DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
Focal Kanta N°2 - Gauloise Blue (High Gloss)
Focal Kanta N°2 - Gauloise Blue (High Gloss) Focal Kanta N°2 - Gauloise Blue (High Gloss) Focal Kanta N°2 - Gauloise Blue (High Gloss)

Focal Kanta N°2 - Gauloise Blue (High Gloss)

219 990 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Překvapte svoje uši. Tři pásma nadupaná do podlahy dělají divy. Není tajemstvím, že Kanta je originálem mezi audio soustavami, který ví, jak udržet absolutně nejpevnější přátelství. Akustický výkon ve vzrušujícím designovém modelu je nesporný, nové materiály, technologie, modifikace vytvářejí zcela novou poslechovou identitu. Focal přizval Beryllium, IAL 3 tweeter, lněné basové i středo-basové řidiče a uspořádal párty. A to je teprve začátek.

 

  • Transduktory zahrnující nejnovější technologie Focal
  • Reproduktorové měniče vyvinuty a vyráběny ve Francii
  • Poprvé se objevila kombinace technologie měničů Beryllium a Flax na jednom reproduktoru
  • Kabinet vyroben z vysoce tuhého polymeru
  • Multi-portová technologie
  • Magnetické masky

 

Francouzské mistrovství

Z městečka Saint-Étienne ve středovýchodní Francii se v 70. letech minulého století stalo rodiště nové elektroniky. Reproduktory, měniče, nové konstrukční metody a technologie se podepsaly nejenom na ozvučnicích vyšších řad. S každou na trh nově uvedenou modelovou sérií získávala společnost Focal svůj styl. Velký rozruch zaznamenala řada Utopia, úchvatná je i modernější a osobitější série Sopra, nově na scénu vplula elegantně i nejvíce odvážná série Kanta.

 

Netradičně pojatý design

Konstrukční mistrovství je znát z každé načrtnuté křivky, oporu v návrhářském týmu získala jasná návaznost na tradiční rukopis, lomená čelní deska v poslechové ose je zcela atypickým jevem. Celkové vizuální vyznění je velmi extrémní, možná místy až lehce komplikované. Na některé disproporce je potřeba si zvyknout. Proto vypadají nosné nožky poměrně dost subtilně, trochu jako roztančený model. Překvapením je množství barevných kombinací čelní stěny, od zářivých až ke tlumeným tak nabízejí vnoření do jakýchkoli typů interiérů.

 

Co dělá zvuk zvukem

Celá soustava závisí na dobrém vybavení - mohutnou čelní desku dotvářejí celkem čtyři měniče, nahoře se mírně uklání 165 mm reproduktor středo-tónový s membránou Flax a závěsem TMD, pod ním je rovně situovaný tweeter, dalším v pořadí je lehce vzhůru nakloněný 165 mm duální basový reproduktor (Flax). Nejníže je pak v barvě čelní stěny umístěný hladce tvarovaný bass-reflexový nátrubek. Vysoko-tónová obrácená kopule je z Beryllia, kryta ochrannou mřížkou.

 

Parametry a důležitá data

Kabinet je sestaven dle předem daných rozměrů – vysoký je 1260 mm, široký 321 mm (420 mm včetně nožiček) a hluboký 477 mm (690 mm včetně nožiček). Reproduktorová soustava váží nezanedbatelných 35 kg. Nechybí ani pár robustních terminálů. Kabinety jsou vyrobeny sendvičovým způsobem z MDF materiálu, čímž jsou tlumeny vibrace. Využíván je frekvenční rozsah 35 - 40 000 Hz (+/- 3 dB) s nominální impedancí 8 Ohm, minimální impedancí 3,1 Ohm. Akustická citlivost činí 91 dB při 2,83 V / 1 m. Dělící frekvence má hranice, 260 Hz a 2 700 Hz.

 

Kanta zaujme každým detailem

Zajímavé reprosoustavy se vryjí do paměti. I když vnější slupka trochu mate, je moderně šitá na míru progresívním generacím, které ji kladně přijímají jak po estetické, tak i technické stránce. Zpracování plně odpovídá cenové relaci. Zvuk Focal Kanta No2 je čistý, konkrétní, důrazný, nekonfliktní, kontrolovaný a precizně zahalený do příjemného zevnějšku. Podobnost s modely Sopra není čistě náhodná, důraznější Kanta svoje příbuzné nezapře.

 

Hudba je nablízku

Měření frekvenční charakteristiky ze vzdálenosti 1 m v ose mezi tweeterem a středo-tónovým měničem zůstalo bez rozsáhlejších akustických úprav. Je pokládáno za 100% věrohodné v pásmu 200 Hz a výše, v pásmu 10 - 200 Hz vliv akustiky místnosti zapřít nelze. Podle všech testů a zkoušek je zřejmé, že tento model o své obdivovatele a uživatele rozhodně jen tak nepřijde.

 

Ukázka Focal Kanta N°2Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Focal Kanta N°2 - Gauloise Blue (High Gloss)

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Focal
Počet pásem 3
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (Beryllium) / Střední frekvence: 165 mm (lněný, TMD sunpense a NIC motor) / Nízké frekvence: 2 x 165 mm (lněný, NIC motor)
Typ reproduktoru Přední bass reflex, Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 35
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 260 / 2700
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 91
Minimální vstupní výkon (W) 40
Maximální vstupní výkon (W) 300
Barva Gauloise Blue (High Gloss)
Šířka (mm) 321
Výška (mm) 1118
Hloubka (mm) 477
Hmotnost (kg) 35