DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
KEF T101
KEF T101 KEF T101 KEF T101 KEF T101

KEF T101

9 980 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

Krátký popis

Cena za pár

* Povinné pole

9 980 Kč

Popis

Tento model může být využit vertikálně jako satelit, horizontálně jako centrální reproduktor pod TV, může být instalován na stěně nebo na stojanu. V sérii T je ultratenké tělo poznávacím znamením – tento KEF modul je navíc osazen dvěma pohonnými jednotkami s vynikajícím výkonem. Zvuk je stejně jako moderní plochý satelit revoluční, designéři odvedli skvělou práci.

 

Co o něm víme

KEF reproduktor typu T101 je vlastně dvoucestný uzavřený kabinet, 115 mm dvouvrstvý MF měnič a 25 mm hliníkový odvzdušněný tweeter se starají o basy, středy i výšky. Zpracovaná frekvenční odezva je v pásmu 80 – 30 000 Hz s crossover frekvencí 1.7 kHz. Maximální výstup (SPL) činí 107 dB, požadavky na zesilovač jsou 10 – 100 W. Akustická citlivost dosahuje při 2,83 V/ 1 m 90 dB. Impedance činí 8 Ohm, objem je 0,7 l. Každý ze satelitů je vyroben podle rozměrů 330 x 140 x 35 mm, hmotnost každého je 1 kg.

 

Design série T

Satelity lze směle zařadit do první ligy nejtenčích systémů domácího kina s vysokým výkonem. V sérii T jsou variovány mnohé inovativní prvky, včetně středobasového měniče i nového, velkého odvzdušněného tweeteru. Kabinet je pouze 35 mm hluboký, zvuk je opravdový a vizáž skvostná. K novým plochým televizním obrazovkám se dokonale hodí.

 

Radikální změny

Modifikovaná dvouvrstvá basová a středová jednotka nahrazuje kuželovitý tvar reproduktoru, disponuje plochou a tuhou membránou s jemnými žebry, která jsou pevnou výztuhou. Tato úprava dovoluje snížit nežádoucí rezonance kabinetu. Co je výsledkem? Geniálně čistá odezva, stejně tak i přesná, nezkreslená. Změnami prošla také výška magnetů a jejich umístění, respektive zavěšení mimo systém. Skvěle zvládnutý i ovládaný systém přináší špičkový výkon. Jedinečné efekty zvukových stop a opravdový, dramatický posun akustického obrazu jsou tím, co od satelitů očekává nejnáročnější uživatel.

 

Výškový reproduktor v plné parádě

Tweeter neboli výškový měnič má na starosti vždy jen vyšší frekvenční scénu, jeho inovovaná konstrukce z něj činí sofistikovaný prvek o průměru 25 mm s odvětráváním. Takto specielně upravený reprezentuje renomovanou řadu T a v ní sjednocené produkty přivádí k přesné produkci. Reprodukce lidského hlasu se nese hedvábným tendrem a je jistou známkou jasnosti i kvality. Společnost KEF vyvinula taktéž výjimečný vlnovod „Tangerine“, ten funguje jako účelový modul k rozptýlení zvuku rovnoměrně po místnosti. Efekt je tudíž bez chybičky, divák je brzy ponořen do hlubokého 3D akustického světa, vtažen do děje si ho skvěle užívá.

 

Co znamená KEF

Značka audiovizuálního zboží pochází z názvu britské výrobní společnosti, kterou již v roce 1961 v Maidstone založil elektro-inženýr Raymond Cook. Výrobce KEF, což je odvozeno z původního názvu Kent Engineering & Foundry, má dlouholetou tradici a stejně velké zkušenosti. Proto je sortiment reproduktorových soustav na špičkové úrovni, navíc je také světově proslulý. Solitérní propracované ozvučnice mají přesto mnoho podob - různé desénové úpravy i konstrukční danosti se stále zdokonalují a směřují kupředu, ruku v ruce s progresivní produkcí. KEF si poradí a s každou novou sérií přináší pokrok, novinky, adekvátní materiály vybírané podle posledních průzkumů. V řadě T představuje pokročilé technologie i příjemný vzhled. Líbí se široké klientele, pro kterou již není nedostupným zbožím.Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Zákaznické recenze

Audio
18.10.2017

Svou koncepcí je to výjimečný produkt.

Již dlouhou dobu jsem pátral po podobných reprosoustavách pro zadní satelity do sestavy 7.1. Moje poslechová místnost je standardní panelový obývák se sedací soupravou tak 30cm od zadní stěny. Pořád jsem nemohl dosáhnout zadního efektu. Risknul jsem to s těmito satelity a ejhle, efekt se dostavil. Jsem konečně spokojen. Zadní satelity mám dle kalibrace 50cm za hlavou. Obával jsem se, že je uslyším jednotlivě, ale zvuk je zcela celistvý a krásně se spojil s ostatními reproduktory (Dali Ikon). Možná, že tímto využitím zcela nevyužiji jejich potenciál, ale důležité je , že splnili účel.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: KEF T101

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce KEF
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (hliník) / Střední a nízké frekvence: 115 mm (dvojitá vrstva)
Typ reproduktoru Uzavřený
Frekvenční odezva od (Hz) 80
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 1700
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 90 (na stěně) / 87 (na podlahovém stojanu)
Maximální výkon - SPL (dB) 107
Šířka (mm) 140
Výška (mm) 330
Hloubka (mm) 35
Hmotnost (kg) 1
Příslušenství Držák na stěnu