Cambridge Audio CXA81

SKU
cambridgecxa81
Hodnocení:
100%
35 990 Kč
Skladem

Máme odzkoušeno.
Spolu to funguje... a mnohem levněji

5%
Cena při zakoupení samostatně: 53 980 Kč
Takže ušetříme: 2 704 Kč
51 276 Kč
19%
Cena při zakoupení samostatně: 68 980 Kč
Takže ušetříme: 13 140 Kč
55 840 Kč
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Zase o krok dále oproti CXA80

  • 80W na kanál 
  • Vysoce kvalitní D/A převodník - ESS Sabre ES9010 K2M
  • Připojení digitálních zdrojů přes Toslink a koaxial
  • 4 RCA a symetrický XLR vstup
  • Bluetooth aptX HD pro vysoce kvalitní bezdrátové připojení
  • USB audio vstup až do 32bit/384kHz
  • Krásná kovová konstrukce 
  • Provedení Lunar Grey - skvělá kombinace s CXN a CXC

 

Příjemný a přesvědčivý zvuk

Není třeba přesvědčivých recenzí, někdo je silný dost sám o sobě a někdo potřebuje zesílit. What Hi-Fi Awards 2019 ví své – zesilovače hýbou, když ne světem, tak minimálně zvukem. Nastavuje novou základní linii integrovaných zesilovačů za velmi atraktivní ceny. Jejich odvážná a výkonná prezentace, odborné načasování, dynamika, detailnost, flexibilita a propojení mluví za všechno.

 

Radikální změny

Na první pohled to vypadá, že ani tento zesilovač, ani jeho 60 W předchůdce CX A61 neprošel radikálními změnami od doby, kdy byla série poprvé představena. Opak je pravdou - podvozek Lunar Gray a odstraněné ovladače z předního panelu jsou zřejmým vylepšením. Základní analogový obvod nového integrovaného zesilovače CX A81 zůstává nezměněn, vývojáři společnosti upgradovali operační zesilovače v signální dráze i kondenzátory v předzesilovací a výkonové části.

 

Špičkové vybavení

Ve stříbrné skříňce CX A81 se skrývá vynikající ESS Sabre ES9016K2M DAC a vylepšený vstup USB s podporou zvuku až 32 bit / 384 kHz a DSD256. To maximálně podporuje plné využití jeho skvostné prezentace souborů s vysokým rozlišením. Na scénu přichází integrovaný stereofonní zesilovač.

 

Technická specifika

Zařízení je plně funkční díky výkonu 80 W na kanál se zesílením třídy AB. Cílem zesilovače je detailní a výkonný zvukový výstup. Symetrický levý a pravý kanál jsou pečlivě oddělené. K rušení šumu přispívají vyvážené vstupy XLR. DAC očekává připojení digitálního zdroje přímo přes TOSLINK a Coaxial. USB audio vstup přijímá Hi-res 32 bit / 384 kHz a DSD 256 digitálních souborů z Mac nebo PC. Nedílnou součástí je i vestavěná technologie Bluetooth aptX HD.

 

Konektivita

Zadní strana zesilovače odhaluje řadu fyzických připojení s cílem připojit se k vylepšenému vstupu USB. Na analogové straně jsou integrovány čtyři RCA vstupy a vyvážený XLR. Cambridge Audio v tomto případě vynechává phono vstup, ale přídavná phono fáze by byla nápomocná všem, kteří chtějí připojit gramofon.

 

Důvěra se vyplatí

Zesilovač této značky je srovnatelný s vyladěním jeho poslední iterace. Je uspokojující, z libovolně vybrané hudební skladby hned v úvodní části sálá precizní, vyrovnaný výkon. Model CX je velmi oblíbený zejména pro svou výkonnou, úchvatnou, dynamickou a velmi podrobnou prezentaci. Důvěra v jeho schopnosti a komplexní potenciál je klíčem k výkonu zesilovacího zařízení. Vytváření staccato rytmických vzorů je přesvědčivé, neboť je umožněno expertní zacházení se střídavě hlasitými a měkkými rytmy. Nad tímto plným a expresivním středním rozsahem se nesou melodie, které dostávají prostor, aby mohly jít kupředu, ale zároveň znějí definitivně i jako součást hudebního celku. 

 

Cambridge Audio představuje…

Nejeden zesilovač přináší uživatelsky přívětivé nastavení. Stejně tak je tomu i s modelem CX A81. Jeho bohatstvím je být v rovnováze - výkonný a těžký je na dolním konci, ale štíhlý a dostatečně pohyblivý, aby pohnul nejvíce vzrušujícími basovými liniemi, přičemž výškám je ponechán široký prostor bez ostrosti či drsných hran. Faktem je, že řada CX předefinovala výkon v dané cenové relaci. Zcela nové integrované zesilovače CX A61 a CX A81 staví na základech oceněných CX A60 a CX A80, avšak s novou a progresivní perspektivou. CX A81 vyniká sofistikovaností, jeho výkon mu dává úplnou autoritu nad hudbou.

 

Recenze Cambridge CXA81

Výrobce Cambridge Audio
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 80W RMS při 8 Ohm, 120W RMS při 4 Ohm
Frekvenční odezva od (Hz) <5
Frekvenční odezva do (Hz) 60000 +/-1dB
Odstup signál / šum (dB) REF 1W INTO 8 OHM - 93, FULL POWER - <105
THD (%) <0.002% 1kHz at 80% of rated power <0.02% 20Hz – 20kHz at 80% of rated power
Podpora impedance repro. (Ω) 4-16
Analogový vstup RCA, XLR, Jack (3,5 mm)
Pre-out 2 kanály
Barva Šedá
Šířka (mm) 430
Výška (mm) 115
Hloubka (mm) 341
Hmotnost (kg) 8,7
Vaše hodnocení