DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Klipsch Forte III - Černá - demo

SKU
FORTEBIII-demo
-34%
Akční cena 72 990 Kč Běžná cena 110 000 Kč
Skladem
Don't Miss Out! This promotion will expires in
Sold items
0/1 Neváhej
Cena za pár
Demo pár ze studia, výborný stav, 2 roky záruky, originální balení

  • Podlahové reproduktory
  • Třetí generace linie Forte vyráběné od roku 1985
  • Vysoce efektivní podlahové reproduktory
  • Designováno a vyráběno v USA
  • 15" pasivní radiator
  • Vysoce odolné
  • Prodáváno jako dekorem ladící páry

Součást amerického audia

Reproduktorové soustavy Klipsch mají za sebou velké poměřování s jinými značkami a opravdu si vedou skvěle. Renomé této značky se rozšiřuje díky kvalitnímu poslechu tisíců spokojených audiofilů slušnou rychlostí – proto nelze než souhlasit s tvrzením, že Klipsch reproduktory se neodmyslitelně staly součástí americké audio historie.

Forte

Běžně se říká, abychom netlačili na pilu. Ale takovou sílu, jakou v roce 1985 vyvinula řada Forte, je možné přirovnat k odrazu, kterým se etablovala mezi nejpopulárnější modely Klipsch. Forte vyčnívá nad svými konkurenty díky elegantnímu designu i vynikajícímu výkonu. V roce 2017 byla tato řada představena jako součást série Heritage. Nová sekce Forte III prošla kosmetickými úpravami a je doplněna nejnovějším pokrokem z akustického inženýrství.

Forte III

Krásně modulované reproduktory jsou tak trochu ve vintage stylu, avšak v jádru jsou více aktuální. Po celá desetiletí jejich proměna nebyla tak dramatická, jako tomu bylo v poslední době. Pokud nemá uživatel vyhraněný styl, bude těžké se rozhodnout pro jednu variantu designu – ve dřevě ořechu je hodně americký, zcela jinak ale vypadá v dubovém nebo třešňovém dřevě, natož pak v temné černi s popelavým nádechem. Každý Klipsch model je sestavován ručně, což je vzácná devíza. S osobním testováním a skvělým renomé pak mohou skončit v interiéru každého, kdo touží po obzvlášť specifickém akustickém projevu.

Vysoce výkonné reproduktory

Tyto reproduktory jsou vybaveny prvotřídními funkcemi, protože jejich základem je řada užitých patentovaných technologií, zlepšujících výkon. V USA navržený a vyrobený produkt je tvořen domácími a dovezenými komponenty. Základ tvoří pasivní chladič pro plný rozsah výkonu s vysokou odolností a účinností. Samotný systém je tvořen třícestným designem, jenž využívá velký reproduktor, středový reproduktor a tweeter, stejně jako všechny nové moderní ovladače. Jako materiál byl vybrán titan (střední a výškové reproduktory) pro hladkou a výkonnou odezvu. Nový midrange reproduktor využívá patentovanou technologii, důležitou pro lepší pokrytí a řízení klíčových středofrekvenčních pásem.

Kombinace domácích a importovaných komponentů

Klipsch tým ví, že dokonalosti se musí jít naproti. Proto hledal důležité modifikace, aby každý zájemce o Forte III dostal svůj skvělý zvuk. Skříň Forte III je však stále vyráběna v USA pečlivými řemeslníky v Hope, Arkansasu, stejně jako to dělal od počátků i zakladatel firmy, Paul W. Klipsch. V zadní části skříně modelu jsou ukryty dobře rozšířené basy, které se nacházejí v pasivním radiátoru. Tento sub-basový radiátor má velikost 380 mm a je vybaven akustickým tlakem, který generuje basový měnič pro větší basový výstup a prodloužení.

Přírodní materiál vítězí

Klipsch na své skříně používá pouze dřevěné dýhy, specifické pro řadu Heritage. Pláty dýhy jsou řezány ze dřeva jemně a přesně uspořádány tak, aby poskytovaly zrcadlový obraz na propojeném spoji. Tak je každý reproduktor estetičtější a poskytuje konzistentnější vzhled, uživatelsky velmi ceněný. Nelze zapomenout ani na přizpůsobení zrnitosti dřevěných dýhových panelů, jež pocházejí ze stejného dřeva. Každá skříň je pečlivě uzpůsobena tak, aby reproduktor v páru nebyl prakticky k rozeznání od druhého. Hotový výrobek projde kontrolou a je označen sekvenčními pořadovými čísly, která zajišťují, že každý reproduktorový pár vychází z továrny jako pečlivě vytvořená dvojice.

Klipsch je synonymem preciznosti

Uživatele těší každý detail modulů, jenž obstojí i v testu plynoucího času. Montáže jsou prováděny s použitím nejkvalitnějších materiálů, včetně nejlepších lepidel a spojovacích prostředků. S hloubkou pouhých 330 mm jsou tenčí, než jiné podlahové reproduktory řady Heritage nebo Reference Premiere. Přesto je jejich kvalita zajištěna maximální měrou.

Představení Klipsch Forte III

Výrobce Klipsch
Počet pásem 3
Měniče Výškový: 25 mm Ø (K-100-TI, titan, K-79T horn)
Středový: 45 mm Ø(K-70, titan, K-703-M horn)
Basový: 305 mm Ø (K-281, kompozitní vlákno), 381 mm Ø (pasivní radiator)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 38
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 650 / 5200
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 99
Nominální vstupní výkon (W) 100
Maximální vstupní výkon (W) 400
Maximální výkon - SPL (dB) 116
Barva Černá
Šířka (mm) 914
Výška (mm) 419
Hloubka (mm) 330
Hmotnost (kg) 32,7
Vaše hodnocení