DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

iFi Hip-DAC

SKU
5060738780082
Hodnocení:
100%
4 390 Kč
Skladem

Nová generace zvuku

Značka iFi je mladou progresívní značkou, která je příslibem skvělého zvuku pro každého. Veřejnosti představila nový kompaktní D/A převodník a sluchátkový zesilovač s vynikajícím potenciálem, unikátním vzhledem a bezchybnou funkčností.

Jak zní verdikt

Lze ho zkoušet a testovat, odhalit jeho rezervy a přezkoumat i jeho mobilitu. Vysoce kvalitní přenosný DAC je v užším výběru převážné většiny zájemců, kteří volí snadný a poutavý zvuk, silnou baterii a jemnou konstrukci, včetně estetické povrchové úpravy. Zajímavý a neotřelý iFi Hip-DAC si může dovolit každý.

Vlastnosti a přednosti

Tento modul akceptuje PCM 32 bit / 384 kHz, DSD256, MQA díky čipu Burr Brown, 3,5 mm i 4,4 mm symetrický výstup, volba zisku a další komfort, který je u iFi běžný. Tento výrobce výrazně dominuje na trhu digitálně-analogových převodníků. Zařízení navržená a vyrobená firemním profi týmem jsou vysoce hodnocena a zároveň se těší velké oblibě ze strany audio klientely. U tohoto modelu se výrobce s odvahou pustil do variace vynikajícího stolního Zen DAC a menší formy, napájené z baterie.

Elegance na prvním místě

Hip-DAC a estetika se spolu přátelí, elegantní a pěkně vyrobená jednotka s extrudovaným benzínově modrým hliníkovým pouzdrem je velká jako balíček karet, načež na první pohled upoutá metalickou úpravou. Povrch je čistý a kovové ovládání hlasitosti, fungující i jako vypínač, působí příjemně tlumeným dojmem. Skvělý vzhled baví, láká a těší oko.

Technické zázemí produktu

Vstup je tvořen zástrčkou USB typu A. Použití této možnosti dovoluje připojit DAC přímo ke kabelu Lightning-to-USB (kabel adaptéru fotoaparátu) společnosti Apple, který je potřeba k použití iPhonu jako zdroje. Tento Apple kabel je však třeba dokoupit zvlášť. Společnost iFi poskytuje krátké kabely, které jsou zakončené buď USB typu A, nebo USB typu C. K dispozici jsou dva výstupy - běžný 3,5 mm konektor pro sluchátka a vyvážená alternativa Pentaconn 4,4 mm. Vyvážený výstup plně využívá podobně konfigurovaných interních obvodů DAC. Baterie 2200 mAh poskytuje interní napájení. Pod nabíjecím portem USB typu C je malá LED kontrolka, která indikuje zbývající rezervu. Plné nabití trvá cca tři hodiny a zajistí 8 až 12 hodin provozu.

Sluchátka a DAC

Tento modul si rozumí s různými sluchátky. Na přední straně DAC je umístěno tlačítko, které mění zesílení interního zesilovače. Z toho důvodu je hledání sluchátek snadné, méně citlivé modely vyžadují zvýšení hlasitosti. Je jasné, že se nemůže rovnat bezdrátové konektivitě Audiolab, která vítězí, pokud jde o přenositelnost. Díky napájení z baterie však iFi zdaleka nevyčerpá žádný telefon nebo notebook tak, jak to dělá většina jiných. Díky všeobecnému hodnocení se zdá být Hip-DAC velmi schopným umělcem s typicky lehkým zvukem iFi. Jeho vyvážená prezentace, která je rafinovaná a bez drsných hran, umožňuje poslouchat cokoli celé hodiny bez pocitu únavy. Na rozdíl od některých starších produktů značky je tato nenáročná povaha DAC spojena s expresivní dynamikou a příjemnou rytmickou přesností.

Shrnutí

Poslouchat hudbu s velkým množstvím údernosti a síly se nabízí samo. Vše je rychlé a probíhá účelově, hbitě, energicky. I na symfonie iFi reaguje prostorným, plynulým a komponovaným ztvárněním. Tento Hip-DAC umí velmi dobře vyjádřit majestátnost a hloubku skladby.
Výrobce iFi
Typ převádění Digitální → Analogový
D/A převodník Burr Brown
Digitální vstup USB-A, USB-C
Analogový výstup Jack (3,5 mm), Pentaconn (4,4 mm)
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Barva Modrá
Šířka (mm) 70
Výška (mm) 14
Hloubka (mm) 102
Hmotnost (kg) 0,125
Vaše hodnocení