Vážení zákazníci, dne 28. 2. 2020 bude studio ve Zlíně zavřeno z důvodu návštěvy výstavy Audio Video Show v Praze. Děkujeme za pochopení.

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
JBL Arena 180
JBL Arena 180 JBL Arena 180 JBL Arena 180 JBL Arena 180 JBL Arena 180 JBL Arena 180

JBL Arena 180

16 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

16 990 Kč

Popis

Nejlépe se vyjímají se svými spoluhráči na scéně pod názvem Arena. Pod záštitou americké JBL si postupně získává zvuk duo sloupových reproduktorů výrazných kvalit a ještě výraznějšího vzhledu, dokonce s možností volby provedení. Interiéru, který si žádá optimální ozvučení, který chce být neformální a esteticky podtržený, což moderní designová složka v této sérii rozhodně umí zařídit, bude velice slušet.

 

Dopřejte jim prostor

Umístěné v malé místnosti, nedostatečném prostoru nebo nevyhovujícím prostředí nevydají ze sebe zdaleka svůj veškerý potenciál a schopnosti. V prostoru, kde budou splněny podmínky rozestavení reproduktorů, k nimž náleží také správné vzdálenosti a úhly, které pomyslně svírá posluchač s nastavenou aparaturou, je akustické hledisko ve svém konečném důsledku základním atributem. V interiéru se tento typ vyjímá naprosto unikátně a elegantně, je synonymem současného stylu, hraničícího až s nadčasovým fenoménem. Mladá generace ocení mistrné linie novodobého pečlivého a propracovaného dezénu.

 

Skvělý studiový monitoring

Dvoupásmový systém podlahových reproduktorových soustav má hned několik kladů. Vychází z unikátních M2 Master Reference monitorů, přičemž výkonová hranice reproduktorů značky JBL je typickým a charakteristickým rysem její veškeré produkce. V ozvučné skříni se nachází moderně navržené měniče – 178 mm polycelulózový nízkofrekvenční reproduktor je zastoupen hned dvakrát, v technologii High Definition Imaging (HDI) je zpracován inovativní vlnovod, a spolu s 25 mm výškovým měničem s jemným potahem kupole se starají o precizní, vyvážený prostorový zvuk. Pokrok ve vývoji monitorů se u JBL společnosti po celá desetiletí nezastavil ani na vteřinu, proto výsledky jsou viditelné ve špičkově provedených modelech, které dokáží svým výkonem uspokojit i tu nejnáročnější audiofilskou klientelu.

 

Co by mělo zajímat každého klienta

Kromě vzhledu, kvality a ceny je to samozřejmě i technologická dokumentace, která přiblíží potencionálnímu zájemci každý výrobek tak, aby si mohl udělat ten správný obrázek o jeho kvalitách. Neopomenuta by měla být technologie bassreflexového výstupu do zadní stěny skříně, jenž ruku v ruce s basovými měniči reprodukuje střední pásmo, kdežto výškové efekty, čistotu i jejich přesnost zpracovává tweeter. Celkové frekvenční pásmo činí 39 – 40 000 Hz. Výkon zesilovače by měl mít dispozice 20 – 225 W. Dalším údajem, jenž specifikuje tento model, je akustická citlivost – 88 dB a nominální impedance – 8 Ohm.

 

Vzhled, provedení a celkový dojem

Technické údaje o velikosti sloupového reproduktoru hovoří o 1 086 mm vysokém, 217 mm širokém a 314 mm hlubokém kabinetu, který je vyroben z pevných a tuhých MDF profilů. Výrobní systém, včetně dodávaných hrotů, napomáhá stabilitě, minimální rezonanci a šumu. Designovým prvkem jsou účelné mřížky, logo výrobku a broušené kovové lišty. Povrchové provedení se nabízí v barvě bílého nebo černého dřeva, což dává zájemci možnost výběru pro sladění v daném interiéru. Podlahový set vypadá moderně a beze zbytku splňuje nároky na současný styl. Novodobé technologické modifikace tak staví Arena 180 mezi špičkové výrobky, které svojí značce dělají dobré jméno. Na trhu s elektronikou se objevuje celá řada komponentů rozmanitých značek, přesto však v čele pelotonu zvučných jmen se již nějakou dobu drží inženýrská základna z JBL. Jejich preciznost a jasný filozofický směr, potažmo i záměr, je poplatný poptávce mladé generace. Při užívání sloupových monitorů či při začlenění tohoto modelu do komplexní řady ideální pro kino systémy je jejich cíl jednoznačný a také splněný.

