KEF Q750 - Bílá - Rozbaleno

SKU
kef.rozbal
-31%
Akční cena 21 990 Kč Běžná cena 31 980 Kč
Skladem
Cena za pár

Rozbaleno, 2 roky záruka, originální balení včetně příslušenství

Britská významná značka představuje v sérii Q trojici sloupových reproduktorů, z nichž typ Q750 je prostředním z nich. Stylová 2,5-pásmová podlahová bass-reflexová soustava je osazena čtyřmi 165 mm měniči. Srdeční záležitostí KEF jsou inovované Uni-Q měniče, v jejichž akustickém středu středo-basového kužele je umístěn výškový reproduktor. Tak se akustický ideál jediného bodového zdroje přiblížil zase o kousek víc k realitě.

Q – nová konstrukce

Inovovaná ozvučnice každého sloupu je typická koaxiálním reproduktorem Uni-Q, basovým reproduktorem s vysokým zdvihem a BR rezonátorem s dvojicí pasivních membrán. Z toho důvodu disponuje uzavřeným prostorem pro měniče a dále několika výztuhami pro její další zpevnění. Uzavřením Uni-Q reproduktoru do samostatného prostoru je omezeno zatížení membrány tlakem vzduchu z basové sekce. Tak jsou efektivně sníženy rezonance a rušivé vlivy, naopak je reprodukce vyšších basů průzračnější a jasnější. Vylepšení v akustice je zřejmé, právě u konstrukce Q750 je slyšet unikátně čistý zvuk s vysokým rozlišením a pořádnými hloubkami. Výsledný efekt je potěšující – podrobnější, preciznější a skutečně 3D zvuk je rozptýlený po místnosti rovnoměrněji, než kdy jindy. Ke konstrukci náleží také čelní krycí a ochranná mřížka s magnetickým uchycením, ta však není obsahem balení.

Ideální do menších prostor

Tato souprava nemá klasický bass-reflex, hodí se nejlépe do menších a středně velkých interiérů. O nízké frekvence se starají aluminiové membrány měničů, vysoké frekvence pak zachycuje 25 mm taktéž hliníková kalota s rozptylkou (obojí je součástí koncentrického měniče). Velikostně se jedná o kabinety o rozměrech 323 x 977 x 310 mm, což je velikost včetně podstavce. Každý modul váží plných 16,5 kg. Frekvenční pásmo je dáno 48 – 28 000 Hz (+/-3 dB), dolní frekvence při -6 dB je 42 Hz. Nominální impedance je 8 Ohm a citlivost 88 dB. Výkon zesilovače by měl být 15 – 150 W. Terminály single-wiring  jsou situovány v zadní stěně.

Zvuk v širokém pojetí

Q série je výsledkem bádání, zkoumání a vynalézání inženýrského týmu společnosti KEF. Systém Uni-Q je výjimečný nejenom konstrukční daností, ale i vynikající schopností reprodukce. Široce rozprostřený zvuk existuje zejména díky širokému vyzařovacímu úhlu, jehož užití má za následek rozptyl zvuku vylepšený hvězdicovým difuzorem na kopuli výškové membrány a potažmo i kratším zvukovodem, plynule navazujícím na středovou membránu.

Vylepšování nebere konce

Legendární koaxiální reproduktor Uni-Q spatřil světlo světa již v roce 1991, byl dále efektivně modifikován a upravován, aby později po zásluze získal celou řadu ocenění. Právě reproduktorové soustavy s koncovým dvojčíslím 50 jsou známy a užívány širokou veřejností již po osm generací. Tím, že se otevřel zadní prostor výškové kaloty a efektem tlumené trubice je mnohem lepší výkon nižších výšek. Středo-basová sekce byla také zdokonalena, částečně i tím, že byl eliminován blokovací kondenzátor ve výhybce. Z toho důvodu se zkvalitnil přechod zvuku mezi oběma systémy. Inovací je také cívka s nízkým zkreslením ve frekvenční výhybce, díky tomu jsou basy mnohem zřetelnější a čistější.

Basový reproduktor a pasivní membrány

Basové moduly jsou zdokonaleny novým zavěšením a lepší strukturou kuželovité membrány. Díky tomu dochází v této oblasti ke zlepšení v podobě jasnějšího a prostorovějšího zvuku ve střední sekci, basy se nemění ani při vyšší hlasitosti. Své udělají také dvě pasivní membrány (ABR), fungující jako bass-reflexový rezonátor, ovšem s nižším zkreslením v basovém pásmu. 

  • Možnost dokoupení masky (mřížky)
Výrobce KEF
Počet pásem 2,5
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (Uni-Q, hliník) / Střední a nízké frekvence: 2x 165 mm (ABR, hliník), 165 mm (Uni-Q, hliník, 165 mm (hliník)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 48
Frekvenční odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 15
Nominální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální vstupní výkon (W) 150
Maximální výkon - SPL (dB) 111
Barva Bílá
Šířka (mm) 210
Výška (mm) 923
Hloubka (mm) 306
Hmotnost (kg) 16,5
Vaše hodnocení