Focal Sopra N°3 - Carrara White

SKU
SOPRAN3WHITELQR
-6%
Akční cena 449 990 Kč Běžná cena 479 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Stojí pevně na svém podstavci a stojí za to. Nejvyšší model řady Sopra, vysokorychlostní reproduktor si poradí v otázce dynamiky, optimalizace prostoru i harmonického obohacení. Basové měniče s pořádným průměrem (210 mm) jsou ideální pro ty, kteří hledají dokonalost, solidnost, bohaté basy, výkonnost. Velikostí soustava odpovídá užití v místnostech o rozměrech až 80 metrů čtverečních.

 

  • Nová "TMD" suspense středobasového měniče (Tuned Mass Damper) a "NIC" magentický obvod (Neutral Inductance Circuit)
  • Nový "IHL" Beryllium tweeter (Infinite Horn Loading)
  • Měniče vyvinuty a vyráběny ve Francii

 

Premium High End

Éra prémiové kvality právě nastává. Výkon je dán řadou kritérií, kompaktnost souvisí s moderním pojetím, čistým designem, komplexním charakterem. Integrace kamkoli do prostoru je připravena. Výbava sofistikovanými ovladači středního dosahu je patentována firmou Focal, včetně technologií NIC a TMD. Utopia a Sopra mají mnoho společného - extravaganci, žádná omezení, maximální kompaktnost, snadné začlenění do vybraných interiérů.

 

Na materiálech záleží

Mistrovské konstruování kabinetů ve Focal zvládají na jedničku. Výrobní tým vychází z 69 mm sendvičového opracovaného čelního panelu, využit je stejný princip jako "Gamma Structure" pro zajištění setrvačnosti a tlumení. Díky tomuto postupu je dosaženo zajištění stabilního mechanického odkazu pro optimální definici. Interiér skříně nemá žádné paralelní boční panely a proti vertikálním stojatým vlnám účinně bojují malé Helmholtzovy rezonátory, přidané do spodní části. Sklo slouží jako materiál pro základnu reproduktoru, dochází tak k propojení v podlaze pomocí hrotů, což umožňuje svižné rozšiřování i eliminaci nežádoucích efektů v basu.

 

Zaměření na detaily

Hlavním záměrem při vzniku tohoto setu je mimo jiné i nabídka možnosti vychutnat si všechny akustické zdánlivé maličkosti a detaily. Mřížka disponuje záběrovým motivem a chrání Berylliový výškový reproduktor, jenž je silný ve své identitě. Svorkovnice, matice palců a nastavitelné hroty byly navrženy speciálně pro tuto řadu, bez viditelných šroubů.

 

Technické parametry

Reproduktory, respektive měniče, jsou prakticky tím nejdůležitějším komponentem v soustavě. Dvakrát osazeny jsou ty největší kužely, spolupracují se 165 mm středo-basovými kužely typu „W“ s technologií NIC (neutrální indukční obvod) a TMD odpružením – závěsem (Tuned Mass Dumper). Tweeter má průměr 27 mm, je z čistého Beryllia, IHL invertovaný kopulový reproduktor se stará o vyšší frekvence. Frekvenční záběr je dán pásmem 33 – 40 000 Hz s tolerancí +/- 3dB. Nízkofrekvenčním bodem je  - 6 dB /26 Hz. Akustická citlivost dosahuje 91,5 dB při 2,83 V / 1m. Jmenovitá impedance udává 8 Ohm, minimální impedance 3.1 Ohm. Přepěťová frekvence je dána 250 Hz / 2200 Hz. Doporučen je výkon zesilovače 40 – 400 W. Každý modul odpovídá parametrům 1264 x 402 x 595 mm, hmotnost jednotky je cca 70 kg.

 

Rozzářit prostor barvami je skvělé

V prostoru lze užít barvy mnoha různými způsoby. Ladit může dokonce i audio soustava, protože např. ve společnosti Focal s barvami experimentují rádi a s přehledem. Poté kromě modelu Sopra No3 Imperial Red může v interiéru zazářit třeba i extravagantní set Electric Orange. Nic nelze pokazit ani čistě bílou nebo temnou černí v lakované či matné úpravě, v nabídce je dokonce i úprava v dezénu ořechového dřeva. Progresívním prvkem je kromě neutrálního indukčního obvodu, vylepšeného středového rozsahu tako tvrzené sklo a podstavec z nerezové oceli. Vývojáři nezapomněli dokonce ani na podlahový odvzdušňovací ventil. Uši poslouchají, oči vybírají. Hudbu je třeba vnímat všemi smysly, aby akusticky popustila uzdu dostupných dimenzí a zpřístupnila tak celý svůj potenciál.

 

Ukázka Focal Sopra N°3

 

Představení série Focal Sopra

 

Výroba série Focal Sopra

 

Výrobce Focal
Počet pásem 3
Měniče Vysoké frekvence: 27 mm (Berylium IHL) / Střední frekvence: 165 mm ("W", TMD suspense, NIC motor) / Nízké frekvence: 2 x 210 mm ("W")
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 33
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 250 / 2200
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 91,5
Minimální vstupní výkon (W) 40
Maximální vstupní výkon (W) 400
Barva Bílá / Piano
Šířka (mm) 402
Výška (mm) 1264
Hloubka (mm) 595
Hmotnost (kg) 70
Vaše hodnocení