DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC BS 244.3 - Černý lesk

SKU
CZ EL31912
42 000 Kč
Do 5 dnů

Kompaktní regálové reproduktory s velkým zvukem

  • Krystalová membrána měničů
  • JET 5 tweeter
  • Bass reflex port mířící dolů
  • Mřížka na magnetické uchycení
  • Bass control
  • Cena za pár

I menší reproduktory umějí ozvučit interiér

V sérii ELAC 240.3 si vedle vysokých sloupů své místo na slunci získávají i menší reproduktory, které vynikají kompaktním designem a dostačujícím zvukem. Policový model je vynikajícím příkladem pro dosazení ohromující poslechové kvality i do menších prostor. Technologie Tweeteru JET 5 a hliníkového sendvičového mid-bass řidiče jsou zárukou výjimečné dynamiky, prodloužených basů a přesnosti, díky tomu je poskytnutý zvukový stupeň jednotný a trojrozměrný.

Umění ELAC v praxi

Model regálových reproduktorů BS 244.3 ohromuje krásným estetickým zpracováním. Tyto větší kompaktní dvoucestné bass-reflexní skříňky jsou ideální volbou s cílem dodat odpovídající zvuk do malých místností. První dojem umocňuje perfektní vizuální stránka a precizní zpracování, což je korunováno dvojicí špičkových měničů.

Charakteristika produktu

Dvoucestný reproduktorový systém s bass-reflexem je usazený v kabinetu o rozměrech 330 x 200 x 282 mm, vážícím 7,4 kg. Svoji úlohu plní krycí magnetická mřížka a gumové nožky, které usnadňují umístění v prostoru a zajišťují stabilitu. Povrchové úpravy kabinetů jsou provedeny ve dvou barevných variantách (White, Black), exkluzivitu zajišťuje vysoký lesk. O vysoké frekvence se stará specifický inovativní patent společnosti Tweeter JET 5 – extrémně rychlý a s vynikajícím rozlišením, basové spektrum zpracovává naopak 180 mm kuželovitý woofer AS-XR. Zajištěna je frekvenční odezva v pásmu 38 – 50 000 Hz s dělícím kmitočtem 2500 Hz. Akustická citlivost činí 88 dB při 2,83 V / 1m, nominální impedance má 4 Ohm, minimálně však 3,3 Ohm při 190 Hz. Doporučen je zesilovací výkon 30 – 200 W, jmenovitý výkon je 80 W, ve špičce až 120 W. Vynikající zpracování soustavy dovoluje také možnost upevnění reproduktorů na stěnu, čímž může být vyřešen problém s jejich umístěním.

Průlomová technologie

Všeobecně je o značce ELAC známo, že vznikla v severoněmeckém Kielu již v roce 1926. Zpočátku se výrobce věnoval zejména vývoji a výrobě sonarů nebo šicích strojů, ale důležitým mezníkem byla a je výroba reproduktorových soustav s nejvyšší kvalitou reprodukce. Průlom společnosti přišel s vývojem jedinečného reproduktoru JET, který disponuje řadou výhod oproti běžným reproduktorovým membránám, zejména v reprodukci hudby téměř bez setrvačnosti a s extrémně jemným rozlišením. Je srdcem každého ELAC reproduktoru, revidována je již verze 5, při které jsou deformace sníženy, rozsah přenosu rozšířen, inovací prošel i crossover. JET 5 pracuje se složenou membránou, která na rozdíl od klasického výškového reproduktoru má výhody v odezvě a rychlosti, což způsobuje vynikající rozlišení vysokofrekvenčního rozsahu. Společnost ELAC díky vývoji dnes představuje celou řadu jedinečných reproduktorů, které jsou mimořádně oceňovány pro svůj vynikající zvuk.

Audiofilové vítají zvukové kvality BS 244.3

Reproduktory řady ELAC 240 přinášejí obrovský úspěch - kompaktní rozměry, kvalitní povrchová úprava do posledního detailu, vynikající kvalita zvuku i cenová dostupnost potěší velkou audiofilskou obec. Přehrávání hudby je velmi přesné, reproduktor vypouští bez námahy zvuk od nejnižších až po nejvyšší frekvence v křišťálově čisté podobě. Zvuk je vždy konzistentní a soběstačný, dosáhne i do nejzazších koutů interiéru. Perfektní reprodukce se dočkají všechny druhy hudby od jazzu až po pop, a sofistikovanou klasickou hudbu. Nízké frekvence vykazují jasně strukturovanou a sebejistou akustickou produkci. Větší z obou regálovek v této sérii naplňuje očekávání uživatelů ve všech směrech – ELAC hraje s dobrými kartami.

Výrobce ELAC
Počet pásem 2
Měniče Basový: 1x 180 mm Ø (AS-XR)
Výškový: 1x JET 5
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 38
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 80
Maximální vstupní výkon (W) 120
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 200
Výška (mm) 330
Hloubka (mm) 282
Hmotnost (kg) 7,4
Vaše hodnocení