DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Focal Scala Utopia Evo - Metallic Blue

SKU
12112
899 990 Kč
Do 5 dnů

Tato akustická reproduktorová soustava nás zavede do jiného světa – světa nesmírně muzikálního, s úžasným designem a snadnou instalací. Uchovány zůstanou všechny vlastnosti předcházející verze, která má i u náročných audiofilů velký respekt a uznání. Scala Evo umí přiblížit hudbu se všemi emocemi a radostí z poslechu. Není to utopie, ale prvotřídní kvalita ve všech ohledech, a taková musí být náležitě oceněna.

 

  • 3-pásmové reproduktory
  • Velmi high-end produkt v přiměřené velikosti
  • Utopia III technologie: Beryllium, IAL2™, TMD suspense, NIC magnet, Focus Time™, OPC+™, W™, Power Flower™, Gamma Structure™
  • Nastavitelný zvuk - úrovně basů, středů i výšek
  • Vyrobeno ze 100% v dílně Focal

 

Proces zdokonalení

Vývoj, který jde kupředu, se rovná evoluci a vloudil se do názvu série. Modely Utopia III ovlivnily akustický svět již v roce 2008, čímž technologické dědictví i know-how společnosti Focal hodně povyrostlo. Bylo tedy nevyhnutelné integrovat všechny novinky, modifikace, a zahrnout je do této výjimečné kolekce. Tak se zrodila legenda.

 

Pokrok v podobě NIC a TMD

Akustická architektura Utopie III se cíleně a s konstantním záměrem jala snížit harmonické zkreslení v jemném středním rozsahu, což vede k odhalení emocí umělce. Proto sahá k vybavení dle nejnovějších inovací společnosti Focal k efektivním technologiím, NIC (Neutral Inductance Circuit) a TMD (Tuned Mass Damping). Přesnost a detailnost reprodukce je závislá na stabilitě magnetického pole. NIC napomáhá ustálit magnetické pole pro lépe definovaný zvuk a rychlé, přesné basy. Umožňuje ovládat magnetické pole, omezit zkreslení. Díky tomu je projev muzikální, zároveň ale čistý a přesný. Technologie TMD řeší optimalizaci profilu odpružení, který eliminuje rezonanci, snižuje deformace a zvyšuje definici nízkých i středních kmitočtů.

 

Pro dobrý poslech i pohled

Třícestný reproduktor Scala Utopia Evo s modely Grande Utopia EM a Stella sdílí podobná kritéria, přičemž jedním z nich je bi-zesílení. Vynikající jsou použité novodobé komponenty vyrobené ve Francii - kabely, hustší akustické materiály uvnitř subwooferu, dvojité svorkovnice i samostatné křížové převody. Inovacemi prošly též technologie povrchových úprav, jež se modernizovaly užitím četných výrazných barevných možností, skvěle padnoucích do dnešních moderních prostor. Extra vzhled v bílém, černém, šedém, modrém nebo zeleném podání může být umocněn ještě úpravou ve vysokém lesku. Vybrat si jeden barevný dezén není jednoduché. Reproduktorové modely integrují celou řadu novinek a zásadních detailů, čímž jsou zcela unikátní.

 

Z technického názvosloví

Každý zvukový modul je vyroben dle rozměrů 1247 x 393 x 670 mm, hmotnost činí 85 kg. Akustická citlivost je 92 dB při 2,83 V / 1 m, nominální impedance je 8 Ohm, minimální 3,2 Ohm. Frekvenční rozsah je dán pásmem 27 – 40 000 Hz s tolerancí + / - 3 dB. Dělící frekvence je 220 Hz / 2400 Hz. Doporučený výkon zesilovače je 40 – 500 W. Srdce modulu však tvoří měniče – 27 mm tweeter IAL2 s inverzní beryliovou kalotou, středo-tónový měnič o průměru 165 mm a 270 mm basový reproduktor, oba dva kónické měniče disponují sendvičovou membránou z kompozitního materiálu W.

 

Strhující model

Netradiční konstrukce, extra široký port, žádný šum, nulové zkreslení proudu vzduchu a bez dynamické komprese basů láká ty nejnáročnější hudební fajnšmekry na pořádný mejdan. OPC filtrování, možnost upravit úroveň basů, širší kabely a 4 exkluzivní konektory WBT pro bi-amping / bi-wiring jsou plně k dispozici. Funkční je Focus Time - mechanická optimalizace fází ovladačů reprosoustav, což napomáhá orientaci ovladače reproduktorů směrem k posluchači. Gamma struktura využívá panely MDF s vysokou hustotou pro stabilní mechanickou orientaci s anti-vibračním účinkem. Focal je značka, které se odolat dá jen stěží.

 

Ukázka nové série Focal Utopia III Evo

Výrobce Focal
Počet pásem 3
Měniče Vysoké frekvence: 27 mm (IAL2 Beryllium) / Střední frekvence: 165 mm (Power Flower, "W", TMD, NIC) / Nízké frekvence: 270 mm ("W")
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 27
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 220 / 2400
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 92
Minimální vstupní výkon (W) 40
Maximální vstupní výkon (W) 500
Barva Modrá
Šířka (mm) 393
Výška (mm) 1247
Hloubka (mm) 670
Hmotnost (kg) 85
Vaše hodnocení