DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

KEF LS50 - Černý lesk

SKU
SP3787BAX
-39%
Akční cena 18 990 Kč Běžná cena 31 180 Kč
Skladem

Studiové reproduktory, které přinášejí lahodný, hladký a vyvážený zvuk se všemi jeho detaily rozlišení právě přicházejí na scénu. Set dvoupásmových reproduktorů s bassreflexem je konstruován jako kompaktní regálový produkt, svěží a zajímavý díky své prohnutě zakřivené čelní stěně, designu, barevnému provedení. Frekvenčním rozsahem, geniálním vybavením a skutečně podařeným vzhledem se řadí do série malých přístrojů s velkým zvukem.

Neznáte značku KEF?

Představení stejnojmenné společnosti nepotrvá dlouho – založena byla roku 1961 v britském Maidstone Raymondem Cookem, mužem, který byl, vyznamenám řádem britského impéria, také byl veteránem II. světové války a jako konstruktér pracoval pro BBC. Díky mnoha aspektům KEF získala ocenění Přední audio společnost v Evropě. Pokročilé materiály a inovované zvukové techniky zaznamenaly maximální zájem veřejnosti. V roce 1988 například z návrhů vzešla unikátní patentovaná technologie Uni-Q – technologie koaxiálního měniče, později potom referenční řada R a Blade, která se jeví dosud nejvyspělejší verzí.

Jedinečné reprosoustavy

Vzhled těchto dvojčat je až ohromujícím, poněvadž avizuje zcela jinou cenovou kategorii. Designoví tvůrci se vyřádili a dopřáli posluchačům i skvělý vizuální zážitek. Celkový dojem i jednotlivé detaily jsou na stejné lodi – unikátní reproterminály, dokonalý povrchový klavírní lak, který nepokrývá pouze čelní stěnu, masivní bassreflexový nátrubek i jasný, barevně vyladěný Uni-Q měnič, to vše činí z těchto soustav mimořádnou alternativu ozvučení.

Technické údaje

Neméně důležité jsou pro všechny potencionální uživatele informace o technickém zázemí tohoto produktu. Na skříních o velikostech 30 x 30 x 20 cm, jednotlivě vážících 7,2 kg, je nejviditelnější částí přední stěna z porézní pěny DMC (polyester v kombinaci se skleněným vláknem a vápenec). Srdcem je však Uni-Q reproduktor s membránou o průměru 13 cm (ze slitiny hořčíku a hliníku), za upravenou narůžovělou Rose Gold rozptylkou disponuje vrchlíkem tweeteru o průměru 2,5 cm (čistý hliník). Dvě pásma fungují s dělící frekvencí o 2 200 Hz. Frekvenční rozsah je 47 – 45 000 Hz / -6 dB a doporučený zesilovací výkon 25 – 100 W. Akustická citlivost se pohybuje na hranici 85 dB. Nominální impedance činí 8 Ohm, ovšem přiznán je propad až na 3,2 Ohm. Z výsledných čísel vycítíme nulovou přítomnost kompromisů, za to však očekávaný a reálný výsledný efekt, hodný solidního, precizně zpracovaného výrobku.

Proč se poohlédnout právě po KEF LS50?

Jednoduše proto, že jsou impozantní na první pohled, transparentní na druhý, basy jsou neochvějné a neústupné, vizuálně jemný design a dokonalá povrchová úprava jsou bonusem ke všem stávajícím kladům. Z referencí spokojených klientů lze vydedukovat různé: většinou maximální spokojenost a obdiv ke značce, která dokáže bourat i větší sestavy svou bezprostředností a stylem. Tyhle bedny hrají opravdu velmi slušně a vyzkoušet je lze na velkém soustu, které představuje produkce vážné hudby. Akustický proud, směřující k uším posluchačské veřejnosti, je plný, vyvážený a barevný. Hudební zážitek je možné ohodnotit jako ve škole – na výbornou. Čili nic nebrání výběru alternativy, která nespolkne všechny našetřené peníze a přitom ozvláštní určené prostředí exkluzivními kousky, jenž se vyrábějí dokonce i ve vícero barevných atraktivních kombinacích. Možná, že se některé z nich dostanou až k vážným zájemcům o kvalitní zboží u nás, protože kromě příjemného poslouchání to bude i příjemné pokoukání.

Technické parametry:

 • Regálová 2-pásmová reprosoustava s basreflexem
 • Koncentrický měnič Uni-Q:
 • Vysoké frekvence: 25 mm Aluminium kalota s rozptylkou
 • Střední a nízké frekvence: 130 mm Aluminium membrána
 • Nominální impedance: 8 ohm
 • Terminály: single-wiring
 • Doporučený výkon zesilovače: 25 - 100 W
 • Frekvenční rozsah: 47 - 45.000 Hz Hz (- 6 dB)
 • Frekvenční odezva: 79 - 28.000 Hz (+/- 3 dB)
 • Citlivost: 85,0 dB
 • Rozměry (š x v x h): 200 x 302 x 278 mm
 • Hmotnost: 7,2 kg
 • Cena za pár

Ukázka KEF LS50

Výrobce KEF
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 79 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 28000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 85 dB
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 200 mm
Výška (mm) 302 mm
Hloubka (mm) 278 mm
Hmotnost (kg) 7,2 kg
Vaše hodnocení