DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Focal Maestro Utopia Evo - Metallic Blue

SKU
12114
1 399 990 Kč
Do 5 dnů

Co je právě in? Reproduktory, které něco umějí a skvěle vypadají. Zkušený výrobce je umí postavit jak v menším regálovém pojetí, tak i v podobě sloupové reproduktorové soustavy s jednoduchou instalací a integrací do daného interiéru. Bonusem jsou pevné a kompaktní basy, dynamický rozsah a větší údernost, než kterou známe od předchozích modelů Focal Maestro. Tento nový prémiový kousek je mistrem nad mistry.

 

  • 3-pásmové reproduktory
  • Vysoká efektivita, vysoký výkon
  • Utopia III technologie: Beryllium, IAL2™, TMD suspense, NIC magnet, Focus Time™, OPC+™, W™, Power Flower™, Gamma Structure™
  • Exklusivní technologie: MDS (Magnetic Damping System) pro adaptaci basů poslechové místnosti
  • Nastavitelný zvuk - úrovně basů, středů i výšek
  • Vyrobeno ze 100% v dílně Focal

 

Evo - na čem záleží

Faktem je, že Maestro Utopia Evo má své priority – zaměření na střední pásmo, ve kterém lze rozvinout moderní a pokročilé technické novinky. Evo je ten, kdo souzní s vyvíjejícím se pokrokem, který míří vpřed a hledá novou cestu. Utopia III se zrodila již v roce 2008, když mladá společnost začala aktivně využívat svoje firemní dědictví. Tato kolekce je výjimečná a to právě díky progresu a četným modifikacím již získaných úrovní.

 

Konstrukční struktura

Akustická architektura týkající se řady Utopia III si zachovává svůj jasný záměr – další eliminaci harmonického zkreslení v citlivém pásmu středo-basů, a to hlavně pro informativnost a emotivnost reprodukovaného zvuku. Audiofilové dokážou jemně doladit zvuk související s charakterem projevu a předem plánovaného výkonu. S tím jsou spjaty také nové povrchové úpravy s využitím metalických laků výrazných barevných odstínů.

 

S inovacemi na cestě k dokonalosti

Vývoj zastavit nelze, všechny novinky je třeba aplikovat a integrovat do nových, moderních zařízení. Mistrovské Evo není utopií, pokud v něm fungují technologie NIC a TMD. Neutral Inductance Circuit aneb neutrální indukční obvod pomáhá stabilizovat magnetické pole za účelem dosažení lépe definovaného zvuku a rychlých, přesných basů. Usnadňuje snazší ovládání magnetického pole a eliminuje zkreslení. Výsledkem je muzikálnost projevu, tedy i čistá a přesná reprodukce. Novinka Tuned Mass Damping se zabývá optimalizací profilu odpružení, směřující k omezení rezonance, snížení deformací a jasným definováním nízkých i středních kmitočtů.

 

Inovace v portfoliu Focal

Utopia III Evo z roku 2017 kopíruje klasickou linii Focal. Úspěšně implantuje do nově navržených produktů celou řadu novinek, přepracovává detaily, hledá jedinečnost v každém komponentu a to po všech stránkách. Příbuzný model Maestro Utopia Evo je třícestným podlahovým reproduktorem, který touží nabídnout univerzální charakter a snadnější přístup. Nabízí také bi-amplifikaci, stejně jako jeho sourozenci Grande Utopia EM a Stella. Nechybějí originální komponenty nové generace, mezi něž náleží ve Francii vyrobené kabely, hustší akustický materiál uvnitř subwooferu, dvojité svorkovnice a samostatné křížové převody. Lákavý povrch s výraznou barevností je k dispozici v mnoha koloritech. Je libo Metallic Blue, Ash Grey, Carrara White, Black Lacquer, British Racing Green? Všechny způsoby nabízejí variabilitu pro současné moderní prostory.

 

Špičkové a elegantní sloupy

Podlahové sloupy mají svoje výhody – strukturu, bass-reflex, všechny potřebné měniče v dostatečné kvalitě. Tweeter s 27 mm pure Beryllium IAL2 aneb invertní výškový reproduktor, 165 mm měnič „W“ Power Flower s technologií NIC, basový měnič „W“ a tentýž měnič bohatší o MDS, oba o průměru 270 mm jsou sehraná parta. Frekvenční rozsah je 25 – 40 000 Hz (± 3 dB) s nejnižším frekvenčním bodem 21 Hz (- 6 dB). Akustická citlivost činí 93 dB (2.83 V / 1 m), nominální impedance je 8 Ohm a minimální 3,1 Ohm. Doporučen je výkon zesilovače 80 – 600 W. To vše je nadupané v každém kuse modelu o rozměrech 1470 x 455 x 770 mm a hmotnosti 116 kg. Podle uvedeného je Focal značkou, která své renomé na první pohled ani poslech nezapře.

Ukázka nové série Focal Utopia III Evo

Výrobce Focal
Počet pásem 3
Měniče Vysoké frekvence: 27 mm (IAL2 Beryllium) / Střední frekvence: 165 mm (Power Flower, "W", TMD, NIC) / Nízké frekvence: 270 mm ("W", MDS), 270 mm ("W")
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 25
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 280 / 2200
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 93
Minimální vstupní výkon (W) 80
Maximální vstupní výkon (W) 600
Barva Modrá
Šířka (mm) 455
Výška (mm) 1470
Hloubka (mm) 770
Hmotnost (kg) 116
Vaše hodnocení