HiFiMAN Arya

SKU
6925624201845
Hodnocení:
100%
44 690 Kč
Skladem

Magnetoplanární sluchátka

  • Membrána o tloušťce v nanometrech
  • Asymetrické magnety pro optimální načasování
  • Patentovaný systém "žaluzií" - zvuková optimalizace a ochrana
  • Velmi komfortní
  • Odolná kovová konstrukce

Hi-Fi zvuk odměnou

Pro zkušené poslechové fanoušky jsou určena sluchátka výjimečných kvalit, profesionálních technologií a uznávaných značek. Svou roli hraje také specifický vizuální projekt, ušlechtilé materiály a sympatie. Z dílny společnosti HIFIMAN vycházejí právě takové produkty a série atypických sluchátek, která mohou být skutečnou audiofilskou odměnou.

Kde se vzal, tu se vzal

HIFIMAN je výrobce audio techniky, který vznikl teprve v roce 2005. Společnost založil dr. Fang Bian, stala se uznávanou značkou v oblasti sluchátek a přenosných hudebních přehrávačů. Její portfolio tvoří převážně hi-fi sluchátka, hudební přehrávače a sluchátkové high-end zesilovače. HIFIMAN se podílí na rozvoji technologie magneto-planárních měničů, z firemní produkce vzešel i první přenosný hudební přehrávač, který rozhodně patří do kategorie hi-fi a který získal příznivé reference jak u kritiků, tak i audiofilů samotných.

Magneto-planární sluchátka

V roce 2015 společnost uvedla na trh vlajkovou loď magneto-planárních sluchátek HE1000. Zásadními revolučními konstrukčními prvky těchto sluchátek je hlavně membrána s nanometrickou tloušťkou, asymetrický magnetický obvod a systém „Window Shade“. Tuto společnost i značku korunuje mnoho dosažených úspěchů, ale zároveň k ní patří nikdy nekončící hledání stále vyšších audio kvalit. Top produktem z aktuální řady jsou špičková sluchátka, známá pod názvem Arya.

ARYA je ztělesněním výjimečnosti a krásy

Susvara, Ananda, Sundara, Arya. Nejde nyní o pojednání ze sanskrtské etymologie, nýbrž zjednodušeně může jít třeba o výjimečná jména krásných žen. Nebo také krásná jména výjimečných sluchátkových modelů. Pro někoho mohou být číselné názvy HE400, HE500, HE5, HE1000 trochu suchopárné a absolutně bez fantazie.

Sluchátka, evokující vzduch

Arya je pro život náročného posluchače stejně důležitá jako vzduch, který dýcháme - jsou stejně průhledná, vzdušná, potřebná a nepostradatelná. V katalogu sluchátek HIFIMAN v sekci magnetoplanar tento model razantně přesahuje modely Sundara i Ananda. Ojedinělý je tvar ušních komponentů, které reprodukují obrys uší. Model dále zahrnuje technologii ultra-vysokých sluchátek, široké zvukové pole, vysokorychlostní odezvu. Je vybaven komponentem, který je založen na stejném ovladači, jako u populárního modelu HE1000 V2, a který zvyšuje zvukovou charakteristiku na podstatně vyšší úroveň, než jiné výrobky v téže kategorii.

Užití nových technologií v praxi

Dr. Fang Bian, zakladatel a generální ředitel společnosti HIFIMAN Electronics, dobře ví o popularitě modelů řada HE1000, zejména 1000 V2 zůstává jedním z dosud nejprodávanějších modelů. Rád přiznává, že týmové zkušenosti s přepracováním technologií, kterými by rád přivedl svůj audio sortiment ke zvukové dokonalosti, umožnily aplikaci mnoha technických funkcí do skvěle vybavených moderních sluchátek. Budou-li přístupná širšímu publiku z řad milovníků hudby, je pro tuto značku příjemným bonusem a skvělým zhodnocením jejich práce. Díky ergonomickému designu, který pohodlně vyhovuje většině posluchačů, Arya zahrnuje právě takové funkce, jako například patentovaný systém „Window Shade“, který aktivně snižuje odrazy a rozšiřuje zvukovou scénu. Super tenká membrána zaručuje rychlejší odezvu a minimum zkreslení.

Technická specifikace sluchátek

Stejně jako u všech nových produktů HIFIMAN i tento obsahuje 3,5 mm konektory pro sluchátka. Faktem je, že nový design zajišťuje pevné, spolehlivé a dlouhodobé spojení mezi sluchátky a kabelem. Tato 387 g vážící sluchátka jsou funkční ve frekvenčním rozsahu 20 – 35 000 Hz s citlivostí zvuku 91,2 dB a impedancí 41 Ohm.Ukázka


Výrobce HiFiMAN
Typ sluchátek Kolem uší
Měniče Magnetoplanární
Frekvenční odezva od (Hz) 8
Frekvenční odezva do (Hz) 65000
Impedance (Ω) 35
Citlivost (dB) 90
Konektor Jack (6,35 mm)
Barva Černá
Hmotnost (g) 399
Příslušenství 1,5m kabel (6,35mm)
Vaše hodnocení