DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Elipson Prestige Facet 6B - Černý

SKU
ELPSNPF6BBK
12 490 Kč
Skladem
Cena za pár

Malé tvary, velké věci

Francouzský Elipson je značkou, která se zabývá produkcí reprosoustav už pěknou řádku let. Úplné základy společnosti sahají až do roku 1938. Později Elipson vyráběl reprosoustavy v kulových ozvučnicích a této tradici je věrný doposud. Ani v současnosti nemá společnost o dobré produkty a nápady nouzi. V jejím portfoliu jsou také povedené gramofony, elektronika či klasicky pojaté reprosoustavy, zejména pak nová řada Prestige Facet.

Nové zboží

První generace řady Prestige tehdy ještě bez přídomku Facet se objevila poprvé v roce 1975. V současné době jsou na trhu v sérii Prestige Facet k dostání dva regálové a tři sloupové modely. Stojanová reprosoustava Elipson Prestige Facet 6B je tím nejmenším, co je v této řadě právě k dispozici.

Skvěle navržený design

Prestige Facet 6B jsou velmi pěkné, moderní a precizně vyrobené reproduktory – jejich ozvučnice z MDF materiálu mají zakulacené hrany. Proto působí jemněji, leskle lakovaný čelní panel vzbuzuje v kombinaci s pěkným vinylem na zbytku skříně dojem, že mohou být elegantním doplňkem interiéru. Do karet estetičnosti tohoto modelu hraje excelentní okruží obou reproduktorů, kde kromě klasického stříbrného rámečku je také široký pás malých jehlanů v různých úhlech. Kromě ozdobné funkce tato plocha funguje jako eliminátor nežádoucích difrakcí.

Konstrukční charakter

Zadní trakt avizuje dražší reprosoustavy – bass-reflexní nátrubek z pevného plastu v úrovni tweeteru je běžný, ale způsob uchycení bi-wiringových stříbřených reproduktorových terminálů na robustním prvku včetně loga značky působí velmi zajímavě. Prestige Facet 6B je dvoupásmový systém, kde se o výšky stará 25 mm textilní kalota, zbytek pásma zpracovává papírový 140 mm kónus s mohutným fázovým nástavcem. A právě proto tato nevelká soustava umí vyprodukovat zvuk v pásmu od 57 do 25 000 Hz (+/- 3 dB) s citlivostí 90 dB / W / m a jmenovitou impedancí 6 Ohm. Elipson každý modul vyrobil dle rozměrů 298 x 176 x 225 mm s hmotností 5,6 kg. Umístit je lze díky této skladnosti téměř kdekoliv.

Poslouchání na úrovni

Regálové reproduktory Elipson Prestige Facet 6B lze srovnávat s jinými podobně stavěnými sety. Tyto kompaktní reprosoustavy hrají s klidem a rozvahou, hloubkou i objemem, který odpovídá rozměrům membrán a ozvučnic. Zvuk je celkově hebký, kulatý, laskavý a nenásilně proudící. V malém prostoru, kam správně patří, bude i jejich objem dobrý a vřelejší podání zajistí klidnější poslech. Vokální pásmo se projevuje jako barevné, hladké a sametově hebké. Má onen pověstný francouzský šmrnc a je vidět i slyšet, že Elipson hraje bez ostychu. Že umí vykouzlit velký zvuk. Zvuk navíc bohatý, jasný a znělý, bez audiofilsky opatrného podání, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Malý, ale šikovný

Není třeba trápit se jejich „nevelikostí“. Právě malé reprosoustavy jsou mnohem více doma ve světě komornější hudby. Dynamika je dostačující, pokud není žádoucí bořit dynamicky náročnější limity. S ohledem na cenovou kategorii je poměr výkonu adekvátní všem daným parametrům a schopnostem. Elispon prostě umí – umí být heboučký a něžný jako vánek, jen tak si plynout. I tato dimenze hudby a zvuku existuje. Připočtená atraktivní cena, bohatý zvuk, zajímavá moderní estetika a celkově příjemný charakter budiž této francouzské kompozici výhodou.
Výrobce Elipson
Počet pásem 2
Měniče Výškový reproduktor: 25,4 mm; středobasový reproduktor: 127 mm.
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 57
Frekvenční odezva do (Hz) 25000
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 90
Nominální vstupní výkon (W) 2 x 70
Barva Černá
Šířka (mm) 176
Výška (mm) 298
Hloubka (mm) 225
Hmotnost (kg) 5,6
Vaše hodnocení