DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC Debut Reference DBR62 - Dub - rozbaleno

SKU
elac-dbr62-dub-rozbaleno
-21%
Akční cena 10 490 Kč Běžná cena 13 200 Kč
Skladem
Cena za pár
Rozbaleno, 100% stav, 2 roky záruka, originální balení včetně mřížek

Regálové reproduktory Elac Debut Reference DBR62

  • 2-pásmový bass reflex
  • Frekvenční odezva: 44Hz - 35000Hz
  • Citlivost: 86db @ 2.83v/1m
  • Maximální příkon: 120 Wattů
  • Rozměry (VxŠxH): 358x207x274 mm
  • Elegantní design
  • Barevné provedení: Bílá/Dub, Černá/Ořech
  • Cena za pár

 

Zjevně dobré reproduktory

Ve světě zvuku ELAC je všechno pěkně pestré – králem je jeden z nejvýznačnějších světových výrobců reproduktorových soustav, který stále postupně představuje přírůstky do svých prémiových řad. Také díky vynikajícímu zvuku si tato značka vydobyla mnohá ocenění nejenom v recenzích spokojených uživatelů.

 

Kde začíná referenční debut

Výrobce vyrukoval na scénu s třetím návrhem Debut Reference, díky tomu si mohou posluchači užít vyvážený stereofonní zvuk se zesilovačem a tímto párem debutových referenčních dvoucestných regálových reproduktorů s bílou přepážkou a dřevěnou skříní. Každý z dvojice reproduktorů Debut Reference DBR62 je vybaven obousměrným designem s látkovým kupolovým výškovým reproduktorem a 165 mm wooferem s tkaným aramidovým vláknem. Reproduktory mají frekvenční odezvu 44 - 35 000 Hz a přijímají ze svého zesilovače až 120 W energie.

 

Debut Series

Reproduktory ELAC Debut Reference jsou atraktivní alternativou dostupného elegantního nevelkého ozvučení. V této nové řadě návrháři ELAC týmu kombinují klasický s moderním vzhledem, a tak představují nová vylepšení akustického výkonu. Důraz je kladen i na zpevnění konstrukce. Nová konstrukce na tomto reproduktoru má plné obvodové zesílení, které spojuje boční a horní panely, čímž napomáhá výraznému snižování vibrací skříně a zbarvení pro vyšší kvalitu zvuku.

 

Novinky v podobě portu

Dual Flared Slot Port je součástí konstrukce dvojitého rozvětveného štěrbinového otvoru, který má za úkol zajistit reprodukci s nižším šumem a vyšším basovým výstupem pro lepší výkonnost basů. Dále výrobce vkládá svá očekávání do navrženého vlnovodu a tkaninového krytu referenční řady s cílem zvýšit horní vysokofrekvenční odezvu. Osvěžujícím bodem konstrukčních proměn je aplikace celoobvodového vyztužení, které jednak spojuje horní a boční panely, ale také výrazně snižuje vibrace skříně, čímž minimalizuje její zbarvení. Basový reproduktor je dán odlitkem šasi wooferu, kde exceluje snaha poskytnout vylepšenou tuhost pro posílení předních tlumičů a minimalizaci rezonancí podvozku. Stejně tak počítá ELAC i s vlastnostmi keramických magnetů, které umějí zocelit vysoce pevný motor, lobující pro posílenou reprodukci basů.

 

Materiálové novinky

Na subwooferu je zajímavá též horní a spodní deska, obě jsou vyrobeny z nízkouhlíkové oceli proto, aby zajistily vysokou magnetickou vodivost s cílem maximalizovat hustotu toku. Aramidová vlákna, keramické magnety, dřevěné stěny jsou svědky toho, že společnost pečlivě a s citem volí a testuje ty správné, vlastně ty nejlepší a nejvhodnější materiály k použití. Je všeobecně známo, že woofer má průměr 165 mm, kabinet je vyroben z CARB2 Rated MDF a maximální výstupní výkon je 120 W. Výrobní výzkum však sáhl na mnohem víc aspektů výrobku.

 

Technické zvláštnosti

Dvoucestný systém s bass-reflexem je optimalizovaný a zajišťuje fungování ve frekvenční odezvě 44 – 35 000 Hz. Nominální impedance činí 6 Ohm. Každý komponent je 359 mm vysoký, 275 mm široký, 208 mm hluboký a váží 8,2 kg.

 

Shrnutí

Ve finálním přepočtu kladů a předností, technologických novinek a úprav se nabízí možnost vychutnat si vyvážený stereofonní zvuk se zesilovačem a tímto párem debutových referenčních dvoucestných regálových reproduktorů jako reálná. Každý reproduktor je vybaven obousměrným designem a snaží se o maximální zvukový efekt, jenž mohutně podpírá efektní vizuální dojem. Je zřejmé, že vynikající zvuk, vytříbený design a velmi atraktivní cena nejsou při spojení se značkou ELAC jen prázdnými pojmy, neboť skutečně existují, a to nejenom u tohoto hrdého zástupce renomované značky.

 

Recenze

Výrobce ELAC
Počet pásem 2
Měniče 1 x 165mm basový měnič z aramidových vláken, 1 x 25mm výškový měnič (látková kupole)
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 44
Frekvenční odezva do (Hz) 35000
Dělící frekvence (Hz) 2200
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 86 (2.83v/1m)
Maximální vstupní výkon (W) 120
Barva Bílá
Šířka (mm) 207
Výška (mm) 358
Hloubka (mm) 274
Hmotnost (kg) 8.16
Příslušenství Magnetická mřížka z tkaniny
Vaše hodnocení