CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
KEF Q150
KEF Q150 KEF Q150 KEF Q150 KEF Q150 KEF Q150

KEF Q150

11 580 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

11 580 Kč

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 39 550 Kč
Ušetříte: 2 100 Kč
37 450 Kč

Popis

Q série je velkou skupinou audio reproduktorů různých parametrů, dispozic, výkonů, funkcí. Navenek se sice sobě podobají jako vejce vejci, ale rozdíly mezi nimi jsou neodmyslitelné. Vedle sloupových soustav nebo centrálního modulu jsou v častém hledáčku uživatelů reproduktory regálové. Typ Q150 je jejich menší variantou, přesto dokážou zaujmout přirozeným zvukem s vysokou čistotou a zřetelnými basy. Jsou základními kameny domácího kina a jejich záměr i účel je jasný.

 

Uni-Q řídící jednotka

Co zásadního je u tohoto základního modulu? KEF v něm představuje stejně jako ve všech ostatních inovovaný Uni-Q reproduktor a nový crossover. Home Cinema ožívá, zvuk je podmanivý, zvláště jsou-li regálové reproduktory podepřeny dalším komponentem z úspěšné série Q.

 

Regálové reproduktory

Takové reproduktory jsou klasickým doplňkem každého systému domácího kina nebo audiosystému.  Jsou osvědčené a vyplatí se do nich investovat, je-li právě sestavována domácí aparatura. Ocení je jak laikové, tak profesionálové a nároční hudebníci. Jejich výhodou je zpravidla univerzálnost, rozlišovat je lze podle výkonu, impedance, frekvenční charakteristiky nebo podle vizuálních parametrů a dispozic. Vybrat dobrou regálovou reproduktorovou soustavu se vyplácí, kvalitní výstup je zárukou čistého zvuku se všemi jeho hladinami a úrovněmi. Tyto precedenty se projeví jak v koncertním sále, tak v domácím prostředí. Jejich umístění je snadné, instalovat se dají na stojany, stěnu či jednoduše položit do regálu či police.

 

Specifika reproduktorů Q150

Konstrukční dvoupásmový systém s bass-reflexem obsahuje 25 mm otevřený hliníkový Uni-Q tweeter s kalotou, který je situován uprostřed 130 mm hliníkové středo-basové membrány. Jeho funkčnost je realizována ve frekvenčním pásmu 51- 28 000 Hz, dělící kmitočet činí 2,5 kHz. Akustická citlivost při 2,83 V / 1 m je 86 dB, impedance 8 Ohm. Maximální akustický výkon dosahuje 108 dB. Doporučuje se zesilovač s výkonem 15 – 100 W. Plných 5,6 kg těžký modul disponuje rozměry 180 x 303 x 278 mm, s užitím gumových nožek se výška reproduktoru navýší na 307 mm.

 

Srdce zvuku

Všem kladům série Q vévodí pole řídící jednotky Uni-Q. Inovativní konstrukce značí, že výškový reproduktor je v akustickém centru středo-basového kuželu, čímž je akustický ideál ještě blíže, než kdy jindy. Na konci použitých modifikací je v reálu podrobnější a přesnější 3D zvukové pásmo, navíc rovnoměrně rozptýlené v interiéru. Takhle jednoduše pracují konvenční reproduktory. Uni-Q komponent dovoluje ultra široký rozptyl, posílený KEF "Tangerine“ vlnovodem.

 

Klíčové přednosti

Prioritním u koaxiálního reproduktoru Uni-Q (poprvé byl představen v roce 1991) je široký vyzařovací úhel rozptylu zvuku, jenž je vylepšen hvězdicovým difuzorem na kopuli výškové membrány a krátkým zvukovodem, plynule navazujícím na středovou membránu. Otevření zadního prostoru výškové kaloty a s pomocí tlumící trubice je výrazně zkvalitněn výkon na nižších výškách. Vylepšením středo-basového systému lze vypustit blokovací kondenzátor ve výhybce. Proto je lepší i přechod zvuku mezi oběma systémy. Inovovaná cívka s nízkým zkreslením ve frekvenční výhybce napomáhá čistějším basům. CFD (Computational Fluid Dynamics ) značí bass-reflexový rezonátor, který je situován na zadní straně. Dokáže snížit rušení zvukového signálu šumem proudícího vzduchu, čímž je významně zlepšena komplexní průzračnost zvuku.

 

Seznámení s KEF

Britský výrobce audia KEF (Kent Engineering & Foundry) vznikl založením společnosti Raymondem Cookem v roce 1961. Cooke toužil vytvářet audiotechniku na úrovni - využíval nejnovější technologie, zkoumal materiály, hledal účelový, moderní design. Úspěchy společnosti KEF jsou důkazem, že jeho touhy byly naplněny a velká klientská množina uspokojena.

 

  • Možnost dokoupení tkané masky (mřížky) s magnetickým uchycením

 

Ukázka reproduktorů KEF Q150Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: KEF Q150

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce KEF
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (Uni-Q, hliník) / Střední a nízké frekvence: 130 mm (Uni-Q, hliník)
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 51
Frekvenční odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 86
Minimální vstupní výkon (W) 10
Nominální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 108
Šířka (mm) 180
Výška (mm) 303
Hloubka (mm) 278
Hmotnost (kg) 5,6