CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
JBL Studio 235C
JBL Studio 235C JBL Studio 235C JBL Studio 235C JBL Studio 235C

JBL Studio 235C

8 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Tento středový reproduktor je dvou a půl pásmový, a disponuje dvojitými měniči. Patří do studiové série americké progresivní společnosti JBL a spolu s dalšími moduly setu Studio umí zajistit velice přesný akustický výstup. Centr je právě tím, co je potřeba v soustavě doplnit, neboť potom lze teprve jednoznačně konstatovat, že zvuk komplexně vyplní prostor a k uším posluchače se donese precizní projekce téměř neslýchaných kvalit.

Tradice společnosti JBL

Ten, kdo dosud nepoznal JBL, by měl začít pátrat, proč zrovna tahle značka centru je pro audiofila to nejlepší. Historické kořeny tradiční americké společnosti sahají až do minulého století, kdy zhruba v jeho polovině velmi podnikavý a hloubavý pan J. B. Lansing sestrojil na půdě své manufaktury první model. Od té doby JBL prošla letitými zkušenostmi a umožnila použít ve výrobě všechny výsledky, které znamenaly řešení i průlom ve výzkumu a produkci reproduktorové techniky.

Průkopníci na akustickém poli

Celá řada výrobků a elementů JBL, včetně technologií, jsou díky práci, píli a testování inženýrského týmu společnosti již v povědomí veřejnosti. Mnozí již vědí o maximálním zatížení reproduktorů, u kterých je využito aktivity zesilovače, načež je směrována na zvukový výkon a obraz. Platí, že zároveň nedochází k přetížení. Výsledný zvuk je realistický, zkreslení minimální a frekvenční odezva více než dostatečná – tyto klady jsou poznávacím znamením JBL produktů.  Podobně jsou konstruované řady sloupcových, regálových, středových a surround reproduktorů, jakožto i subwoofery, sestavy reproduktorů, AV receivery, sety pro domácí kino, multimediální reproduktory, také veškeré komponenty k počítačům, sluchátka a další.

Postavení středového reproduktoru

Centrální reproduktorová skříň je v sestavě reproduktorů prioritním modelem, bez něhož by nebyla hudba barevná, široce prostorná a tvárná. Řečeno slovy znalce i amatéra: „Centr je na to, aby byl v centru akustického dění“, je-li efektivně vyladěný, správně umístěný i používaný. Konstrukční danosti vyplývají z využití kvalitního a pevného materiálu, který zaručí eliminaci rezonancí a šumů.

Prostorový zvuk, jak má být

Současná domácí kina jsou dostupnou alternativou pro rozšíření zvukových schopností a možností v interiéru, momentální trh má bohatou nabídku značek a produktů. Pevný, robustní a stabilní reproduktor o hmotnosti necelých 12 kg, s rozměry195 x 645 x 249 mm je vybaven profesionálně vyvedenou ozvučnicí se dvěma 165 mm PolyPlas nízkofrekvenčními měniči, včetně 25 mm CMMD Lite výškovým měničem, který je typický inovací v podobě horn designu High Definition Imaging - HDI.

Čisté vokály, přísné basy

S centrem Studio 235C lze jednoduše obsadit frekvenční pásmo od 55 do 22 000 Hz, doporučeno je zesílení s výkonem 20 – 150 W. Plných 91 decibelů je stropem akustické citlivosti, impedance činí klasicky 8 Ohm. K dobru je nutno přičíst ještě slipstreamový basový port, vyvedený dozadu a konektory k připojení. Elegance i uhlazený design je dalším kladem tohoto modulu, takže audiofil možná na první pohled nepozná, co je víc. Díky všem technickým parametrům a jejich souhře se jedná o reproduktorovou soustavu s dvojnásobným efektem a skutečně reálným zvukem, která si nezadá s produktem zvučnějšího jména. Poté už je jenom na potencionálním uživateli, který má možnost výběru – poslechnout si výsledný zvukový model může být přece příjemnou zábavou, která se navíc vyplatí!

Technické parametry

 • Typ: 2.5-pásmový centrální reproduktor s duálními 165mm měniči
 • Měniče: Duální 165 mm PolyPlas nízkofrekvenční měniče
 • High Definition Imaging (HDI) horn dizajn - 25 mm CMMD® Lite vysokofrekvenční kupole
 • Doporučaný výkon zesilovače: 20 – 150 W
 • Frekvenční odezva: 55 Hz – 22 kHz
 • Citlivost: 91 dB
 • Impedance: 8 ohmů
 • Slipstream dozadu směřující basový port
 • Pozlacené připojovací reproduktorové konektory
 • Rozměry (V x Š x H): 195 mm x 645 mm x 249 mm
 • Hmotnost: 11.9 kg

Obsah balení:

- JBL® Studio 235C, 2.5-pásmový centrální reproduktor
- Návod na obsluhu
- Gumové podložky x 4Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: JBL Studio 235C

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce JBL
Počet pásem 2,5
Frekvenční odezva od (Hz) 55 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 22.000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 91 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 645 mm
Výška (mm) 195 mm
Hloubka (mm) 249 mm
Hmotnost (kg) 11,9 kg