Indiana Line Diva 660

SKU
8025094000318
-10%
Hodnocení:
100%
Akční cena 39 990 Kč Běžná cena 44 490 Kč
Skladem

Referenční 3-pásmová sloupová reprosoustava

  • Výškový reproduktor s technologií FLOAT a RVT - Radial Venting Technology: Celý výškový reproduktor za pomoci radiálně řízeného odvětrávání je oddělen pomocí gumového antivibračního pouzdra pro zamezení přenosu vibrací skříně na samotný výškový reproduktor
  • Nekompromisně kvalitní středobasový reproduktor s membránou Curv™ od Propex Gronau
  • 2 x 180 mm basový měnič
  • 140 mm středobasový měnič -  Curv™ membrána
  • 26 mm výškový měnič - hedvábná kalota
  • Integrované antivibrační hliníkové podstavce v sadě
  • Cena za pár

 

Italská značka s tradicí

V roce 1977 založil Eugenio Musso společnost, která dnes patří mezi nejvýznamnější výrobce reproduktorových soustav pro domácí audio. Nyní je Indiana Line součástí společnosti Coral Electronic, která mimo jiné vyrábí prvotřídní koaxiální i komponentní reproduktory do aut. Dostupnost nejlepších designových studií, moderních technologií, továren a laboratoří je pro rozvoj značky Indiana Line klíčová. 

 

Výjimečný design i zvuk

Reprosoustavy Indiana Line jsou výjimečné nejenom excelentním designem a klavírními povrchovými úpravami, ale také přirozeným, živým, temperamentním zvukem s detaily a podáním prostoru. Výrobce velmi pečlivě přistupuje k vývoji a volbě jednotlivých komponentů, včetně měničů, které používá výhradně vlastní. Referenční 3- pásmová sloupová reprosoustava se spodním bass-reflexem v černém klavírním laku, mimořádném provedením a s kvalitním zvukem nese název DIVA 660.

Série reproduktorů DIVA
Hlavním posláním bylo vytvořit výjimečnou řadu reprosoustav, převyšující svou vlastní cenovou kategorii. V sérii DIVA se nabízejí produkty za fantastickou cenu ve srovnání s nejlepšími výrobky konkurence, navíc oslovují co nejširší okruh posluchačů. Reprosoustavy řady DIVA vynikají přirozeností, rychlou a extrémně přesnou pulzní odezvou s teplými a bohatými basy.

Užité technologie

Vysoký reproduktor DIVA 660 spojuje pozoruhodnou definici a přirozenost reprodukovaného hlasu s širokým a čistým nízkofrekvenčním rozšířením. Dvojice 180 mm basových kuželů je vyrobena z celulózy, zatímco střední membrána je vyrobena z tuhého, lehkého, tlumícího materiálu CURV. Tento materiál je vytvořen unikátní a náročnou technologií z 100% polypropylenových zrnek, která jsou vmíchána do tenké vrstvy polypropylenu. Postup je složitější, ale výsledkem je vrstva roztažené a tkané textilie polypropylenu s vynikajícími vlastnostmi. Koš reproduktoru je vyroben z hliníku pod vysokým tlakem pro maximální chlazení cívky. Reproduktor pohání velký silný magnet. Výškový reproduktor je instalován přes měkkou pryžovou oddělovací skořepinu, díky které je plovoucí. Pro účinné oddělení od podlahy má kabinet hliníkové tlakové odlitky s pryžovými anti-vibračními podložkami.

Specifika a technická data

Včetně nohou 950 mm vysoké sloupy jsou 230 mm široké, 300 mm hluboké, každý váží 17,2 kg.  Pracují ve frekvenční odezvě 35 – 22 000 Hz s dělící frekvencí 300 / 2800 Hz. Kromě dvou 180 mm basových reproduktorů, 140 mm středo-basového reproduktoru a 26 mm kupolového tweeteru je soustava vybavena svorkami pro bi-wiring a bi-amping propojení. Výrobce doporučuje zesilovač s výkonem 30 - 170 W. Impedance je 4 – 8 Ohm, akustická citlivost dosahuje 92 dB při 2,83 V / 1m. Výškový reproduktor je vyroben za pomoci technologií FLOAT a RVT (Radial Venting Technology).
Celý výškový reproduktor za pomoci radiálně řízeného odvětrávání je oddělen pomocí gumového anti-vibračního pouzdra a tak zamezuje přenosu vibrací skříně na samotný výškový reproduktor.

Neunavující, dlouhý poslech

Středně velké sloupové reproduktory oslovují přesně tu klientelu, která vyžaduje kvalitu zpracování, ale hlavně přirozený a neúnavný zvuk po dlouhé hodiny poslechu. Reprosoustavy disponují inovativním bass-reflexem a jeho vyzařováním ve spodní části reproduktorů. Tento zcela nový systém má zajistit dostatečnou rychlost, artikulaci a rozšíření nízkých frekvencí bez nežádoucích vibrací a tak zaručit maximální izolaci od země. Dovnitř sloupů designéři zasadili několik speciálně navržených přepážek a výztuh, které posílí celou konstrukci. Jejich přesné rozmístění poskytuje mimořádnou tuhost a napomáhá eliminaci stojatých vln.  

Výrobce Indiana Live
Počet pásem 3
Měniče Basový měnič: 2 x 180 mm
Středobasový měnič: 140 mm - Curv™ membrána
Výškový měnič: 26 mm hedvábná kalota
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 35
Frekvenční odezva do (Hz) 22000
Dělící frekvence (Hz) 300/2800
Impedance (Ω) 4 - 8
Citlivost (dB) 92
Minimální vstupní výkon (W) 30
Maximální vstupní výkon (W) 170
Barva Černá
Šířka (mm) 230
Výška (mm) 950
Hloubka (mm) 300
Hmotnost (kg) 17,2
Příslušenství Integrované antivibrační hliníkové podstavce
Vaše hodnocení