iFi Zen Blue V2

SKU
5060738784745
Hodnocení:
100%
5 174 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Designový streamer

Je libo přidat do stereofonního systému připojení Bluetooth? V tom případě stačí dokoupit Zen Blue – vyniká příjemným a bystrým zvukem, digitálními výstupy a působivou sestavou. Jde o jeden z mála Bluetooth přijímačů, který upřednostňuje dobrý zvuk, k tomu je navíc velmi pěkně sestavenou jednotkou, která zabírá méně místa na polici, nežli jedna běžná kniha.

Když se kvalita snoubí s perfektním provedením

Mnozí nečekali tak perfektní hliníkové pouzdro, které je dokončeno v mnohem vyšším standardu, než naznačuje cena. Zen Blue využívá prémiový systém Qualcomm QCC5100 Bluetooth. Namísto interních digitálních analogových převodních schopností Qualcomm však pro lepší výkon převádí digitální datový tok do DAC ESS Sabre. Po převedení na analogový je tento signál veden do vyváženého výstupního stupně, což bývá méně obvyklé. Vývojový tým společnosti se snaží, aby byl Zen co nejvíce vstřícný. Z toho důvodu přijímá širokou škálu kodeků Bluetooth, včetně aptX HD, AAC a Sony LDAC.

Technická specifika a parametry

Zařízení využívá napájení DC 5V, vstupy Bluetooth 5.0 s kodekem AAC, aptX, aptX HD, LDAC, HWA a výstupy optické, koaxiální, audio RCA L / R, 4,4 vyvážený výstup. Frekvenční odezva se pohybuje mezi 20 Hz - 20 kHz. Necelý kilogram (0,8 kg) vážící modul je vyroben o rozměrech 3,5 x 15,8 x 10 cm. Dynamický rozsah činí 109 dB, odstup signálu od šumu je 109 dB. Zkreslení THD je menší, než 0,0015% a výstupní impedance nepřesahuje 50 Ohm. Zařízení má spotřebu energie nižší, než 2,5 W. Přestože je definována křížová kompatibilita mezi typy Bluetooth, iFi se snaží co nejlépe využít každý signál, který Zen přijímá. Zařízení nabízí stereofonní RCA, ale také vyvážený analogový výstup Pentaconn 4,4 mm, stejně jako i optické a koaxiální digitální alternativy. Zadní panel skrývá malý přepínač, který umožňuje přepínat mezi analogovým a digitálním výstupem.

Funkčnost a technologie

Výrobce se netají modernizací a vývojovými technologiemi. Texas Instruments jsou nízko-šumové integrované obvody s velkou šířkou pásma jednoty, velmi nízkou hlučností a zkreslením, vysokým výkonem měniče, poměry společného režimu a odmítnutí napájení nad 100 dB, rozsáhlé šířky pásma maximálního a výkyvného výstupu, vysoké rychlosti přeběhu. Implementace iFi Bluetooth nepoužívá standardní SOC (System On a Chip), ale kombinaci kvalitních prvků. Čip Qualcomm směruje surový digitální signál Bluetooth na specializovaný čip Sabre DAC, aby mohl být převeden signál z digitálního na analogový. Byť nevelké chvění je eliminováno díky firemnímu GMT femto-přesnému hodinovému systému. Výrobce užil diskrétní čipovou sadu ESS Sabre Hyperstream DAC s eliminátorem chvění v časové doméně, diskrétním oscilátorem a dynamickým rozsahem 112 dB, což se zajisté bude líbit všem náročným audiofilům.

Přednosti

Integrovaný operační zesilovač řady OV je bonusem. Tato špičková součást přispívá k velmi nízkému šumu, malému zkreslení (0,0001%) a dostatečné šířce pásma. Kondenzátory TDK C0G zase kvitují vysokou stabilitu a nízké ztráty pro aplikace rezonančních obvodů. Uvedení do provozu trvá velmi krátce. Stačí nasadit našroubovanou anténu Bluetooth, připojit 5V napájecí zdroj a spárovat se zařízením Bluetooth. Také je možné se bez problémů připojit k iPhone X i Apple MacBook Pro. S iFi přichází na audio trh dynamičtější variace a výraz, pocit otevřenosti nahrávek a příjemná stabilita zvukové scény.


Výrobce iFi
Typ převádění Digitální → Analogový
D/A převodník ESS Sabre Hyperstream DAC s eliminátorem chvění v časové doméně
Digitální výstup Koaxiální RCA, Optický
Analogový výstup RCA (Line), Pentaconn (4,4 mm)
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Odstup signál / šum (dB) 109
THD+N (%) <0,0015
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek AAC, aptX®, aptX® Low Latency, aptX® HD, LDAC
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 160
Výška (mm) 35
Hloubka (mm) 107
Hmotnost (kg) 0,8
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)