DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Jamo D 590 SE

SKU
D590SEBPAR
-6%
Hodnocení:
100%
Akční cena 33 990 Kč Běžná cena 35 990 Kč
Skladem
Cena za pár

Po předchozí domluvě lze slyšet u nás ve studiu ve Zlíně, Na Slanici 444. Vždy je potřeba se objednat dopředu. Prostřednictvím mailu info@l-e.cz nebo na tel. čísle +420 721 123 123

50th Anniversary Edition

  • Přepracovaný prémiový povrch
  • Tkané tvídové mřížky
  • Laserem opracované logo
  • Vyroční plaketa z broušeného hliníku
  • Legendární akustický přednes originálního modelu
  • Luxusní provedení podtrhují zlacené terminály
  • Dynamický zvuk daný třípásmovou konstrukcí s 203mm basovým měničem vyzařujícím speciálním portem mezi soklem a ozvučnicí
  • Výškový měnič s měkkou kalotou a technologií WaveGuide.

 

Užitečný nábytek

Podlahové audio komponenty vykazují téměř vždy kvalitní truhlářství a designové povrchové úpravy. Pokročilé technologie z nich pomáhají učinit nádherný nábytek, jehož výjimečnou akustiku předčí pouze jejich vizuální dojem. Ze své podstaty se stávají znatelnou součástí každé místnosti. Právě z tohoto důvodu jsou podlahové reproduktory JAMO navrženy tak, aby dekor jakékoli místnosti pozvedly, místo aby jí v čemkoli ubraly.

 

Výjimečný skandinávský zvuk

Na trhu s elektronikou mají významné postavení produkty značky JAMO. Skandinávské kořeny designu a zaměření na moderní minimalistický životní styl dává těmto věžím punc exkluzivity. Sloupy D 590 jsou moderní a stylové, s úžasným zvukem.

 

Využití sloupové architektury

Tyto reproduktory lze použít samostatně k vytvoření dokonalého stereofonního systému pro individuální poslech. Přidáním dalších reproduktorů JAMO se mohou stát součástí systému domácího kina, který vypadá stejně dobře, jako zní.

 

Konstrukční charakter

Laik může jejich konstrukci popsat velmi snadno několika slovy: je racionální, moderní, zásadní. Jde o štíhlé sloupy se zakulacenými boky a úzkou zadní stěnou. Jsou vyrobené z klasických MDF profilů a posazené na bytelném podstavci. Primární koncept vychází z toho, že na přední straně zůstává zapuštěná krycí mřížka s pohledným tkaným vzorem a pruhem, umístěným zhruba ve dvou třetinách výšky nad podlahou. Vizáž tak působí čistě a moderně, vysoký profil a tvarování dobře skrývá ne úplně drobný rozměr skříní, které se pyšní výškou 1060 mm, šířkou 261 mm a hloubkou 390 mm. Mohutný modul podtrhuje hmotnost 25,8 kg. Zadní panel je vlastně čistou černou plochou, v níž je dole usazena tvarovaná vanička s dvěma páry terminálů, umožňujících dvoupásmové připojení. V horní části je rozevřený poměrně výrazný nátrubek bass-reflexu.

 

Přednosti a vlastnosti sloupů

Zvukovou scénu ovlivňuje maximální těsnost čelní desky, která má ale zároveň obrovský vnitřní objem, nezbytný pro 200 mm basový reproduktor, namontovaný ve spodní části. Boční konvexní stěny jsou uvnitř vyztuženy. Měkký 25 mm výškový reproduktor a dva středové měniče s pravými difuzéry z moderního tkaného kompozitu jsou instalovány za pomoci systému D'Appolito. Absolutní dynamika těchto systémů je srovnatelná se skutečnou úrovní koncertů, přičemž neztrácí muzikálnost ani při vysoké hlasitosti. Hudební rovnováha se mírně posouvá směrem ke středním a vysokým frekvencím, takže zvuk je optimističtější než obvykle. Zároveň scéna vykazuje skutečnou hloubku. S basy je to obdobné - reproduktorové systémy pracují s adekvátní linearitou a snadno vstupují do infračerveného pásma, kam se nemusí dostat každý subwoofer. Kvalita basů ale dominuje – basová barevnost je mírně zkreslená a struktura je nezměněna. Mají všechny předpoklady pro detailní a harmonické rozlišení, nuance výkonu jsou rozpoznatelné a jasně rozlišitelné. Může se stát, že horní pásmo bude příliš melodické, avšak žádné nuance nezmizí.

 

Specifika a upřesnění

Audio systém funguje díky měničům. V tomto 3- cestném bass-reflexním systému nesmí chybět dvojice 127 mm středo-pásmových reproduktorů, nejvyšší tóny vyzařuje klasická měkká kopule o průměru 25 mm, kdežto basový měnič má průměr membrány 203 mm. Dosahuje dlouhodobého výkonu o 200 W, krátkodobě 280 W. Frekvenční odezva pracuje v rozsahu 35 – 20 000 Hz, +/- 3dB, s impedancí 4 Ohm a zvukovou citlivostí 90 dB. Vstupy jsou tvořeny pozlacenými bi-elektroinstalačními svorkami. 

Výrobce Jamo
Počet pásem 3
Měniče Vysokotónový reproduktor: 25mm Středobasové reproduktory: 2 x 127mm Basový reproduktor: 203mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 35
Frekvenční odezva do (Hz) 20000 (+/-3dB))
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 90
Barva Černá
Šířka (mm) 261
Výška (mm) 1060
Hloubka (mm) 390
Hmotnost (kg) 25,8
Vaše hodnocení