DALI Spektor 6 - Ořech

SKU
5703120109060
Hodnocení:
100%
19 990 Kč
Skladem
Cena za pár
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
DALI Spektor 6 - Ořech
5%
Hodnocení:
100%
19 990 Kč
+
Technics SA-C600E - Černá
5%
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 26 990 Kč
+
=
Sleva 2 128,50 Kč
40 441,50 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Sloupové reproduktory pro stereo nebo domácí kino

  • Nízko-ztrátový středobasový měnič s kuželem z dřevěných vláken
  • Univerzální k jakémukoliv zesilovači / receiveru ve své cenové kategorii
  • Jemný výškový měnič s výborným rozlišením reprodukce
  • Gumové nožky a sada hrotů v balení

Vítr vane z Dánska

Talentovaný výrobce audia DALI představuje novinku – je jí základní řada hi-fi reproduktorových soustav Spektor. Tato série realizuje a konkretizuje sortiment cenově dostupný, skladný, vzhledný.  Dva menší regálové modely doplňují moderní sloupy Spektor 6, jejichž potenciál je v této kategorii obdivuhodný.

Retro styl zažívá renesanci

Soustava reproduktorových sloupů kontrastuje se slušně zpracovaným vinylovým povrchem a imitací kůže na čelní stěně skříně. Celkově je tento systém navržen jednoduše, je v klasické geometrii s čistě pravoúhlými liniemi. Oživení představují pouze stříbrné kovové rámečky kolem měničů. Na přední straně jsou situovány rovnou tři, vysokotónový měnič a dvojice wooferů , které jsou typicky cihlové barvy.

Konstrukce a parametry

Konstrukční zvláštnosti u tohoto modelu nejsou veskrze žádné, protože stavba reproduktorů nijak nevybočuje. Na zadní stěně jsou za každým z wooferů situovány dva bass-reflexy, naladěné na 41 Hz. U spodní hrany lze identifikovat pár jednoduchých reproduktorových terminálů. Bližší pohled napoví, že Spektor je vyrobený z MDF profilů, dle rozměrů 972 x 195 x 313 mm, každý modul váží poměrně dost - 13,8 kg.

Funkce a přednosti

Koncepce Spektor 6 je dvoupásmového charakteru. O vysokofrekvenční pásmo se stará měkká textilní kopule o průměru 25 mm, která si hoví v mělkém drážkovaném zvukovodu pro lepší disperzi, prolisy na tweeteru byly použity kvůli zklidnění odrazů. Spodní část pásma obhospodařuje dvojice identických membrán s průměrem 165 mm. Barva membrán je červená, díky užité dřevovláknité směsi. Práci měničům upravuje jednoduchá výhybka na úrovni 2 500 Hz. Sloupy jsou citlivější, o čemž napovídá hodnota 88,5 dB / 2,83 V / m, jmenovitá impedance 6 Ohm zajišťuje snadné rozehrávání. Systém je dán pracovním frekvenčním rozsahem v pásmu (+/- 3 dB) 43 - 26 000 Hz.

Příjemný design a užité materiály

Řídící prvky s nízkou ztrátou využívají ultra kompaktní materiál - směs nízkoprocentních papírových kuželů s vyztužením z dřevěných vláken. Integrovaná dřevěná vlákna dodávají povrchu nerovnou strukturu, jenž dramaticky omezuje rezonanci povrchu. Nekomplikovaný a příjemný design zesilovače je zlepšením. Zkompletováním více faktorů byla vytvořena co možná nejlepší reprodukce všech detailů zvukových signálů. Faktem je, že všem kompaktním Hi-Fi, stereofonním zesilovačům nebo prostorovým přijímačům SPEKTOR ukazuje to nejlepší - jak dobře může znít hudba a filmy.

Specifika a certifikace

Soft Dome Tweeter neboli specifický výškový reproduktor nabízí nejvyšší rozlišení ve třídě s rozšířenou frekvenční odezvou, širokou disperzí a nízkou barevností. Výškový reproduktor je založen na ultra-lehké tkané látce, která váží hodně málo (0,056 mg / mm2). Použity byly ovladače DALI, navržené a vytvořené na zakázku. To umožňuje připravit se na přesný přechod, který spolu s pečlivě vybranými komponenty kvality zařídí, že ztráta signálu je téměř nulová.

Spektor 6 s živější produkcí

V místnosti je tento systém poměrně živý, nástup reprodukce lze vysledovat dost nízko, cca za hranicí 30 Hz, což je pro podlahové reproduktory relativně kompaktní a velmi solidní. Zvlnění charakteristiky ukazuje také na celkově upravené ladění, aby zvuk lépe vyzněl. Poskytnuta je detailní, dynamická a výkonná reprodukce zvuku, čímž je model ideální volbou pro libovolné stereofonní nebo prostorové nastavení v kombinaci s kompaktními reproduktory SPEKTOR 1 nebo SPEKTOR 2. Potom je jisté, že jasnost a autentická poctivá reprodukce zvuku posluchače přiblíží plnému vlivu živého hudebního zážitku.

Vybalení a ukázka DALI Spektor 6

Výrobce DALI
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 2 x 165 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 43
Frekvenční odezva do (Hz) 26000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 88,5
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 150
Maximální výkon - SPL (dB) 109
Barva Ořech
Šířka (mm) 195
Výška (mm) 972
Hloubka (mm) 313
Hmotnost (kg) 13,8
Příslušenství Set hrotů, gumové nožky