KEF R11 - Ořech

SKU
SP4000WA
-28%
Akční cena 95 081 Kč Běžná cena 132 980 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Silné a detailní 3-pásmové sloupové reproduktory

  • Uni-Q složený měnič - výškový měnič v akustickém středu středového
  • "Shadow Flare" - technologie zasazení tweeteru zajišťuje zvýrazněné detaily výšek
  • Vylepšené struktura wooferu včetně magnetického systému
  • Skříň je vyztužena vnitřními vzpěrami pro odstranění vibrací
  • Inovativní flexibilní stěny basového reflexu předcházejí rezonancím ve středech
  • Cena za pár

Vlajková loď udává směr

Vždy musí být někdo první, aby udával směr či nastavil laťku. Nejvyšší sloupy referenční série R jsou skutečnými velikány, které přehlédnout lze jen stěží. Pod vedením zdařilých návrhářů i konstruktérů společnosti KEF vznikají opravdu skvěle postavené reprosoustavy, díky nimž získají audiofilové mimořádný akustický zážitek.

Série a nové edice

Díky pokroku a vzniku nových technologií značka KEF nalézá stále nové cesty pro zvuk, akustický obraz tak získává stále lepší obraz. Série E, T, Q či R a každá další z inovativních řad má celou řadu kladů, opodstatnění včetně modernějšího konstrukčního designu. Referenční řada si kromě subwooferu, centru a nižších reproduktorů hýčká především svůj nejvyšší exkluzivní model R11.

Model R11

Přesně 1249 mm vysoký, 200 mm široký a 360 mm hluboký kabinet je osazen čtyřmi 165 mm hybridními hliníkovými basovými řidiči Uni-Q a 125 mm středovým řidičem, který je propojený s 25 mm výškovým řidičem z hliníku. Umístění tweeteru v samotném akustickém středu středového kužele představuje akustický ideál – jednobodový zdroj přímo směřující realizaci. Tento systém, známý pod označením Uni-Q, byl navržen s využitím firemních simulačních a analytických nástrojů společnosti KEF.  Výsledkem spolupráce měničů je zajištění nejjemnějších detailů s ladností a lepší, uvěřitelnější zvuk. Inženýři KEF tak dokázali dramaticky snížit rezonance a zajistit tak čistší a přesnější zvuk.

Konstrukční design a zajímavosti

Celá soustava je koncipována jako trojcestný systém s bass-reflexem. Řídící jednotky jsou z hliníku nebo hybridního hliníku a bravurně zvládají svoji funkci. Dělící frekvence jsou 400 Hz, 2,9 kHz, rozsah frekvence (- 6 dB) je 30 Hz-50 kHz, 46 Hz-28 kHz (± 3dB). Maximální výstup činí 113 dB, doporučen je výkon 15-300 W. Nominální impedance má 8 Ohm a akustická citlivost dosahuje 90 dB (2,83 V / 1 m). Hmotnost každého sloupu je 37,7 kg. Finální úprava může mít podobu černého nebo bílého povrchu s vysokým leskem, také ořechové dřevo vypadá na těchto štíhlých modulech výborně.

Novinky na poli technologií

Shadow Flare představuje inovativní metodu, která využívá stínovou výplň pro snižování škodlivé difrakce kabinetu, za účelem získání jemných vysokofrekvenčních signálů. Využívá pečlivě profilovaných přechodových povrchů pro rozšíření vlnovodového efektu Uni-Q. Výškový reproduktor nevyužívá zorné pole okrajů skříně a vytváří oblast stínu v místech, kde se nachází největší potenciální difrakce. Cílem Shadow Flare je vylepšit jemné nuance a detaily. Low Frequency Drivers  vychází z důležitosti basů. Díky této technologii je účelně maximalizován basový výkon jako jeden z nejdůležitějších faktorů s vlivem na podobu a vlastnosti zvuku. Ovladače řady R jsou konstruovány s pomocí dvoudílné konstrukce. Tato technologie propaguje tolik důležitou tuhost, kombinovanou s jedinečnou geometrií kužele, dále čistý pohyb pístu, avizovanou údernost a rychlost. Nápomocen ovládání je taktéž nový design magnetového systému, který má nastolit více vyrovnané magnetické pole pro působivější efekt.

KEF pracuje s potenciálem svých produktů

Nejenom v referenční sérii je využívána inovativní pevná platforma pro skvělý zvuk. Nová série R využívá tlumení vrstvy, interní závorky spojené se ztrátovým rozhraním a efektivně odstraňuje nežádoucí vibrace, které dokážou úplně změnit zvukový charakter a tudíž i poslechový zážitek může být jiný. Tak je naplněn jeden z důležitých strategických cílů amerického výrobce audio zařízení.

Ukázka série KEF R

Výrobce KEF
Počet pásem 3
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (Uni-Q) / Střední frekvence: 125 mm (Uni-Q) / Nízké frekvence: 4 x 165 mm (hybrid alu.)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 46
Frekvenční odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 400 / 2900
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 90
Minimální vstupní výkon (W) 15
Nominální vstupní výkon (W) 300
Maximální výkon - SPL (dB) 113
Barva Ořech
Šířka (mm) 200
Výška (mm) 1249
Hloubka (mm) 384
Hmotnost (kg) 37,7
Vaše hodnocení