CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
DALI Zensor 3
DALI Zensor 3 DALI Zensor 3 DALI Zensor 3 DALI Zensor 3 DALI Zensor 3 DALI Zensor 3 DALI Zensor 3

DALI Zensor 3

Běžná cena: 12 990 Kč

Special Price 8 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

Běžná cena: 12 990 Kč

Special Price 8 990 Kč

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 21 480 Kč
Ušetříte: 1 095 Kč
20 385 Kč

Popis

Regálová dvou-pásmová reproduktorová soustava série Zensor splňuje kritéria moderního designu, je atraktivní a zajímavá díky konstrukci středo-basových měničů (odvozených z řady Ikon MkII) i zcela nového vysoko-tónového měniče – výhybky, který je osazený Audio Grade součástkami. Zensor  není prototypem nejvyšších modelů firmy, je však oceňovaný a populární. Tento středně velký regálový model 3 si může dovolit téměř kdokoli.

 

  • Každý měnič použitý v sérii Zensor je vyvíjen inženýry DALI
  • Konstrukce zabraňuje mechanickým ztrátám signálu - nejjemnější detaily jsou zachovány i při nízkých úrovních hlasitosti
  • Měničové kužely z dřevěného vlákna jsou pevné a lehké pro reprodukci každého detailu
  • Tweeter s nejlepším rozlišením ve své třídě

 

Esteticky ladné křivky

Na první pohled připomíná set mnohé dražší reproduktorové soustavy, vyrobené v harmonii linií a barev, s tradicí dánských minimalistických křivek. Interesantně vyhlíží především čelní panel, zdobený hlubokým lakem a citlivým zakomponováním obou měničů, které jsou obkrouženy výraznými, kovovými rámečky. Zadní stěna navazuje na komplexní vzhled a je stavěna dle jednoduchých zásad, přičemž v horní třetině je situován jednoduchý plastikový bass-reflexový nátrubek. Dole u paty je osazena drobná vanička s nevelkými reproduktorovými terminály, určenými k jednoduchému připojení kabelů. Čistota a jednoduchost je tak po všech stránkách prezentována.

 

Kam s nimi

Zensor 3 nejsou ani malé, ani velké reproduktory. V regálech, policích či na stole se budou vyjímat, aniž by zabraly mnoho místa. Jejich rozměry jsou dány výškou 351 mm, šířkou 205 mm, hloubkou 293 mm, hmotnost každého je 6,3 kg. Mohou tedy stát v podstatě kdekoliv, nikde nevadí a police je unese. Jejich design a konstrukční jistota je předurčují pro moderní i klasický interiér, dokonce dávají na výběr v barevném provedení. Vyrábějí se s povrchovou úpravou světlého ořechu s černou lesklou přední stěnou, v dezénu černého jasanu s černou lesklou přední stěnou anebo v bílé, tehdy je čelní stěna saténově bílá.

 

Koncepce a struktura

Profesionálové ve společnosti  Dali využili koncepce čistě dvou-pásmového systému, kdy o nejvyšší tóny nad hranicí 2 600 Hz pečuje originální firemní textilní kalota o tradičním průměru 25 mm. Pod dělící frekvencí funguje středo-basový měnič o průměru 170 mm, který je vybaven membránou z typického patentovaného červeného materiálu. Oba reproduktory jsou vyrobeny dle nových technologií a nebyly převzaty z žádné předcházející série. Jenom středo-basová sekce částečně vychází z řady Ikon II. Červený materiál je inovativní papírová drť, kterou zpevňují dřevěná vlákna. Platí, že u nižších typů je užita dvouvrstvá cívka, Zensor 3 však disponuje rovnou čtyřmi vrstvami, přičemž dle tvrzení výrobce je výkonový rozdíl mezi oběma celých 17%. Lepší basy a větší kontrola je vítána.

 

Technická specifika a zajímavé údaje

Tento model má solidní frekvenční rozsah, 50 – 26 500 Hz, s tolerancí +/- 3 dB. Přidanou hodnotou je bass-reflex, jenž je naladěn až na 46 Hz. Akustická citlivost činí slušných 88 dB při 2,83 V / 1 m a nominální impedance 6 Ohm. Díky tomu umí kompaktní reproduktorová soustava dosáhnout akustického tlaku (SPL) na téměř koncertních 108 dB. Doporučen je zesilovací výkon 25 – 100 W, terminály jsou single wire.

 

Ideální pro středně velké místnosti

Sečteno a podtrženo, jde o velmi dostupné a elegantně působící soustavy, kompaktní a s přesným, soudržným zvukem. Hrají vřele a měkce, nescházejí jim detaily, atributy muzikálnosti a radosti z poslechu. Je ideální doplnit je klidnějším a laskavějším zesilovačem, pro synergii poslechu. Zensor 3 je v dostupné cenové třídě, tedy jednou z alternativ, která se dobře poslouchá za všech okolností.

 

Recenze Dali Zensor 3Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý deň ,
Sú prosím vhodné k Marantz M-CR611 ?
Či s týmto komponentom ich kvalitu ani nevyužijem ? Ďakujem
2


Recenze

Zákaznické recenze

Luboš
19.02.2019

.......

Maximálna spokojnosť . Jak vzhľadom ( mám biele ) , tak v spojení s Marantz Melody M-CR611 ,zvuk vyvažený a neomrzí ani po dlhých hodinách poslechu .

Mirek
22.01.2019

Slušný,už ne malý regál.

Krásný vzhled(bílá). Velmi detailní. V kombinaci s marantz 5005 až expresivní výšky. Slušný a nepřehnaný basový základ. Vyžadují prostor a stojany. Umí zahrád rock a kytary obecně. Sluší jim i jazzová poloha. Střední pásmo už na úrovni.

Roman
22.11.2018

Zde určitě platí, za málo peněz hodně muziky!!

Naprosto spokojen, vyvážený zvuk, vzhled, skvělé regálovky. V kombinaci s recieverem HK 3770 hrají moc pěkně. Doporučuji!!

Luboš
27.10.2018

Výborné regálovky!

V dané kategorii a cenové hladině mají výborný šťavnatý zvuk. Připojeny k vynikajícímu Marantz Melody M-CR611, taktéž ze zdejšího eshopu.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: DALI Zensor 3

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce DALI
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (jemný textil) / Střední a nízké frekvence:178 mm (dřevěné vlákno)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 50
Frekvenční odezva do (Hz) 26500
Dělící frekvence (Hz) 2600
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 25
Maximální vstupní výkon (W) 125
Maximální výkon - SPL (dB) 108
Šířka (mm) 205
Výška (mm) 351
Hloubka (mm) 293
Hmotnost (kg) 6,3