Copland CTA408 - Stříbrná

SKU
CCTA408-6842687
Hodnocení:
100%
179 990 Kč
Skladem
Spolu to funguje
=
195 480,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Recenze Martina z L-EVynikající řešení pro špičkový zvuk

V polovině 80. let 20. století byla v Dánsku Olé Möllerem založena společnost Copland, s cílem vyrábět elektronkové i tranzistorové zesilovače. Postupně se však společnost pustila do výroby různých zdrojů signálu, včetně CD přehrávačů a zařízení pro korekci prostorové akustiky.

Seversky pojatý zesilovač

Integrovaný zesilovač CTA 408 působí veskrze konzervativně, ale jeho čistě pojatý vzhled vzbuzuje pozornost. Tvary šasi jsou klasicky pravoúhlé, místy jsou však očekávané ostré úhly nahrazeny zakulacením hran i prvků. Právě z toho důvodu přístroj působí velmi elegantně, čistě. Seriózně a úhledně zpracovaný čelní panel je veden symetricky podle vertikální osy. Na této ose se nachází atypicky kulatý ukazatel aktivního vstupu a indikátor provozního stavu.

Konstrukční charakteristika

Po stranách jsou umístěna dvě malá tlačítka, spínací a „Tape“. Symetrii proklamují také dva zcela stejné ovládací otočné prvky, které vyčnívají směrem dopředu. Levým lze vybírat kýžený vstup, pravým jde citlivě vyladit hlasitost - jeho chod je dlouhý a velmi jemný. V horní části předního panelu se krásně vyjímá vyfrézované logo výrobce a horizontálně ložené větrací otvory, které jsou velmi pohledné a poměrně velké. Propouštějí k elektronkám chladný vzduch a také je skrze ně pěkně vidět do zesilovacího nitra. V zadní části eleganci střídá opravdová účelnost a minimalismus v podobě šestice reproduktorových terminálů s možností volby mezi 4 a 6 Ohm nastavením. Pod nimi je čtveřice klasických analogových linkových vstupů a dva páry cinchů. Výrobce sem dále umístil dva sety vstupních cinchů, doprovázené zemnícím kolíkem a nápisem Phono (přenoskový předzesilovač). Nechybí ani 6,3 mm výstup pro sluchátka.

Současná značka

Dnešní Copland po krátké pauze prošel reformou a ve své nabídce má výhradně elektronkové stroje. CTA408 je zesilovač, který současně nabízí jasný a otevřený středový rozsah, výšky s neomezenou mobilitou a zrychlením, ale také hlubokou, pevnou, volně plynoucí reprodukci basů. Ve vybavení jsou samostatné MC a MM phono vstupy, monitorovací vstupy, výstupy, sluchátkový zesilovač a spouštěcí mechanismus, který výrazně prodlužuje životnost elektronky. Zesilovač pracuje v čisté třídě A.

Bohatý a funkční interiér

Uvnitř mohutného šasi uživatel najde dominantní čtveřici velkých elektronek a za nimi tři transformátory, toroid, u výstupů pak klasické originální Copland „kostky“ s velkými jádry. Před velkými lampami je řada malých, kombinovaných s MOSFET tranzistory. Přenoskový předzesilovač je postaven na FET tranzistorech (JFET). Aktivní RIAA korekci zajišťuje více než sto diskrétních součástek, uzavřených v krycím boxu, aby rušení bylo co nejmenší. Díky elektronkám dokáže zesilovač dodat 75 W výstupního výkonu jak do 4, tak do 8 Ohm. Zařízení funguje v rozsahu 5 - 100 000 Hz (-3 dB) při celkovém harmonickém zkreslení, které je lepší než 0,9%, odstup signálu od šumu je lepší, než 90 dB. Parametry a specifika Copland CTA 408 je 435 mm široký, 220 mm vysoký, ale nešetří hloubkou, která je 460 mm. Není to tedy žádný drobek, váží plných 26 kg. Jak to celé zní? Dynamika je obdivuhodná, zvuk rychlý a nikde žádná ostýchavá jemnost - Copland umí zvuk nakopnout, dát mu energičnost a důraz, razanci a sílu. Přitom však zůstává ve světě uvolněného elektronkového kouzla a pohody, i přes svou suverénnost.
Výrobce Copland
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 2x 75
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Odstup signál / šum (dB) >90
THD+N (%) >0,9
Podpora impedance repro. (Ω) 4-8
Analogový vstup RCA, RCA (Phono)
Analogový výstup RCA (Line), Jack (6,35 mm)
Phono předzesilovač MM, MC
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 435
Výška (mm) 220
Hloubka (mm) 460
Hmotnost (kg) 26