CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
Cambridge SX-80
Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80

Cambridge SX-80

17 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

17 990 Kč

Popis

Sloupové neboli podlahové reproduktory jsou také často známy pod pojmenováním věžové reproduktory, což zdařile popisuje jejich vnější vzhled a rozměry. Jde tedy o vyšší komponenty, jež mají schopnost pokrýt svým zvukovým projevem široké pásmo frekvencí, včetně basů. Každopádně je třeba počítat s větším prostorem pro jejich rozmístění v interiéru, na oplátku ale zvládnou bravurně ozvučit i velké prostory.

 

  • Nabídka síly a impozance sloupových reproduktorů za bezkonkurenční cenu
  • Výhybka je optimalizovaná pro maximálně neutrální, hladký a lineární rozsah
  • Ohromující přirozená zvuková scéna
  • Cena za pár

 

Typologie reproduktorů

Vedle reproduktorů regálových, centrů a subwooferů jsou tyto významnou součástí zejména domácích zvukových systémů typu Home Cinema. Cambridge Audio SX-80 jsou vybaveny 2,5- pásmovým systémem a zadním bass-reflexem, doporučený výkon zesilovače je až 200 W.

 

Výrobce, který má zelenou

Společnost Cambridge Audio se od dob svého vzniku postupně stávala známou v oblasti audio-video techniky, která se v mnoha zemích zdárně rozvíjí. Tak i tato britská značka získala díky své výzkumné činnosti na poli audio dostatečné renomé, přičemž její produkce se utěšeně rozrůstá ve světovém měřítku. Testování sterea výrobků naznačuje vynikající výsledky vysoce výkonných zařízení, o tom svědčí i meziroční nárůst prodeje této značky. Nyní je jasné, že na světovém trhu se stabilizoval další silný hráč.

 

Aparatura, která nezklame

Tento model ze série SX je zářným příkladem filozofie firmy Cambridge Audio, která staví základy na tvrzení – principu, že zvuk je na prvním místě. Sloupové reproduktory SX série hrají překvapivě vášnivě a neopomínají detaily, což v jejich kategorii v podobné cenové relaci lze jen stěží dohledat. Konkurence je totiž v této třídě mnohem větší. Využití se domohla výhybka s optimalizovaným přechodem pro optimálně efektivní neutrální, hladké a fázové lineární odezvy, které jsou tvůrcem přirozeného zvuku. Reproduktorové sety jsou navrhovány od prvopočátku inženýrským týmem Cambridge Audio v Londýně. Vlastní stavba kabinetů využívá vlastností tuhé MDF ozvučnice, která je modelována pomocí CAD technologie.

 

Osazení měniči

Zásadní pro funkčnost výrobku je povaha a parametry měničů. Hedvábný výškový 25 mm reproduktor (Soft dome tweeter) kombinuje měkký, hladký zvuk s vysokou úrovní detailů, pěnová klapka za vysokofrekvenčními reproduktory snižuje tzv. odlesky a umí zaplnit prostor, ve kterém je pak dobře slyšet každý nástroj zvlášť.  Woofery jsou zastoupeny hned dvakrát modulem o průměru 165 mm. Kooperace všech měničů dosahuje vzácné shody a prolínání tak, aby přinášely špičkový výkon.

 

Specifika a hodnoty

Soustavy v celé své frekvenční šíři zabírají pásmo od 40 do 20 000 Hz. Citlivost zvuku je 87 dB a impedance 8 Ohm. Plných 950 mm vysoké štíhlé krásky o šířce 200 mm a hloubce 276 mm se netají hmotností necelých 17 kg pro každou. Doporučen je zesilovací výkon 10 – 100 W. Tento líbivý sympatický model sice vychází z anglické konzervativnosti, přesto klasické hranaté a objemné tělo využívá především čistých linií, což je v současné době znakem nadčasovosti a exkluzivity. Vinylová dýha může být volena v barvě ořechu nebo v černé, čímž je zvýrazněna jednoduchost a elegance. Snímatelná přední krycí a ochranná maska je připevněna s pomocí magnetů. Příjemný, pohodlně uvolněný a dobře uchopitelný poslech se vyznačuje vynikající dynamikou. Tento vysoký model se zalíbí na první pohled, a po vyzkoušení už je spřátelený se svými obdivovateli. Snadné zapojení a instalace v prostoru jej činí nejenom hojně oblíbeným, ale především žádaným v návaznosti na další reproduktorové moduly téže série.Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Řadit podle ASC
A je mozno u vas vyzkouset? V porovnani s b&w dm 601 s3 si polepsim? Dekuji
8
Dobry den, byly by tyto vhodne pro yamaha as 701 prostor cca 20m2? Děkuji
-5


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Cambridge SX-80

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Cambridge Audio
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 2 x 165 mm
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) nespecifikováno
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Nominální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální výkon - SPL (dB) nespecifikováno
Šířka (mm) 240
Výška (mm) 980
Hloubka (mm) 338
Hmotnost (kg) 16,9