 

Technické parametry:

 • Doporučený výkon zesilovače: 20 – 225 W
 • Frekvenční odezva: 39 Hz − 40 kHz
 • Citlivost: 88 dB
 • Nominální impedance: 8 ohmů
 • Hraniční frekvence: 2.1 kHz − 18 dB/oktáva
 • Typ ozvučnice: Bass-reflex prostřednictvím dozadu proudícího otvoru
 • Rozměry (V x Š x H): 1086 mm x 217 mm x 314 mm
 • Hmotnost: 15.2 kg
 • Cena za pár

 

​Obsah balení:

 • JBL Arena 180
 • Návod na obsluhu
 • Hroty pro použití na koberci


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den,
chtěl bych si koupit repro https://www.l-e.cz/jbl-arena-180 a chci se zeptat, zdali balení obsahuje veškeré nutné kabely, nebo je nutné kabely objednat zvlášť?
Dále bych potřeboval poradit, vybírám i reciever, prozatím mám vybraný tento https://www.l-e.cz/yamaha-htr-4069 , rád bych se zeptal, zdali je tento reciever dobrou volnou a jestli bude k tomu repru kompatibilní?

Děkuji za odpověd
Krajča
7


Recenze

Zákaznické recenze

Kulíšek
19.11.2019

Vynikající

Dlouho jsem váhal nad koupí a udělal jsem dobře hrajou perfektně čistě a basy to je pohádka.

Zdeněk Zázvorka
27.10.2018

Perfekt

Vyměnil jsem Jamo za kompletní sadu JBL Arena 9.2 a jsem nadšený.

Lubo
21.11.2017

Opravdu perfektní, ve své cenové kategorii.

Reprobedny se konečně zahrály. Doporučená doba je kolem 200 hodin provozu na menší hlasitost. Zvuk je lepší a lepší. Od vážné hudby, po rock, folk., film. Zvuk je nyní dynamický, přirozený bez známek umělého vylepšení. Měl jsem i Klipsch, ale tohle je daleko barevnější a přirozenější zvuk, aniž by vás nějak obtěžoval. Ve své cenové kategorii nemají konkurenci a mohly by hravě konkurovat daleko dražším repro. Vzhled je také takový nenucený, až nenápadný a přesto luxusní. Zaujmou každého hned na první pohled a to nemluvím o tom, když je uslyší hrát. Opravdu mohutné basy, pokud jsou vyžadovány. U filmů pokud máte jen tyto dvě bedny po stranách, zvuk i přesto vychází před televizí. Nevím jak toho docílili, ale je to naprosto perfektní.

Lubo11
11.09.2017

Naprosto perfektní

Před časem jsem prodal JBL ES80, které mi byly doporučeny p.Čalou a jako adekvátní náhrada mi byly nabídnuty 180 Arena. Reprobedny nedosahují rozměry původních 80's ,ale co se zvuku týká, je dokonce přesahují. Mohutné basy se střídají s čistými výškami a takříkajíc ,rozbitá sklenice, se vám rozsype po celé místnosti. Není nutný basový reproduktor, reprobedny mají víc než dost basového přednesu, který jde navíc ještě navýšit přes nastavení receiveru (Yamaha 481 D) Doporučuji ještě zadní repro Arena pro sestavu 5.0. Budete naprosto pohlceni filmem, či poslechem hudby.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: JBL Arena 180

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce JBL
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 39 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 40000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 88 dB
Šířka (mm) 217 mm
Výška (mm) 1086 mm
Hloubka (mm) 314 mm
Hmotnost (kg) 15,2 kg