DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC BS 243.3 - Černý lesk

SKU
CZ EL31904
31 990 Kč
Do 5 dnů

Kompaktní regálové reproduktory s velkým zvukem

  • Krystalová membrána měničů
  • JET 5 tweeter
  • Bass reflex port mířící dolů
  • Mřížka na magnetické uchycení
  • Bass control
  • Cena za pár

Se zvukem trochu jinak

Velký zvuk nemusí nutně znamenat velká sluchátka či velké reprosoustavy. Vliv mají jistě fyzikální zákony, nejrůznější chytré triky výrobců, avšak velký potenciál může přinést i důmyslný design, který dokáže vykouzlit velký zvuk z malé, respektive relativně malé krabičky. Německý ELAC vybudoval špičkové renomé mezi příznivci klasického sterea i domácího kina, regálová soustava BS 243.3 je toho příkladem.

Kompaktní poslechová sestava pro stereo v menší místnosti

Surroundová součást špičkového domácího kina, vhodného též pro poslech vícekanálové hudby (SACD, DVD Audio, DTS) ve větším prostoru je další možností využití této menší regálové soustavy.
Faktem je, že klame svou velikostí, protože 2- pásmový systém s bass-reflexem BS 243.3 je neuvěřitelně úspěšný performer. Ať už stojí na volných pozicích nebo na poličce blízko stěny, je vynikající a všestranný.

Specifika produktu

V hledáčku uživatelů je tento dvoucestný model s výbavou, kterou tvoří tweeter JET 5 a 150 mm woofer AS-XR. Funguje ve frekvenční odezvě 41 – 50 000 Hz s křížovým kmitočtem 2500 Hz a akustickou citlivostí 87,5 dB při 2,83 v / 1m. Doporučený výkon zesilovače je 30 - 150 W. Nominální výkon je 60 W, špičkový výkon 80 W. Nominální impedance činí 4 Ohm, minimálně 3,6 Ohm při 240 Hz. Povrchová úprava kabinetů je provedena ve vysokém lesku v černém nebo bílém dekoru. Příslušenství zahrnuje magnetickou krycí mřížku a gumové nohy. Každý kabinet je vysoký 285 mm, široký 170 mm, hluboký 232 mm a váží 5,2 kg.

Inovativní série 240.3

Série 240 kombinuje hned několik technologií a konstrukčních prvků, typické pro německý ELAC.
Jednoduché a působivé obrysy kabinetů jsou zdůrazněny kratšími poloměry, jednotné barevné obrysy přinášejí vizuální eleganci. Jsou-li odstraněny magnetické mřížky reproduktorů, nabízí se pohled na vysoce lesklý lak, který není ničím narušen. Ozdobný kroužek reproduktoru JET 5 bez viditelných šroubů je další inovací v řadě úprav.

Krystalová membrána

Působivý povrch krystalové membrány je nejenom atraktivním konstrukčním prvkem. Řídící komponenty využívají tento firemní patent podle návrhu, jenž se zakládá na technologii ELAC Aluminum Sandwich AS. Inverzní hliníková kupole ve tvaru krystalu je spojena s papírovým kuželem speciálním lepícím postupem, výsledkem je požadovaná sendvičová konstrukce. Povrch připomíná velký krystal, přičemž výlisek hliníkové fólie zpevňuje hliníkovou kupoli, je snížena rezonance a minimalizováno zbarvení. Zároveň je zlepšeno ovládání výkonu a dynamika.

JET 5

Výrobce současně využívá vlastní konstrukční variantu označovanou JET (v tomto případě JET III). Reproduktor konstrukce AMT/JET funguje se skládanou membránou, umístěnou v silném magnetickém poli. Pohybem připomíná natahující se a smršťující harmoniku. Nízká hmotnost membrány je precedentní, stejně jako velmi rychlá odezva, která pomáhá vynikající dynamice a detailnosti, navíc také snižuje zkreslení. Díky šířce záhybu pouze 0,84 mm je hlavním požadavkem na výrobu JET přesnost. Vyrábí se pomocí robotů SCARA, avšak skládání a upevnění membrány je prováděno manuálně.

Výsledný efekt

Výsledkem je s ohledem na velikost reproduktorů fantastický zvuk s dostatkem detailů, s neutrálním podáním celého spektra. Překvapivé jsou hladké a přesné výšky, stejně jako síla basové složky, což v kombinaci se širokým poslechovým polem znamená, že nevelké BS 243.3 nehrají jako velké regálové reproduktory, ale skoro jako malé dvoupásmové sloupy. Ukončení nízkého spektra je korektní, bez jakýchkoliv rušivých prvků.

Výrobce ELAC
Počet pásem 2
Měniče Basový: 1x 150 mm Ø (AS-XR)
Výškový: 1x JET 5
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 41
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 87,5
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 60
Maximální vstupní výkon (W) 80
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 170
Výška (mm) 285
Hloubka (mm) 232
Hmotnost (kg) 5,2
Vaše hodnocení