CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
DALI Zensor 5
DALI Zensor 5 DALI Zensor 5 DALI Zensor 5 DALI Zensor 5 DALI Zensor 5 DALI Zensor 5 DALI Zensor 5 DALI Zensor 5

DALI Zensor 5

Běžná cena: 19 990 Kč

Special Price 14 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

Běžná cena: 19 990 Kč

Special Price 14 990 Kč

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 30 970 Kč
Ušetříte: 2 980 Kč
27 990 Kč

Popis

Zakládá si na štíhlosti, kompaktnosti, nejraději stojí na podlaze a vydává krásný, dynamický zvuk v High Fidelity kvalitě. Náleží do série Zensor a je cenově dostupným reproduktorem. Funguje vždy ve dvojici jako dvou-pásmová podlahová reproduktorová soustava s bass-reflexem a je dědictvím společnosti DALI. Je atraktivního moderního designu, s novou konstrukcí středo-basových měničů (odvozených z řady Ikon MkII) a se zcela novým vysoko-tónovým měničem – výhybkou, která je vybavená součástkami Audio Grade.

 

  • Každý měnič použitý v sérii Zensor je vyvíjen inženýry DALI
  • Konstrukce zabraňuje mechanickým ztrátám signálu - nejjemnější detaily jsou zachovány i při nízkých úrovních hlasitosti
  • Měničové kužely z dřevěného vlákna jsou pevné a lehké pro reprodukci každého detailu
  • Tweeter s nejlepším rozlišením ve své třídě

 

Design řídících komponentů

V tomto modelu jsou užity originální řidiče, jenž byly navrženy speciálně pro produkci společnosti Dali. Pouze tímto způsobem lze zachovat fungování principů zvuku. Při výběru každého řídícího komponentu je cílem, aby v reproduktoru nedocházelo ke ztrátám nebo změnám signálu. Díky velmi nízkým mechanickým ztrátám jsou uchovány křehké zvukové detaily, a to i při velmi nízkých úrovních poslechu. Směs papírové buničiny a dřevěných vláken, ze kterých jsou vyrobeny kuželovité měniče, je činí tuhými a světlými. To znamená, že každý minimální detail v signálu je reprodukován bez filtru. Jasným vítězstvím v technologiích je Soft Dome tweeter, který nabízí lehký kopulový výškový reproduktor s nejlepším rozlišením ve své třídě.

 

Čemu je věnována velká pozornost

V detailním světle je představena zejména detailům produktu, výkonu, vizuálnímu vzhledu a tím jsou naplněna očekávání náročné klientely. Přední ochranná deska modelu Zensor 5 je vybavena exkluzivním lesklým povrchem, volba padla i na vysoce kvalitní vinyl, který dodává komponentům příjemný a hladký vzhled. Vysoké kabinety jsou vyrobené ze dřevovláknité desky, kde nechybí ani zvukotěsný materiál a vnitřní utužující vzpěry.

 

Významné maličkosti

V této soustavě jsou vyzdviženy řady významných prvků, k nimž náleží odnímatelná přední mřížka, dále stabilní hliníková podstava, čelní basový reflexní port a také jediný kabelový přívod prvotřídních vlastností. V bratrské dvojici sloupů jsou tyto o málo nižšími, ale přesto zůstávají vzhledným a moderním společníkem, který se hodí do domácího interiéru a lichotí dobrému vkusu audiofilů. Zcela nově jsou vyvinuty duální basové reproduktory, jež těží z komplexních znalostí a dědictví úspěšných basových reproduktorů této značky. Jsou klenotem v prostoru, ale zároveň i autoritou a reálným nositelem umění v kvalitním akustickém podání.

 

Upřesnění a technické vybavení

Zensor 5 je funkční ve frekvenčním rozsahu 43 – 26 500 Hz při toleranci +/- 3 dB s dělícím kmitočtem 2 400 Hz. Citlivost zvuku dosahuje při 2,83 V / 1 m 88 dB. Jmenovitá impedance má 6 Ohm, maximální SPL dosahuje 108 dB. Doporučen je zesilovací výkon 30 – 150 W. Vysokofrekvenční ovladač neboli tweeter  disponuje kalotou o průměru 25 mm. Bass Reflex je funkční ve frekvenčním ladění o 44 Hz. Doporučuje se vzdálenost od stěny mezi 20 – 80 mm. Rozměry každého podlahového reproduktoru jsou 825 x 162 x 253 mm a hmotnost činí 10,3 kg. V příslušenství jsou zahrnuty kromě manuálu také gumové nárazníky, hroty, bílá mřížka. Vyrábějí se z vinylu a k mání jsou v provedení Black Ash, Light Walnut a White.

 

Dánský výrobce nezahálí

Dánská výrobní společnost DALI - Danish Audiophile Loudspeaker Industries – je na trhu již od roku 1983. Zabývá se návrhy, vývojem a výrobou hi-fi reproduktorů s cílem naplňovat představy o tom, jak má znít i vypadat ideální reproduktor, a jaké pocity by měl evokovat.

 

Recenze Dali Zensor 5Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli se sloupové bedny budou hodit k zesilovači Yamaha RX-S602. Máme v místnosti docela málo prostoru, tak by pěkně zapadly a podle recenzí vypadají velice dobře. Děkuji za odpověď. David
9


Recenze

Zákaznické recenze

Jakub Zelenka
13.08.2018

Vyborna koupe

Hrají nad očekávání a vypadaji hezky.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: DALI Zensor 5

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce DALI
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (jemný textil) / Střední a nízké frekvence: 2 x 133 mm (dřevěné vlákno)
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 43
Frekvenční odezva do (Hz) 26500
Dělící frekvence (Hz) 2400
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 30
Maximální vstupní výkon (W) 150
Maximální výkon - SPL (dB) 108
Šířka (mm) 162
Výška (mm) 825
Hloubka (mm) 253
Hmotnost (kg) 10,3