Focal CELESTEE

SKU
CELESTEE
-23%
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 25 990 Kč
Skladem

Silně návykový poslech

Když se zvuk dere sám do uší a hudba je plná, sytá a bohatá, když sluchátka opravdu sedí a skvěle izolují okolí, přichází chvíle naprostého blaha. Právě na takové situace se velmi lehce zvyká. Co naplat, Focal je připraven naplnit i náročná očekávání zvuku chtivých zájemců. Audio zážitky v té nejlepší kvalitě umí dodat až na místo – přímo do vašich uší.

Vyrovnanost, vážnost, intenzita

V určitých okamžicích není co dodat, co komentovat, co vylepšovat. Kdo by si nepřál velmi příjemný excelentní zvuk, který je radost poslouchat, navíc s dobrozdáním spolehlivé a velmi zkušené francouzské společnosti Focal. V podání Celestee jsou basy úžasně přesné a výšky jasné, a možná ještě o něco vyšší.

Jak zní Focal zvuk

Co tyto sloupy zvukově odlišuje od standardu? Výrobce vsadil kromě jiných precedentních aspektů hlavně na zdůraznění střední sekce, vyrovnání vyšších a nižších výšek. Péči věnoval tomu, aby výsledný efekt zněl velmi zřetelně a byl slyšet každý detail, aby zvuk byl plastický, prostorový, hladký, sametový, milý, aby uměl pohladit i vyburcovat. Focal umí skvěle všechno usadit na správná místa, doladit a zajistit mnohem luxusnější vzhled, než dopřál audiofilskému exkluzívnímu setu s příznačným označením Elegia.

Klady a přednosti

Tomu, kdo si je nasadí, ukážou, že izolovat dvě prostředí je skutečně možné. Reálně předvedou, že koženkové náušníky se přímo přilepí na hlavu a úplně oddělí jeden svět od druhého. Přitom perfektně sedí a netlačí ani shora, ani ze stran. Zajišťují bezmezný komfort nošení i v dlouhodobějším horizontu. Výrobce garantuje kromě samotného špičkového produktu i 1,2 m dlouhý kabel, 3- letou záruku a nepříliš vysoké zatěžkávací nároky – sluchátka váží 430 g. Jejich nízká impedance, 35 Ohm, zajistí nekompromisní zvuk i při použití s přenosným audio přehrávačem. Sluchátka jsou vyrobena z polo-anilinové kůže, což významně přispívá ke komfortnosti i odhlučnění.

Referenční ohlasy a specifika

Špičková uzavřená sluchátka ohromují kombinací elegantního designu a pozoruhodného zvukového výkonu. Mají našlápnuto správným směrem, co se týká nejnovějších firemních technologií. Focal se může pochlubit 40 mm „M-shaped“ membránou, která je ze slitiny hliníku a hořčíku, dále pak též akustickou úpravou vnitřní části mušlí, jenž pomáhá eliminovat rezonance. Celestee evokují ženskost, respektive dívčí krásu a křehkost - ve skutečnosti se však pyšní vynikající tonální harmonií a neuvěřitelným podáním všech frekvenčních sektorů. Na design vsadil návrhářský tým to největší eso a vytvořil náušníky, hlavový most i mušle v elegantním provedení. Navy Blue je moderní, nadčasová a sofistikovaná volba, díky níž Celestee osloví a nadchne. Tato modrá extravagance se objevila v kolekci Focal poprvé. Vhodně kontrastuje s povrchovou úpravou Soft Copper, která je účelově posazena na prstencích náušníků, vnitřních mřížkách, logu i na kabelových spojích.

Focal slaví úspěch

V tomto případě záleží skutečně i na maličkostech - decentní měděné detaily, jimiž jsou mřížky měničů, konektory kabelu, označení modelu nenásilně spoludotvářejí velmi sofistikovaný vzhled modelu. Využít jej lze kdekoli a kdykoli, všechny vlastnosti tomu nasvědčují a napomáhají. V posledních letech audiofilské posluchače těší i další uzavřené modely, Elegia a Stellia. Focal Celestee je inspirován a inspirativní. Konstrukcí a zdobným designem přivádí na scénu novou, tmavě modrou a
měděnou estetiku. Stejně jako jejich sourozenci přicházejí včetně tepelně tvarovaného tkaného kufříku.

Video ukázky:

Výrobce Focal
Typ sluchátek Kolem uší
Konstrukce Uzavřené
Měniče Dynamické
Průměr měniče (mm) 40
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 23000
THD+N (%) 0,1 % @ 1 kHz / 100 dB SPL
Impedance (Ω) 35
Maximální výkon - SPL (dB) 105
Aktivní potlačení hluku (ANC)
Mikrofon
Konektor Jack (3,5 mm)
Odnímatelnost kabelu
Délka kabelu (m) 1,2
Barva Černá
Hmotnost (g) 430
Příslušenství Kvalitní tvrzené pouzdro, kabel 1,2 m s Jack 3,5 mm, adaptér na 6,35 mm
Vaše hodnocení