CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
ELAC Debut B6.2
ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2

ELAC Debut B6.2

8 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Velké regálové reproduktory

  • Výškový reproduktor ve zvukovodu s širokým rozptylem
  • Nový basový měnič utkaný z aramidových vláken
  • Kabinet s flexibilním umístěním
  • Cena za pár

Malý, milý společník

Menší, avšak o to šikovnější reproduktorové soustavy jsou mocné svým zvukem a neuvěřitelnou hudebností. Pod značkou ELAC získaly skvělý řečnický talent a s vyznamenáním od globálního tisku, včetně odborníků z oboru jsou neodolatelné. Debut B6.2 připisují regálovým reproduktorovým soustavám vyšší úroveň, než tomu bylo dříve. Milým překvapením je také jejich příjemná cena.

Debut není jenom série

Série Debut německého výrobce ELAC je jedním z prvních výsledků spolupráce této značky s vývojářem a návrhářem Andrew Jonesem. Je krokem směřujícím k čistotě a pokrokem v dobrém slova smyslu, vyniká jednoduchostí a atraktivní cenovkou, což ji předurčuje k úspěchu. S odstupem času přišla na svět generace Debut 2.0.

Zvuk v podání B6.2

Jednoduše střižená, pohledná reproduktorová soustava reprezentuje veškerou péči, kterou jí věnoval tým Andrew Jonese. Větší ze dvou regálových modelů B6.2 je konzervativně koncipovaným dvoupásmovým systémem. S rozměry 375 mm na výšku, 195 mm na šířku a 268 mm do hloubky není ani velkým, ani malým modelem. Ozvučnice jsou vyrobeny z MDF panelů a váží standardních 7,4 kg. Uvnitř čistě pravoúhlých kabinetů je jedna přepážka přesně v ose středo-basového měniče. Na čelní stěně se nachází vysoko-tónový i středo-basový reproduktor, mírně se překrývající. Ve spodní části se otevírá výdech plastikového bass-reflexového nátrubku klasického tvaru.

Povrchové úpravy

Na první pohled působí vinyl na povrchu těchto reproduktorů mnohem lépe, než u předchůdce. Zadní panel je osazen pouze vsazenou vaničkou s jediným párem skvělých terminálů. Kromě základního konceptu bylo vše navrženo nově - ozvučnice i oba měniče. K výrobě skříně byl použit materiál CARB2 MDF. Finální úpravy jsou v dekoru Black Ash Vinyl, využit byl také Dual Flared portový systém.

Specifika a upřesnění

Nejvyšším tónům slouží měkká kopulka o průměru 25 mm, je vsazena ve výrazném zvukovodu a skryta za mřížkou, s cílem potlačit nežádoucí difrakce. Středo-basový řidič má klasicky kónický tvar, disponuje membránou o průměru 165 mm, která je vyrobena z tkaných aramidových vláken. Vprostřed je usazena měkká kopulka. Dvoupásmovou koncepci dělí úroveň 2 200 Hz, udán je u ní frekvenční rozsah 44 - 35 000 Hz bez tolerance. Charakteristická citlivost 87 dB při 2,83 V / m patří k nadprůměrným, jmenovitá impedance činí 6 Ohm. Maximální vstupní výkon dosahuje 120 W.

Zvuková charakteristika

Na svou velikost mají B6.2 slušnou dávku energie, která je korunována dynamičtějším projevem a plným, důrazným, mohutným zvukem, vše odpovídá zvukovému charakteru, velikosti a ceně. Skladby jsou audiofilsky přesné a dynamické špičky přesvědčivě naznačují, že zvuk není plochý. Je sice jednoduchý, nikoliv však levný. Zvuk si na nic nehraje, přesto nabízí pocit čistoty a čitelnosti, což modelu zajišťuje právo nosit označení hi-fi. Je zřejmý neutrální přístup, který netlačí na pilu, ani nepřehrává. Jde o slušně přehledné a prokreslené produkce ve vysokém standardu.

Jsou-li reproduktory relativně daleko od sebe, zvuk zůstává spojitý, lokalizace je ideální. Zejména není-li posluchač příliš daleko od zařízení. Navzdory organizovanosti není zvuk sterilní ani chudý a jeho průběh je prostě čistý, mírné sklonění od basů k výškám zajišťuje kultivovaný, neefektní přednes. Vzhledem k dostupnosti lze tedy vyzdvihnout skutečně vzorové vyladění těchto regálových reproduktorových soustav.

Série ELAC Debut 2.0Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: ELAC Debut B6.2

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce ELAC
Počet pásem 2
Měniče Středo-basový: 1x 165 mm Ø (Aramidové vlákno)
Výškový: 1x 25 mm Ø (tkanina)
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 44
Frekvenční odezva do (Hz) 35000
Dělící frekvence (Hz) 2200
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 87
Maximální vstupní výkon (W) 120
Barva Černá
Šířka (mm) 195
Výška (mm) 375
Hloubka (mm) 268
Hmotnost (kg) 7,4