iFi Pro iDSD

SKU
5081313081837
Hodnocení:
100%
71 474 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Nová úroveň poslechu

Poměrně mladá je mezi audio matadory britská značka iFi. Svým nadšením a zaměřením na nejnovější trendy i technologie si však postupně získává oblibu audiofilů, kteří hledají pro svoji hudbu a pro svoje prožitky to nejlepší. Na poli High-Fidelity má tedy rozhodně svoje místo, filozofie iFi o mnohém napovídá.

Když DAC je ještě i něco víc

Není cílem jenom poslouchat a bavit se. Když zařízení posune hudbu, filmy a hry do nových výšin, je to vyšší level, po kterém se už posluchač nebude chtít vracet k původním systémům. Přírůstkem do portfolia společnosti iFi je ambiciózní a funkcemi nabitý výkonový konfigurovatelný DAC Pro iDSD. Tato vlajková loď byla testována a její výkon je více, než skvělý. Působivá funkčnost, vyvážený a plynulý přísun způsobuje nečekané zvukové vylepšení. Za ním následují čtyři další řady a nepřeberné množství příslušenství se zaměřením na svět „počítačového audia“.

Konstrukční design a parametry

Designový elegán je 220 mm široký, 63 mm vysoký, 213 mm hluboký a váží téměř 2 kg. Primárně by se tento kompaktní přístroj dal považovat za D/A převodník, který má navíc sluchátkový zesilovač, nebo streamer. Jeho tělo je skladné, designově zvláštní díky originálním prvkům - krycím panelům se zvlněním. V pravé části jsou situovány prořezávané soustředné kruhy kolem skleněného „oka“, pod nímž je ukryta elektronka. Střed čelního panelu je dán kruhovým průřezem s displejem, který poskytuje informace o aktuálně zpracovávaném signálu. Nechybí velký otočný prvek, jímž lze vybrat aktuální vstup. Tlačítko také funguje jako regulace jasu displeje a polarity. Vedle něho je výrazně menší multifunkční prvek, sloužící k volbě aktivního filtru, který dále zajišťuje upsampling či bit-perfect přehrávání a WPS připojení k Wi-Fi.

Konektivita a ovládání

Na pravé straně od displeje je zasazen klasický 6,3 mm sluchátkový výstup s dvojicí 3,5 mm jacků. Levý slouží k single-ended zapojení, jsou-li použity oba, nastane plně symetrické zapojení sluchátek. K výstupům je řazen i 3- polohový přepínač pro volbu zisku 0, 9 nebo 18 dB. Samozřejmostí je velký otočný ovladač hlasitosti. Zadní panel jednotky je zaplněn analogovými výstupy XLR s jedním zakončením i vyváženým, nastavitelnými pro pevný nebo variabilní výstup v závislosti na tom, zda je používán Pro iDSD jako předzesilovač, nebo ne. Je-li užit jako předzesilovač, který napájí dvojici aktivních reproduktorů nebo samostatný výkonový zesilovač, je možno snížit počet boxů systému a současně ušetřit na propojení. iFi Pro iDSD disponuje též malým dálkovým ovládáním, díky kterému je používání jednotky praktičtější. Vstupní digitální část zahrnuje ethernetový konektor a Wi-Fi anténu, umožňující běžné streamování s pomocí AirPlay protokolu nebo aplikace MUZO Player (TIDAL, Spotify). K dispozici je USB port typu B, slot pro microSDHC karty nebo AES/EBU, BNC konektor. K napájení slouží velký externí zdroj 4A / 15V s malou zásuvkou.

Nejdůležitější část

Tím hlavním, mozkem, je hradlové pole (FPGA) s vlastním programováním od iFi, které řídí čtveřici čipů Burr Brown. Ty zpracovávají paralelně osm signálů. Časování zajišťuje technologie Global Master Timing z vlajkové lodi značky AMT. V signálové cestě není žádný aktivní filtr, jenom jednoduchý, plně symetrický filtr třetího řádu. Základní sílu systému propůjčuje 16- jádrový XMOS procesor. Zpracování signálu probíhá v Bit-Perfect režimu. Elektronky General Electric 5670 před výstupem mají své vlastní obvodové řešení, tranzistorová i lampová cesta má k dispozici baterii kondenzátorů ELNA Silmic. Digitální část používá super-kondenzátory ELNA Dynacap s kapacitou 6 600 000 uF.
Výrobce iFi
Počet kanálů Stereo
Analogový výstup RCA (Line), Jack (3,5 mm), Jack (6,35 mm), XLR
D/A převodník Burr Brown
Digitální vstup Koaxiální BNC, Optický, USB-A, USB-B, AES/EBU
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby Spotify, TIDAL
Lokální streamování AirPlay 2
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 210
Výška (mm) 63
Hloubka (mm) 220
Hmotnost (kg) 1,980