DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
Focal Grande Utopia EM
Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM

Focal Grande Utopia EM

3 999 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

Popis

Třetí místo na stupni vítězů není tím nejlepším výsledkem, ale třetí generace výrobních produktů představuje neuvěřitelně vychytané zboží, často nazývané vlajkovou lodí výrobce. Takové skvosty se rodí na základě nejpokročilejších vývojových technologií a jsou výsledkem přehodnocení, implementace, byť se mohou zdát utopií nebo science fiction. Maximální emoce a čistá radost z hudby z prémiových reproduktorových soustav je nade vše.

 

  • Referenční 4-pásmové sloupové reproduktory
  • Vysoce efektivní elektromagnetický woofer
  • Nastavitelná funkce Focus Time™
  • Utopa III EM technologie: Beryllium, IAL2™, Focus Time™, W™, Power Flower™, OPC™, Gamma Structure™
  • 1458 možných kombinací nastavení pro naprostou personalizaci zvuku
  • Vyrobeno ze 100% v dílně Focal

 

Grandiózní model

Všichni, kdož hledají v audio sekci to nejlepší, nemohou přehlédnout čtyř-pásmový zvukový systém se zjevným bohatstvím ve formě výbavy. Mladá generace i profesionálové ocení celý koncept, podle kterého výrobní tým společnosti Focal tento model postavil.  Předně Grande Utopia EM využívá elektro-magnetový woofer (EM) se silou, jenž nedá porovnat s technologickou klasikou. Špičkový výkon, jedinečný styl.

 

S dokonalým přístupem a inovativním záměrem

Made in France právě tady představuje ideu akustiky, která má ducha a dokonalost. Hi-Fi reproduktory a měniče vyrobené ve Focal jsou výsledkem inovací a firemních patentovaných exkluzivních technologií. Několik desítek let je hlavním cílem společnosti snaha vyrobit každý reproduktor a každý měnič zcela bezkonkurenčně, aby mohl být považován jako nejlepší ve své kategorii. S novinkami typu W kuželovitého wooferu a tweeteru z čistého Beryllia z předchozích modelů jsou technologickým pokrokem i další vylepšení, designovou stránku nevyjímaje.

 

Muzikální série na královském piedestalu

Utopia III je řada, přivádějící do společnosti soustavy špičkových reproduktorů s nejmodernější výbavou a dokonalou konstrukční technikou.  Bravurně pokryjí celé spektrum zvuku tak, aby zajistily bezchybný a dynamický zvuk, od nízkofrekvenčních basů až po vyšší tóny. Neuvěřitelná muzikálnost Utopie III slibuje opravdový koncert nejenom akustický, ale estetický a emoční. Utopia byla uvedena na trh roku 1995 a stala se hnacím motorem inovací společnosti Focal. Kromě W kužele a Beryllia představuje také Focus Time, Multiferrit, Power Flower, OPC, Gamma Structure, ale Focal toho umí mnohem více.

 

S vysokým rozlišením a skvělými referencemi

Není novinkou, že tento ultra stylový model je plně artikulován a nabízí 1 458 možných nastavení pro plně přizpůsobivý zvuk. Je dostatečnou referencí v řadě Utopia III, ale také symbolem luxusu a stylu bez kompromisů. Třešničkou na dortu je nabídka prvotřídního zvuku s vysokým rozlišením a čistý design pro prestižní a nekonvenční reproduktory. Tvar reproduktorů je zjednodušený, brilantní a odmítá vše nadbytečné. Focus Time je nastavitelná funkce, jenž umožňuje jemně doladit zvukový obraz k dokonalosti podle interiéru a nálady i chuti uživatele.

 

Specifické informace a data

Vybroušený podlahový systém disponuje bass-reflexem, osazen je EM basovým elektro-magnetickým měničem se 400 mm W sendvičovou membránou a multi-feritovou mechanikou, 270 mm středo-basovým W měničem se sendvičovou membránou, duálním 165 mm PowerFlower  W měničem se sendvičovou membránou a 27 mm tweeterem IAL2 s invertní membránou z Beryllia.  Frekvenční rozsah se rozprostírá v pásmu od 18 do 40 000 Hz s rezonančním kmitočtem 14 Hz. Akustická citlivost při 2,83 V / 1 m je 94 dB, nominální impedance činí 8 Ohm, minimální 3 Ohm. Dělící frekvence jsou na hranicích 80 Hz / 220 Hz / 2200 Hz. Doporučuje se zesilovací výkon 50 – 1500 W. Špičkově konstruované a vizuálně 4 x nalomené sloupy mají parametry 2012 x 654 x 880 mm, hmotnost 260 kg.  Provedení povrchu v rudé, bílé, černé nebo hnědé dává všanc několik povedených a nedocenitelných zařízení, jež v interiéru budou sofistikovanou součástí, která nemá obdoby.

 

Cesta Focal Grande Utopia EM

 

Ukázka Focal Grande Utopia EMPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Uvěné "techické" informace jsou nic neříkající. Lze doplnit toleranční pásmo akustického tlaku na kmitočtu?
-6


Recenze

Zákaznické recenze

Vojtišek
01.11.2019

Zvuk týchto repro nie je z tohoto sveta, ale ani cena.

Ak máte kvalitný zosilňovač, a úplne postačí top trieda štandartných výrobcov elektroniky,napr Sony, Harman Kardon a pod.ešte aj mp3 z mobilu budú z týchto stlpov z kuchyne francúzskych audiošialencov znieť akokeby ste sedeli v Newyorskej filharmónii. Pokojne tomu verte, pretože znejú dokonca lepšie.
Kolega ktorý za svoje "stereo" v obývačke vyhodil cez 19000 eur(accuphase) po posluchovom záźitku Grande Utópií poznamenal že ten "tranzistoräk" doma asi vyšmarí z okna. Vážené dámy a páni, to musíte počut pretože ten zvuk si nedokázete predstaviť.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Focal Grande Utopia EM

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Focal
Počet pásem 4
Měniče Vysoké frekvence: 27 mm (IAL2, Beryllium) / Střední frekvence: 2 x 165 mm ("W" Flower Power) / Středobasové frekvence: 270 mm (Multiferrite) / Basové frekvence: 400 mm ("W" elektrostatický)
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 18
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 80 / 220 / 2200
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 94
Minimální vstupní výkon (W) 50
Maximální vstupní výkon (W) 1500
Šířka (mm) 654
Výška (mm) 2012
Hloubka (mm) 880
Hmotnost (kg) 260