Elipson Planet M - Saturn Dust

SKU
planetmsaturndust
14 490 Kč
Skladem

Kompaktní a atraktivní

  • Francouzská elegance a precizní estetika
  • Široké možnosti upevnění - na zeď, na stojany, na strop, do stropu a na trojnožku
  • Dostupné ve třech lesklých a třech matných provedeních
  • Cena za pár

Výrobce s nejlepší tradicí

Podle moderních pokrokových inženýrských týmů mohou mít kompaktní reproduktory i čistě netradiční tvary. Někteří sázejí na tvar mušlí či koulí, ale bez vynikajících hudebních kvalit nemají šanci na trhu zvuku prorazit. Francouzský výrobce audio elektroniky Elipson vyhlásil válku hranatému designu, když na scénu uvedl sférický tvar reproduktorů.

 

Planetární vizáž

Jako již tradičně společnost Elipson vedle modelové soustavy Planet L pokračuje podáním vynikajících kompaktních reproduktorů s názvem Planet M. Planetární tvar Planet M je výsledkem dvouletého výzkumu v oblasti nejmodernějších akustických technologií s cílem dát vyniknout kromě hudebního výkonu i neméně atraktivnímu designu s prvotřídní povrchovou úpravou v několika pestrých variantách.

Miniaturní verze sférického modelu

Elipson v tomto případě staví na úspěších vysoce uznávané soustavy Planet L a představuje zmenšenou verzi tohoto ikonického sférického modelu. M neznamená jenom menší, ale také kompaktnější, obsahem soustavy je mimo jiné 100 mm ovladač a uzavřený kryt. Je obnoven horní basový registr (až do 90 Hz). Doporučeno je využití subwooferu typu Elipson Planet Sub, který je speciálně vyvinutý pro tento účel. Atypicky navržená skříň nabízí výhodu – rezonance je menší a umožňuje reproduktoru vyjadřování v optimálních podmínkách. Nová struktura podporuje přesnou a pohlcující zvukovou scénu. Hedvábný výškový reproduktor je hladký a dovoluje vyniknout harmonii, požadované pro dobré a nerušivé hloubky i výšky. Zvuk je neutrální a hedvábný. Planet M jsou zároveň i elegantním dekorativním interiérovým prvkem, který si v každém prostředí rychle najde své místo.

Reproduktorová soustava současnosti

Konkrétně jde o dvoupásmové soustavy, jež jsou vybaveny zmenšenou kulovou ozvučnicí. Kromě jiných předností jsou velmi elegantní, stylové, nadčasové a plně funkční. Jejich předchůdci z doby minulé jsou kulové reproduktory Elipson AS 30. Francouzská firma vznikla v roce 1938 a po desítky let je hrdá na své atraktivní netradiční reproduktorové soustavy s výjimečnými tvary.   

Specifika a upřesnění

Tyto reproduktory nejsou velké, ale přesto mají v sobě něco poutavého. Jsou osazeny wooferem a tweeterem, doporučené zesílení má dosahovat 30 - 80 W. Frekvenční odezva (± 3 dB) je dána pásmem 90 - 22 000 Hz. Citlivost zvuku udává 88 dB / 1W / 1m a impedance činí 8 Ohm. Dokončení povrchu může mít různou podobu – soustavy se vyrábějí v barevných variantách Mercury Ice, Neptun Stone nebo Saturn Dust, v černé, bílé a červené dekoraci s lakovým povrchem. Jejich hmotnost je 2,25 kg. Rozměry 207 x 240 x 215 mm odpovídají hmotnosti. Konstrukce pravých úhlů je zde vyměněna za příjemně oblý tvar, což zamezuje vzniku vnitřního stojatého vlnění. Exkluzivní provedení ve zbrusu novém designovém kabátku zcela a bez kompromisů uspokojuje také bytové architekty. Kulovitý tvar je netradičně šarmantní a nekompromisní je i jejich audio výstup.

Co od nich můžeme očekávat

Tento menší praktický reproduktorový set se vyznačuje věcným podáním, detailním zpracováním a kmitočtově vyváženým projevem. Výšky jsou čisté, basy přesvědčivě jisté. Planet M představuje pokročilé audio monitory s přesahem do hi-fi sekce. Poskytují jednak výjimečný prožitek z poslechu a jedinečný vizuální zážitek. Pečlivě stavěny a modelovány vynikají odolností a bezchybností, nabízejí výjimečně neutrální zvuk s nezvyklou koherencí mezi registry. Hodí se všude tam, kam se velké „planety“ nevejdou.

Ukázka modelu Planet M a Planet L

Výrobce Elipson
Počet pásem 2
Měniče 4" woofer, - ošetřená papírová membrána 0,7" výškový - hedvábná kupole
Typ reproduktoru Uzavřený
Frekvenční odezva od (Hz) 90
Frekvenční odezva do (Hz) 22000
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 88 dB / 1W / 1m
Minimální vstupní výkon (W) 30
Maximální vstupní výkon (W) 80
Barva Černá
Šířka (mm) 207
Výška (mm) 240
Hloubka (mm) 215
Hmotnost (kg) 1,7
Příslušenství Držák na stůl
Vaše hodnocení