DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Heco Victa Prime 502 Espresso

SKU
4029678458520
12 890 Kč
Skladem

V nabídce řady Victa Prime je tento typ nejmenším sloupovým podlahovým reproduktorem, svojí kvalitou, vzhledem a slušnou cenovou kalkulací však mnohé jiné reprosoustavy výrazně v kladném případě převyšuje. Směle ho tedy lze zařadit do středoproudé třídy hight fidelity – hi-fi – aneb do třídy vysoce kvalitní reprodukce zvuku. 

Victa Prime 502 a několik zajímavostí pro začátek

Heco Victa Prime 502 je 2,5 pásmová reprosoustava, jejíž původ nalezneme v německé firmě Heco. Tato pulheimská líheň kvalitní elektroniky s dlouholetou tradicí vyvíjí, navrhuje a vyrábí reproduktory od roku 1949, s novými technologiemi a postupy se vyšplhala až na přední místa v produkci kvalitní spotřební elektroniky vůbec.
Německá preciznost a spolehlivost propůjčuje i této značce, řadě a modelu dobré jméno na současném obchodním trhu s tímto sortimentem. V dané souvislosti lze jen přitakat trefnému překladu názvu modelové řady – místo obvyklého Victa Prime můžeme zůstat v kontextu a použít český, volný překlad „Být nejlepší“.

Nadupané sloupy

Oproti strohému výčtu parametrů na první pohled tento produkt upoutá ideální konstrukcí, s výškou ani ne 1 m, 20 cm široký a 30 cm hluboký sloup působí vznešeným a elegantním dojmem, z praktického hlediska ho lze vhodně umístit i do užších či menších prostor a interiérů.
Úzká skříň z vyztužených MDF desek, jejíž bočnice jsou vypouklé a sbíhají se směrem k zadní stěně (na povrchu nalezneme vinylovou úpravu), je konstruována tak, aby byla stabilní. Proto je oddělený masivní podstavec vybaven 8 úchytnými spoji, kovovými hroty s možností nastavení, včetně gumových nožek.
Čelní stěna disponuje dvěma 170 mm reproduktory s papírovou membránou (basovým a středobasovým) a jedním 25 mm výškovým reproduktorem, v zadní části je pak umístěn bassreflexový otvor a reproduktorové izolované terminály, umožňující Bi-wiringovou konfiguraci. Frekvenční rozsah je 28 – 40 000 Hz (tedy cca10 dB), impedance v rozsahu 4 – 8 Ohm, což napovídá, že připojit lze téměř každý zesilovač.

Poslech hudby v novém kabátě

Potencionální uživatel nemusí poslouchat zrovna Kabáty, ale ze sloupových reproduktorů Victa Prime 502 uslyší jasný, zřetelný zvuk, který je bohatě prokládán basy. Kompletní dojem z vyrovnaného pojetí všech detailů, dynamiky, prostorovosti a muzikality umocňuje využití novodobých technologií, vyšperkované prvky jako například velmi silné feritové magnety, hedvábné výškové reproduktory s ferrofluidovým chlazením a Shothorn vlnovodem. Výškové reproduktory tak mohou vyzařovat frekvence i v rámci pásma SACD.

Nový kabát skrývá tedy nejenom mohutné zlepšení kvality celkového provedení, ale je jím i vnější design, který je stylový, příjemný, až excelentní, ať už v barvě černé nebo v barevném podtónu koňaku. Je z čeho vybírat, a ti, kteří váhají mezi tmavým a světlým koloritem mají ještě jednu možnost – kultivovaná temně hnědá, evokující milované espreso, může být třešničkou na dortu při správném výběru daného sortimentu.

Kulturní zážitek v pohodlí domova

I za dveřmi vašeho domova můžete zažít neskutečné koncertní výkony, protože Victa Prime to prostě umí. Není sice žádný dravec mezi reprosystémy, za to poskytuje v této cenové kategorii pořádek v nahrávce a velmi dobré, věrohodné podání středního (nejdůležitějšího) pásma. Nezbývá než se pohodlně usadit a vychutnat si v koncertní hlasitosti, s pocitem klidu, s přehledem, třeba oblíbená kytarová sóla, perly jazzového, komorního či jiného žánru.

Technické parametry:

  • 2,5 pásmový bass-reflex
  • Výškový reproduktor: 25 mm
  • Středobasový reproduktor: 170 mm
  • Basový reproduktor: 1 x 170 mm
  • Výkon: 145 / 265 W
  • Frekvenční rozsah: 28 Hz - 40 kHz
  • Dělící frekvence: 380 Hz / 3,25 kHz
  • Doporučený výkon zesilovače: 30 - 260 W
  • Citlivost: 91 dBImpedance: 4 - 8 Ohm
  • Rozměry včetně podstavce (V x Š x H): 977 x 203 x 315mm
Výrobce HECO
Počet pásem 2,5
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 170 mm / Nízké frekvence: 165 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 28
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 380 / 3250
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 91
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 145
Maximální vstupní výkon (W) 265
Barva Espresso
Šířka (mm) 203
Výška (mm) 977
Hloubka (mm) 315
Vaše hodnocení