CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
KEF Q350
KEF Q350 KEF Q350 KEF Q350 KEF Q350 KEF Q350

KEF Q350

13 980 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

13 980 Kč

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 39 450 Kč
Ušetříte: 2 000 Kč
37 450 Kč

Popis

Reproduktory lze slyšet u nás ve studiu ve Zlíně, Na Slanici 444. Objednat se můžete na odkazu zde nebo na tel. čísle + 420 721 123 123.

 

V sérii Q jsou zařazeny i menší regálové reproduktory, které jsou nejenom pozoruhodné, ale vyniknou i v omezeném prostoru. Raritou výrobce jsou řídící jednotky Uni-Q, CFD a posléze i velmi přirozený zvuk s vysoce čistým přednesem a skvělými basy. Tato řada je niž osmou generací produktů, větší policový systém disponuje 2-pásmovou konstrukcí a je osazen novým koaxiálním měničem typu Uni-Q o průměru 165mm.Vylepšeními prošel také tvar bass-reflexového rezonátoru.

 

Modifikace v akustice

Díky nejnovějším momentům v akustické sféře a v sekci konstrukcí je modul Q350 naprosto unikátní zejména pro svůj křišťálový zvuk s vysokým rozlišením a velkou hloubkou. V příslušenství však není zahrnuta přední mřížka s magnetickým uchycením, je nutné pořídit si ji zvlášť.

 

Specifické informace

Dvoupásmový bass-reflexový systém disponuje 25 mm otevřenou hliníkovou kalotou Uni-Q řidiče, uprostřed 165 mm hliníkové středo-basové membrány. Zcela funkční je ve frekvenčním pásmu (+/-3 dB) 63 – 28 000 Hz. Dělící frekvencí je 2,5 kHz. Zesilovací výkon je doporučen o výkonu 15 – 120 W, přičemž akustická citlivost je 87 dB (2,83 V / 1 m). Maximální akustický výkon pak dosahuje 110 dB a zvuková impedance činí 8 Ohm. 

 

Parametry reproduktorových soustav

Každý ze dvou modulů váží plných 7,6 kg a je vyroben dle rozměrů 210 x 358 x 306 mm.  Pokud připočteme výšku gumových nožek, pak celkové rozměry těchto regálových reproduktorů jsou 210 x 362 x 306 mm. V interiéru se vyjímají ve zvolené barvě – klasická černá nebo čistě bílá, vizuální dojem napomůže výběru dezénu. Vidět i slyšet je možno tento reproduktorový set na prodejně.

 

Široce prostorový zvuk

Co je zásadním u této řady reproduktorů? Základem konstrukce každého kabinetu Q350 je opět koaxiální měnič Uni-Q. Konstrukční výstavba reproduktoru je typická výškovým systémem, jenž je umístěn uprostřed kuželové membrány středo-basového systému. Jedině tak se blíží ideálnímu bodovému zdroji zvuku. Výsledný efekt pak skýtá podrobnější a přesnější 3D zvuk, který je oproti běžnému ozvučení v interiéru rozptýlen rovnoměrněji. Pravidelný rozptyl zvuku podle Uni-Q zajišťuje široký vyzařovací úhel, což je dále vylepšeno hvězdicovým difuzorem na kopuli výškové membrány a posléze i krátkým zvukovodem, který plynule navazuje na středovou membránu.

 

Modifikace v reálu

Je známo, že reproduktor Uni-Q je vlastně vylepšeným stávajícím typem měniče, který byl uveden na veřejnost v roce 1991. Od té doby byl mnohokrát modifikován a inovován, což přineslo i řadu ocenění. Faktem je, že nová řada reproduktorových soustav končící dvojčíslem 50 tento objev užívá řádově již v osmé generaci. Zadní prostor výškové kaloty byl otevřen a díky tlumící trubici se výrazně zlepšuje výkon v nižších výškách. Zdokonalen je i středo-basový systém a bylo přistoupeno k vypuštění blokovacího kondenzátoru ve výhybce. Bez něho se tak zlepšil přechod akustického proudu mezi oběma systémy. Využití inovované cívky s nízkým zkreslením ve frekvenční výhybce umocnilo také čistotu basů.

 

Co je CFD

Bass-reflex rezonátor CFD (Computational Fluid Dynamics) je založen na vyladěném proudění vzduchu nátrubkem, což vede ke snížení nechtěných šumů ve středním zvukovém pásmu. Umístěn je u reproduktorové soustavy na zadní stěně, přičemž účinně eliminuje rušení akustického signálu šumem proudícího vzduchu a tedy i přispívá k celkové průzračnosti zvuku.

 

  • Možnost dokoupení masky (mřížky)

 

Luxusní rozbalení reproduktorů KEF Q350Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: KEF Q350

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce KEF
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (Uni-Q, hliník) / Střední a nízké frekvence: 165 mm (Uni-Q, hliník)
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 63
Frekvenční odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 15
Nominální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální vstupní výkon (W) 120
Maximální výkon - SPL (dB) 110
Šířka (mm) 210
Výška (mm) 358
Hloubka (mm) 306
Hmotnost (kg) 7,6