Indiana Line Tesi 661 - Černá

SKU
8025094012083
-10%
Hodnocení:
100%
Akční cena 22 490 Kč Běžná cena 24 990 Kč
Skladem
Cena za pár

3-pásmové sloupové reprosoustavy

  • Technologie a basový reproduktor z referenční řady DIVA
  • Atraktivní zvuk, který má oporu v živých hlubších basech
  • Čisté výšky kvůli kmitočtovému vyvážení vystupují mírně do popředí
  • Výškový reproduktor s hedvábnou kalotou
  • Středobasový a basový reproduktor vyroben z polypropylenového materiálu
  • Reprosoustavy disponují spodním bassreflexem, odstup od stěny tak může být i minimální
  • Integrované antivibrační hliníkové podstavce
  • Vyrobeny v Itálii

 

Made in Italy

Audio produkty, díky nimž lze šířit emoce, jsou posluchači velice vítány. Italská srdečnost je známa již z legendárních průmyslových značek, jako například Ferrari, Maserati, Armani, Gucci, Prada, De´Longhi a dalších. V audio průmyslu tomu není jinak, jednou z nejstarších italských značek je značka Indiana Line, která byla založena v roce 1977, a která je součástí společnosti Coral Electronic.

 

Výjimečná a luxusní série

Reprosoustavy Indiana Line jsou výjimečné nejen svým luxusním designem, spočívajícím v klavírním laku, ale především zcela přirozeným, živým, temperamentním zvukem, jenž je bohatý na jednotlivé detaily i prostor. Produktové portfolio série Tesi upřednostňuje jisté znaky – samozřejmostí je vysoké rozlišení, pravdivá reprodukce hlasu, ve spojení s rychlou přesnou reakcí. Tweetery disponují lehkými hedvábnými kopulemi, silnými neodymovými magnety a exkluzívní zadní rezonanční komorou. Středo-basové reproduktory jsou vyztuženy a vybaveny polypropylenovými kužely a centrální fázovou zástrčkou pro zlepšení středofrekvenční disperze.  Soustava Tesi 661 je vysokým hráčem, široce rozptylujícím zvuk do éteru.

 

Po indiánské stezce

Indiana Line Tesi 661 jsou 3- pásmové sloupové, respektive podlahové reproduktory s bass-reflexem a specifickým vzhledem i projevem. Pro zajištění účinného oddělení od podlahy jsou hliníkové tlakové odlitky opatřeny pryžovými anti-vibračními podložkami. Co je na nich pozoruhodné? Jistě dynamická kapacita, ale i nízké frekvence nebo celé spektrum designových povrchových úprav. Klient si může vybrat z provedení ve světle ořechovém vzoru či vzhledu černého dubu, a snadno je pak umístit v prostoru. Tento model série Tesi jako jediný využívá technologie a bas reproduktor referenční řady DIVA.

 

Zvuk, který umí potěšit

Skvěle provedené reproduktory umí posluchače potěšit jak atraktivním vzhledem, tak i specifickým zvukem. Mají  oporu v živých, hlubších basech, které se v této kategorii zjevují nepříliš často. Čisté a působivé výšky vystupují kvůli kmitočtovému vyvážení mírně do popředí, ale nikde není ani sebemenší náznak agresivity. Připočteme-li velmi dobře prokreslené střední pásmo a slušně zobrazený prostor, je na první pohled jasné, že podlahový set není vybíravý, co se týká hudebních žánrů. Ba naopak, představuje velmi dobrou volbu.

 

Charakteristika

Všechny měniče jsou navrženy a vyvinuty profesionály ze společnosti Indiana Line. V modelech Tesi reprodukci vysokých kmitočtů zajišťuje výškový reproduktoru s měkkou a velmi lehkou hedvábnou kalotou o průměru 26 mm. Je dána přirozeným projevem a vynikající směrovou charakteristikou. Reprosoustavy jsou vybaveny anti-vibračními nožičkami. Kopule je vyrobena z velmi lehkého hedvábí,  pohyb obstarává silný magnet ze slitiny neodymu, železa a bóru. Vlastní měnič je situován v plastovém anti-vibračním pouzdru. Toto pouzdro maximálně eliminuje přenášené vibrace skříně a řídí odvětrávání, vzniklá emisí kopule, což může být způsobeno možným akustickým pohybem membrány.

 

Specifika a parametry

Třícestný systém s bass-reflexem disponuje středo-basovými a basovými reproduktory o průměru 160 mm, které jsou vyrobeny z polypropylenového materiálu. Do něho se vstřikuje horká slída v kroku lisování. Výsledným efektem je lehký, tuhý a dobře tlumící materiál. Vyzařování je optimalizováno pevným (jemně pogumovaným) fázovým difuzorem. Výškový 26 mm kupolový reproduktor je uchycen čtyřmi vruty, ostatní reproduktorové měniče dokonce šesti vruty. K zařízení patří integrované anti-vibrační hliníkové podstavce, konce jsou opatřeny velmi silnou anti-vibrační gumou. Nabízí se Bi-wiring i Bi-Amping zapojení. Každý kus váží přes 14 kg a je dán rozměry 220 x 925 x 300 mm. Frekvenční rozsah činí 35 – 22 000 Hz, s dělícím kmitočtem 400 / 3000 Hz. Akustická citlivost dosahuje 92 dB / 2,83 V / 1 m.

 

Ukázka

Výrobce Indiana Live
Počet pásem 3
Měniče Basový měnič: 2 x 160 mm, Středobasový měnič: 160 mm
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 35
Frekvenční odezva do (Hz) 22000
Dělící frekvence (Hz) 400/3000
Impedance (Ω) 4 - 8
Citlivost (dB) 92
Minimální vstupní výkon (W) 30
Maximální vstupní výkon (W) 150
Barva Černá
Šířka (mm) 180
Výška (mm) 925
Hloubka (mm) 300
Hmotnost (kg) 14,1
Vaše hodnocení