Heco Victa Prime 502 Černé

SKU
4029678458506
12 890 Kč
Skladem

V nabídce řady Victa Prime je tento typ nejmenším sloupovým podlahovým reproduktorem, svojí kvalitou, vzhledem a slušnou cenovou kalkulací však mnohé jiné reprosoustavy výrazně v kladném případě převyšuje. Směle ho tedy lze zařadit do středoproudé třídy hight fidelity – hi-fi – aneb do třídy vysoce kvalitní reprodukce zvuku. 

Victa Prime 502 a několik zajímavostí pro začátek

Heco Victa Prime 502 je 2,5 pásmová reprosoustava, jejíž původ nalezneme v německé firmě Heco. Tato pulheimská líheň kvalitní elektroniky s dlouholetou tradicí vyvíjí, navrhuje a vyrábí reproduktory od roku 1949, s novými technologiemi a postupy se vyšplhala až na přední místa v produkci kvalitní spotřební elektroniky vůbec.
Německá preciznost a spolehlivost propůjčuje i této značce, řadě a modelu dobré jméno na současném obchodním trhu s tímto sortimentem. V dané souvislosti lze jen přitakat trefnému překladu názvu modelové řady – místo obvyklého Victa Prime můžeme zůstat v kontextu a použít český, volný překlad „Být nejlepší“.

Nadupané sloupy

Oproti strohému výčtu parametrů na první pohled tento produkt upoutá ideální konstrukcí, s výškou ani ne 1 m, 20 cm široký a 30 cm hluboký sloup působí vznešeným a elegantním dojmem, z praktického hlediska ho lze vhodně umístit i do užších či menších prostor a interiérů.
Úzká skříň z vyztužených MDF desek, jejíž bočnice jsou vypouklé a sbíhají se směrem k zadní stěně (na povrchu nalezneme vinylovou úpravu), je konstruována tak, aby byla stabilní. Proto je oddělený masivní podstavec vybaven 8 úchytnými spoji, kovovými hroty s možností nastavení, včetně gumových nožek.
Čelní stěna disponuje dvěma 170 mm reproduktory s papírovou membránou (basovým a středobasovým) a jedním 25 mm výškovým reproduktorem, v zadní části je pak umístěn bassreflexový otvor a reproduktorové izolované terminály, umožňující Bi-wiringovou konfiguraci. Frekvenční rozsah je 28 – 40 000 Hz (tedy cca10 dB), impedance v rozsahu 4 – 8 Ohm, což napovídá, že připojit lze téměř každý zesilovač.

Poslech hudby v novém kabátě

Potencionální uživatel nemusí poslouchat zrovna Kabáty, ale ze sloupových reproduktorů Victa Prime 502 uslyší jasný, zřetelný zvuk, který je bohatě prokládán basy. Kompletní dojem z vyrovnaného pojetí všech detailů, dynamiky, prostorovosti a muzikality umocňuje využití novodobých technologií, vyšperkované prvky jako například velmi silné feritové magnety, hedvábné výškové reproduktory s ferrofluidovým chlazením a Shothorn vlnovodem. Výškové reproduktory tak mohou vyzařovat frekvence i v rámci pásma SACD.

Nový kabát skrývá tedy nejenom mohutné zlepšení kvality celkového provedení, ale je jím i vnější design, který je stylový, příjemný, až excelentní, ať už v barvě černé nebo v barevném podtónu koňaku. Je z čeho vybírat, a ti, kteří váhají mezi tmavým a světlým koloritem mají ještě jednu možnost – kultivovaná temně hnědá, evokující milované espreso, může být třešničkou na dortu při správném výběru daného sortimentu.

Kulturní zážitek v pohodlí domova

I za dveřmi vašeho domova můžete zažít neskutečné koncertní výkony, protože Victa Prime to prostě umí. Není sice žádný dravec mezi reprosystémy, za to poskytuje v této cenové kategorii pořádek v nahrávce a velmi dobré, věrohodné podání středního (nejdůležitějšího) pásma. Nezbývá než se pohodlně usadit a vychutnat si v koncertní hlasitosti, s pocitem klidu, s přehledem, třeba oblíbená kytarová sóla, perly jazzového, komorního či jiného žánru.

Technické parametry:

  • 2,5 pásmový bass-reflex
  • Výškový reproduktor: 25 mm
  • Středobasový reproduktor: 170 mm
  • Basový reproduktor: 1 x 170 mm
  • Výkon: 145 / 265 W
  • Frekvenční rozsah: 28 Hz - 40 kHz
  • Dělící frekvence: 380 Hz / 3,25 kHz
  • Doporučený výkon zesilovače: 30 - 260 W
  • Citlivost: 91 dBImpedance: 4 - 8 Ohm
  • Rozměry včetně podstavce (V x Š x H): 977 x 203 x 315mm
Výrobce HECO
Počet pásem 2,5
Frekvenční odezva od (Hz) 28 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 40000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 91 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 203 mm
Výška (mm) 977 mm
Hloubka (mm) 315 mm
Vaše hodnocení