CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Goldring Elan
Goldring Elan Goldring Elan Goldring Elan Goldring Elan

Goldring Elan

2 390 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Přenosky jsou drahé i levnější, velmi dobré i vynikající, pro každého podle jeho gusta. Elan náleží do sekce levnějších modelů, vyhledávají jej zejména audiofilové se zájmem o únosnou, za to však výhodnou součást svého reprodukčního akustického parku. Je vcelku podobný své sestře Elektře, ale v něčem se přece jenom liší. Kvalita, výkon i efektivita nechť je na posouzení samotným uživatelem.

 

 • MM gramofonová přenoska
 • Přenoska designována pro audiofily s omezeným rozpočtem, kteří čekají pozoruhodný zvuk
 • Představuje nejvíce všestrannou a dostupnou low-cost přenosku

 

Navržen a vyroben

Typ Elan je takovým speciálním komponentem, které funguje tak jak má, je pozoruhodný a dosažitelný pro všechny. Zpravidla bývá prezentován jako velmi univerzální nízkonákladový zásobník, který disponuje tuhým a pevným tělem, plně uzavřeným. Je originálně balen a přináší spokojenost méně náročným potencionálním uživatelům, kterým učarovaly gramofony, přenosky, hroty, jehly, desky…

 

Plní svoji funkci

Phono kazeta je významným elementem audio stopy a analogu vůbec. Kvalitou připomíná jiné modely téže značky s detailním a dynamickým zvukem, který na scénu umí propašovat i významné basy. Uživatelé ocení zejména funkčnost i způsob upevnění, jisté je, že kazeta sama stojí mnohem více, než otočný talíř. Jak správně vybrat typ phono cartridge? S předzesilovačem, se systémem MM nebo MC, v lepším případě takový typ, který umí zpracovávat oba dva systémy, vše je na zvážení. Při výběru kazety nelze ignorovat zvukovou charakteristiku, tedy například užité zesilovače a reproduktory. Ideální je phono kazeta snadno vyměnitelná, provedená kalibrace je výhodou a uměl by ji nejlépe provést profesionál.  Pozor, phono kazeta bez kalibrace s točnou může varovat před nebezpečím naprostého zničení hrotu.

 

Daná specifika

Frekvenční rozsah je 20 – 20 000 Hz, hrot je vyměnitelný kónický, využitý sledovací úhel má 26˚. Přítlačná snímací síla disponuje 1,5 – 3,0 g (15 – 30 mN), vyvážení kanálu při 1 kHz je 2 dB, separace kanálů při 1 kHz 20 dB. Odpor dosahuje 47 000 Ohm, vnitřní odpor pak 700 Ohm a vnitřní indukčnost je 560 mH. Vstupní kapacita vykazuje hodnoty mezi 150 – 400 pF. Váží pouhé 4,2 g.

 

Jak funguje MM systém

Tato přenoska funguje na základě MM technologie, což značí pohyblivý magnet. Moving Magnet si ale někteří mohou poplést s MC – Moving Coil systémem, ve kterém se pohybuje cívka. MM systém je dost často využívaný pro svoje standardy -  ideální je poměr výkonu k cenové relaci. Víme, že kvalita zvuku závisí zejména na technologické výbavě a parametrech. Upravit zvuk lze korekčním předzesilovačem, se speciálními obvody signál nebude zničen indukovaným hlukem a šumy. Precedentem je též výměna opotřebovaného hrotu za jiný. Je třeba sekci s hrotem, chvějkou i magnetem vybrat z přenosky a osadit ji novou sekcí s nepoužitým hrotem. Nevýhodná pro někoho je možná vyšší cena náhradního setu, která činí asi 2/3 ceny celé nové přenosky.

 

Další kůň ze stáje Goldring

V roce 1906 se stalo mnoho zajímavých věcí, které zůstaly minulostí. Mezi ty, které známe, patří vznik jedné berlínské společnosti, která začala vyrábět gramofony. O několik let později se firma stěhovala do Anglie, aby pokračovala ve výrobě dalších audio produktů. Mezi úspěšné se zařadila vývojem a výrobou prvního vlastního fonografu. Na přelomu století začala pracovat na magnetických kazetách, které se coby high-end výrobky dostaly do USA a potom do celého světa. 

 

Technické údaje: 

 • Frekvenční rozsah: 20 - 20000Hz +/- 3 dB
 • Rovnováha kanálů při 1 kHz: 2 dB
 • Separace kanálů při 1kHz  25 dB
 • Citlivost při 1 kHz: 7mV +/- 1 dB
 • Sledovací úhel: 26°
 • Hrot: Sférický
 • Zatěžovací odpor: 47 kOhm 
 • Kapacita zatížení: 150 pF - 400 pF
 • Vnitřní indukčnost: 560 mH
 • Vnitřní odpor: 700 Ohm
 • Hmotnost přenosky: 4,2 g 
 • Upevňení: 0,5" (12,7 mm)
 • Přítlačná síla: 1,5 - 2,0 g (nominální 1,7 g)


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den, přenoska vapadá jako náhrada kterou sháním, ale potřeboval bych vidět zadní detail přenosky, popř. popis nebo foto.
Díky za info. Rudolf.
-10


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Goldring Elan

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Goldring
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Rychlost 33 / 45 RPM
Typ přenosky MM
Typ jehly Stereo
Doporučený přítlak (g) 1,7
Hmotnost (kg) 0,0042