DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELIPSON Chroma 400 - Červená

SKU
ELIPSON Chroma 400 - Červená
Hodnocení:
100%
10 990 Kč
Do 5 dnů

Milujete zvuk vinylu? Vsaďte na jistotu!

Gramofonový průmysl zažívá renesanci – comeback vinylových desek si to doslova vyžádal. Také francouzská společnost Elipson nezůstává svým obdivovatelům nic dlužná a jde s dobou. Inovuje, modernizuje a nalézá nové cesty, nová řešení a nové série, které představují jeden vydařený gramofon za druhým.

Chroma

Výrobce jede v linii elegantních a stylových zařízení, a to se týká především ucelené řady Chroma. Svižně navazuje na elegantní design, díky kterému zazářily úspěšné série Alpha a Omega, vycházející z téže dílny. Elipson Alpha i Omega z roku 2014 byly vůbec prvními gramofony, vyrobenými ve Francii. Jejich elegantní design, snadné použití a sympatické vzezření jim vydobylo náklonnost široké uživatelské veřejnosti, dokonce si tak získaly uznání na vzkvétajícím trhu s vinylovým zbožím. Tyto gramofony však nebyly omezeny oním klasickým designem, byly mezi prvními, které jsou k dispozici ve verzi Bluetooth, což dovoluje vychutnat si vinylové desky na bezdrátovém zařízení nebo se sluchátky s Bluetooth. Elipson Chroma 400 má vše, co se od špičkového gramofonu očekává.

V zajetí vintage stylu

Příbuzný model Chroma 400 RIAA BT je kombinací vintage estetiky a moderních technologií, a i ten umožňuje poslouchat všechny vinylové desky pomocí bezdrátového reproduktoru nebo Bluetooth sluchátek. Gramofony Chroma jsou ztělesněním touhy společnosti Elipson zdokonalit pokročilejší výkon, založený na uznávaném designu. Tento přístup kontrastuje s filozofií výrobce a je stěžejním prvkem návrhů francouzské značky. Důkazem jsou neméně slavné sférické reproduktory Elipson Planet M a Elipson Planet L, připojený reproduktor Elipson W35 a špičkový Elipson BS50 Tribute, Elipson Heritage XLS 15 a nádherný Elipson Legacy 3230.

Týmu Elipson se daří

Celá řada gramofonů Chroma má co říci novodobé audiofilské veřejnosti. Od sérií Alpha a Omega se odlišuje přidáním nového talíře, odstupňovaného protizávaží, zvedače ramene, nového systému os talíře, nové sestavy motoru a odpružení, vylepšené elektronické desky. Ještě je nutno připomenout výhody nového karbonového ramene pro gramofony Elipson Chroma 400. Gramofon je nabízen v nové verzi se zdůrazněním elegance, přičemž k dispozici je ve velmi atraktivním provedení ořechu a světlého dubu.

Renomé versus know-how

Gramofony Elipson Chroma 400 vystavěly na odborných znalostech francouzského výrobce chrám, kterému vévodí estetický design a zvukový výkon – to je recept, který je společnosti Elipson velmi drahý. Na začátku byla inspirace, nápad a spousta návrhů, tvrdá práce, akustická testování a ověření v praxi. Renomé značky potvrzuje také bezchybná vizáž gramofonu, který je dodáván v černé, červené a bílé povrchové úpravě, dále je vybaven novým zvedacím ramenem – klíčovým prvkem v modernizovaném designu Chroma, motorem a systémem odpružení. V řadě 400 je rameno z vysoce kvalitního uhlíku vysoce kvitováno. Tento gramofon je jedním z modelů střední třídy v nové řadě společnosti Elipson. Mimo jiné má také automatické ovládání rychlosti a má předinstalovanou kazetu Ortofon OM10.

Inovativní přístup

Výrobce kromě inovací, modifikací a mnoha pokročilých technologií využívá převážně nově navržených komponentů. Taktéž vsadil na prospěšné změny v estetice modelů Chroma, změnil materiál podložky, aby zachoval elegantní a moderní vzhled. Jako samozřejmost se jeví přihlédnutí k aktualizaci technických komponentů se zahrnutím nových součástí gramofonu, zavěšení a rotačního systému, včetně vylepšené elektronické karty.
Výrobce Elipson
Frekvenční odezva od (Hz) 25
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Wow & flutter (%) 0,006
Rychlost 33 / 45 RPM
Pohon Řemínkový
Vybaven přenoskou
Přenoska ortofon OM10
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Nadstandardní BT kodek
Barva Červená
Šířka (mm) 450
Výška (mm) 120
Hloubka (mm) 380
Hmotnost (kg) 5,8
Vaše hodnocení