JBL Tour One - Černá

SKU
6925281981654
7 990 Kč
Skladem

Vydejte se s nimi kamkoliv, nadlouho budou dobrým společníkem. Znamenají komfort – a navíc jsou zcela bez kabelů.


Skvělá konstrukce, ušlechtilý zvuk

Sluchátka JBL rozhodně nepřehlédnete - ve své třídě hrají prim. Nechybí jim energická prezentace, spolehlivé dotykové ovládání, mají šmrnc díky elegantní konstrukci a povrchové úpravě. Na první pohled jsou minimalistická a monochromatická. Náušníky Tour One (i jejich protějšek, model do uší Tour Pro+ ) jsou určeny obchodním profesionálům. Jde o bezdrátová sluchátka s potlačením hluku a až 50 hodinami přehrávání, to celé na jedno nabití a s přístupem k virtuálním hlasovým asistentům Amazonu a Google.

Představení začíná

JBL představuje sérii dvou silných sluchátek Tour, přičemž americký zvukový gigant to myslí úplně vážně. Nejsou levná, ale skutečně stojí za to si je nasadit na uši a vychutnávat krásu špičkového zvuku. Nejlepší Bluetooth sluchátka s potlačením hluku nemusí nabízet jenom Sony, Bose nebo Sennheiser, i když konkurence je velká. Do karet však Tour One hraje bezprecedentní stavba a pohodlí, které poskytuje svým uživatelům. První viditelná věc je prémiové, prvotřídně tvarované černé cestovní pouzdro s užitečným zapínáním na zip. Náušníky se mohou otáčet o 90 stupňů, aby mohly ležet naplocho, přičemž levý je skloněný směrem k hlavovému pásku. Tímto způsobem lze sluchátka pohodlně přenášet. Ušlechtilá umělá kůže a horní části čelenky vypadají mnohem dražší a evokují studiová sluchátka over-ear. Vyvedení v černém plastu je pohledné, nechybí odolný rám. Kovový prodlužovací pásek uvnitř čelenky ukazuje leptané linie, sluchátka lze prodloužit rovnoměrně na každé straně. Nejsou sice esteticky nejoriginálnější, ale mají vysoký standard povrchové úpravy.

Sympatické vlastnosti a vybavení

Velkým plus je výdrž sluchátek. Baterie je aktivní až 25 hodin (ANC zapnuto) až 50 hodin (ANC vypnuto). Ovladače jsou poměrně objemné, mají průměr 40 mm, přitom set váží 268 g. Ke skvělé výbavě patří Bluetooth 5.0, funkce TalkThru, Ambient Aware a Adaptive Noise Cancellation – každodenní profily ANC s detekcí nositele. Při použití je upínací síla téměř dokonalá a dobře vyvážená, sluchátka zůstanou během poslouchání na místě. Tour One tvoří oválné, mírně nakloněné náušníky a 4- mikrofonové pole pro přijímání hovorů. Pravé sluchátko má na zadním okraji mušle integrován vypínač napájení - párování a ovládání fyzické hlasitosti je blízko krku. Horní povrch tohoto náušníku je citlivý na dotyk a rychle reaguje pípnutím pro zastavení přehrávání, spuštění, přeskočení skladeb či procházení profilů ovládání okolního zvuku dlouhým stisknutím. Levý náušník má tlačítko, které lze přizpůsobit pro přístup k Alexa nebo Google Assistant.

Co zaujme uživatele

Kromě dlouhotrvajícího provozu a funkcí potlačení hluku funguje také rychlé nabíjení. Za dvě hodiny přehrávání postačí rychlé 10- minutové nabití výstupem u zásuvky (přes USB-C na levém sluchátku). Připojení umožňuje 2,5 mm jack na pravém sluchátku a dodaný kabel 2,5 mm až 3,5 mm. Využít lze také kartu Ambient Sound Control, včetně profilů Ambient Aware nebo TalkThru, i novou kartu Smart Audio and Video. Výběrem jednoho ze tří profilů na této kartě výrobce dovoluje optimalizovat připojení Bluetooth pro normální poslech a přepínat kvalitu v „režimu hudby“ do „režimu videa“ s nízkou latencí.

Shrnutí

V těchto sluchátkách společnost nabízí novou a přesvědčivou sadu funkcí ve snaze stát se skutečným hráčem v sektoru sluchátek s potlačením hluku přes uši. Rozšíření jejich schopností spočívá v možnosti získat i další funkce a tedy i lepší kvalitu zvuku.

Ukázka:

Výrobce JBL
Typ sluchátek Kolem uší
Konstrukce Uzavřené
Měniče Dynamické
Průměr měniče (mm) 40
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Impedance (Ω) 32
Citlivost (dB) 95
Hlasový asistent Amazon Alexa, Google Assistant
Aktivní potlačení hluku (ANC)
Bezdrátový přenos Bluetooth
Nadstandardní BT kodek AAC, aptX™
Dosah signálu (m) 10
NFC
Výdrž baterie (hod.) 50
Vydrž baterie - ANC + Bluetooth (hod.) 50
Výdrž baterie - ANC + drátový přenos (hod.) 50
Mikrofon Handsfree
Konektor Jack (3,5 mm), USB-C
Barva Černá
Hmotnost (g) 268
Příslušenství Pouzdro, USB-C kabel, audio kabel, adaptér do letadla
Vaše hodnocení