430 x312mm (v x š x h)
 • Hmotnost: 5,0kg

 

Recenze Cambridge Audio CXUPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Cambridge CXU

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Cambridge Audio
Analogový audio výstup 2
Blu-ray přehrávač Ano
CD přehrávač Ano
Digitální optický vstup Ano
DVD přehrávač Ano
Podpora 4K Ano
USB vstup 1
Wi-fi Ano
Barva Černá