Focal Utopia

SKU
12741
Hodnocení:
100%
109 990 Kč
Do 5 dnů

 

Svět sluchátek je velmi široký sektor, protože na trhu jsou jich tisíce. Ovšem sluchátkový set, dopřávající svému majiteli absolutně čistý poslech není science fiction ani utopie. Je nastaven tak, že díky exkluzívním technologiím nabízí unikátní realismus, neutralitu, dynamičnost, jasnost. Svými parametry a precedenty je model Utopia prvními audiofilskými sluchátky pro svoje otevřené reproduktory řady Full-Range s čistými kupolemi z Beryllia.

 

  • zcela otevřená koncepce s prstencovým magnetem nenarušuje proudění zvuku ven ze sluchátek
  • lehké a pevné beryliové měniče zajišťují dosud nepoznanou přesnost a rychlost odezvy
  • karbonová konstrukce sluchátek přináší lehkost a pevnost pro příjemnější poslech
  • náušníky i hlavový most jsou potaženy pravou kůží
  • symetrický kabel je připraven pro snadné přizpůsobení (konektor Neutrik, příprava na bi-amp)
  • sluchátka jsou vyrobena ve Francii

 

Referenční kvalita

Francouzská společnost Focal se nebojí jít s kůží na trh. K její obhajobě se přiklání mimo jiné také desítky let inovací, vývoje a výroby špičkových reproduktorů. S výbavou exkluzivními technologiemi není nutno chodit pro zvuk s bezkonkurenční čistotou daleko. Utopia není žádná pohádková zem, ale jsou to sluchátka s jedinečnou akustickou výřečností. Ekvivalent dvou malých autentických reproduktorů přes uši naplňuje veškerá očekávání a požadavky high-endových sluchátek, protože jejich sofistikovaný a elegantní design, včetně účelového významu vychází z materiálu a postupů zpracování.  Materiál z karbonových vláken a pravé kožené ušní polštáře z jehněčí kůže je to nejlepší, co Focal mohl použít na svých špičkových modelech.

 

Poslech bez vad

Zkušený audiofil pozná, že poslech je přirozený, realistický, barevný a čistý zároveň. Když k němu dochází, sluchátka prakticky zmizí a zvukový signál je odhalen s mírou přesnosti a s dokonalostí, jež Utopii činí výjimečnou. Jedním ze zásadních aspektů je design, jelikož stoprocentně podporuje způsob použití sluchátek, pohodlí i estetiku. Další změnou je nová konstrukce sluchátek, čelenky, užití pravé kůže na polštářích, charakter elegantních linií, stejně jako pohodlí, jenž podtrhuje celkový výkon. Tato sluchátka si zasluhují potlesk, nejlépe hned na jejich křtu při prvním poslechu.

 

Prvotřídní kabeláž

Akustickou transparentnost a dokonalejší personalizaci podporuje především věrný firemní kabel OFC, který je dodáván spolu se sluchátkovým setem. Nelze opomenout, že byl vyroben specielně pro schopnost respektovat původní zvukový signál s velmi nízkou impedancí (která je menší, než 90 mOhm / metr). Vyniká jedinečnou symetrií, za účelem co nejnižší přeslechové citlivosti. Stínění chrání před elektromagnetickým rušením, k dispozici je 3 m dlouhý kabel. Jednoduché přizpůsobení podporují dva stíněné 9,5 mm konektory Lemo se samosvorným bajonetovým systémem a 3,5 mm stereofonní jack Neutrik.

 

Konstrukce, komfort, estetika

Užitý design je ultra moderní a lze jej nazvat high-endovým. Konstrukční zákony se zcela přiklánějí
k využití modulu, pohodlí, jenž poskytuje, a celkové estetice. Elegantní, vysoce kvalitní materiály pod vedením mechanického designu optimalizují celý produkt do nejmenších detailů, včetně komfortu při poslechu. Je třeba připomenout konstantní ohyb čepele, rovnoměrně rozloženou hmotnost, design sluchátek i pouzdra z paměťové pěny. Ke sluchátkům patří také pevné pouzdro s magnetickým uzavíracím mechanismem, dokonce je možné pořídit k nim i stojan pro prezentaci.

 

Co o nich ještě nevíme

Tato integrovaná sluchátka s otevřeným zadním obvodem mají frekvenční odezvu 5 – 50 000 Hz, akustickou impedanci 80 Ohm a citlivost zvuku činí 104 dB SPL / 1 mW. THD zkreslení je menší, než 0,2% na 1 kHz. Originální přenosná kazeta je vyrobena dle parametrů 326 x 260 x 164 mm. Specifická mechanická konstrukce napomáhá plné kompatibilitě, umožňuje volit si velikost podle tvaru hlavy. Vyvážený kabel s oddělovacím kanálem pro rychlé a snadné řešení na míru, včetně zapojení bi-amp doplňuje tento skvělý headset.  

 

Ukázka sluchátek Focal Utopia

Výrobce Focal
Typ sluchátek Kolem uší
Konstrukce Otevřené
Měniče Dynamické
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
THD (%) 0,2
Impedance (Ω) 80
Citlivost (dB) 104
Délka kabelu (m) 3
Barva Černá
Hmotnost (g) 490
Příslušenství pevná krabice, stojánek, kabel 3 m
Vaše hodnocení